Jaroslav Kubera: homepage

„Brali jsme se mezi tanky!“ Znali se už jako děti, teď Kuberovi oslavili zlatou svatbu

Padesát let spolu a teď do toho „praštili“ podruhé! Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera (71, ODS) s manželkou Věrou (70) v sobotu slavnostně obnovili svůj slib. Polibku i výměně nových prstýnků přihlížely dospělé dcery i vnoučata. „Jsme stará škola, proto jsme spolu vydrželi,“ řekla po obřadu Blesku paní Věra, zatímco si její choť, vášnivý kuřák, odskočil na cigaretku.

Politik se ženil 13. září v roce 1968, pár dnů po začátku okupace Československa. Cestou na svatbu se tak svatebčané doslova „proplétali“ mezi sovětskými vojáky a tanky.„Projížděli jsme městem na tehdejší národní výbor v doprovodu transportérů s bílou čárou. Jeli jsme v černém mercedesu, což je iritovalo. Nebylo to úplně příjemné,“ vzpomíná Kubera s tím, že od svatebčanů dostali hned několik humorných protiokupačních básniček.

Poznali se už v dětství, ona chodila do první a on do druhé třídy. „Rodiče spolu kamarádili, takže jsme spolu vyrůstali a potom to vyplynulo do manželství,“ řekla paní Kuberová. Přestože ji manžel občas vytáčí a často není doma, větší krizi neměli. „Já se nerada hádám a spíše mlčím. Ale na rozvod to nikdy nebylo.“

Dělají si naschvály

„Rozmíšky občas byly, ale my jsme takoví vtipálkové. Uvařím jí třeba vajíčko natvrdo, dám jí ho mezi ty normální a ona se diví. Ona mi zas místo tenisových raket sbalí nějaké noviny a myslí si, že nebudu hrát,“ popisuje Kubera, který je rád, že manželství ustálo i jeho více než čtvrt století trvající politickou kariéru.

„Její maminka byla taková dobrá duše, která zachránila každý problém, takže ona má kromě mojí ženy největší zásluhu na tom, že to vydrželo,“ dodává.

Slavnostní obřad proběhl v sobotu ve 13 hodin. Původně měl tento termín zarezervován motorkářský pár, ale v jednáních zběhlý Kubera je umluvil, aby svou svatbu posunuli. Na oplátku jim předal láhev alkoholu.

Blesk.cz

Vloženo: 15. 9. 2018
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 813x, známka: 2.8