Jaroslav Kubera: homepage

Projev místopředsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na slavnostní recepci u příležitosti Národního dne Tchaj-wanu

Vaše excelence, dámy a pánové,

jsem rád, že vás mohu pozdravit při příležitosti Národního dne Čínské republiky na Tchajwanu, který připadá na 10. října.

Česká republika a Tchajwan toho mají mnoho společného. Je to především významná obchodní a kulturní spolupráce, která z nás dělá dobré partnery. Vždyť jedna z největších firem působících u nás je FOXCON, který pochází právě z Tchajwanu.

Dnes se u nás hodně mluví o investicích z kontinentální Číny. Ale tchajwanské investice patří k nejrozsáhlejším a dlouhodobým.

Je dobré, že tato skvělá spolupráce na poli investic, moderních technologií a obchodu se přenáší do kulturní a také akademické spolupráce. Připomenu jen každoroční brněnskou expozici orchidejí tchajwanské Národní university Cheng Kung.

Věřím, že se tato dobrá spolupráce bude stále rozšiřovat a prohlubovat. Je to v zájmu obou zemí, je to v zájmu rozvíjení hospodářství na principech demokracie a vzájemné výhodnosti. Nedávno jsem se dozvěděl, že Praha i Tchai-pei patří ke dvacítce nejnavštěvovanějších měst na světě a je dobře, že jsou naše hlavní města tak oblíbená.

Přeji Tchaj wanu, aby se mu, nejen v České republice dařilo, a blahopřeji k Národnímu dni.

Děkuji.
 

Praha, Žofín

Slavnostní recepce u příležitosti Národního dne Tchaj-wanu Praha, Žofín, 4. října 2017

Slavnostní recepce u příležitosti Národního dne Tchaj-wanu Praha, Žofín, 4. října 2017

Praha, Žofín
Vloženo: 4. 10. 2017
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1262x, známka: 2.9