Jaroslav Kubera: homepage

Já a šéf ODS? Až partaj povede menší počet lidí

Primátor Teplic a senátor Jaroslav Kubera patří k nejvýraznějším členům ODS a ke spojencům premiéra Nečase. V rozhovoru vysvětluje, že šéfovu pozici neohrozí ani spory o DPH, ani případný neúspěch ODS v krajských volbách. A co on sám? Vzal by křeslo šéfa partaje? Hrozba pádu vlády, pokud neprojde balíček s vyššími daněmi, zapůsobí podle senátora ODS Jaroslava Kubery na některé poslance, kteří tuší, že by se v případných předčasných volbách už nedostali do Sněmovny.

Vloženo: 21.8.2012

Lidé daně zaplatí, když budou vědět proč

Nepodnikat a nepřekážet, to jsou dvě zásady, podle nichž senátor a primátor Jaroslav Kubera (ODS) řídí město Teplice. Nyní již v pátém volebním období. Patrně ne bezdůvodně, Teplice patří k městům, která jsou dávána za příklad efektivního hospodaření. Řadu metod a postupů by mohla uplatnit i vláda, která nyní hledá cesty, jak snížit očekávaný rozpočtový schodek, soudí Kubera.

Vloženo: 24.3.2012

Motivovat ke třídění poplatkem je nesmysl

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) nesouhlasí s plánovaným zvyšováním poplatků za odpad. V jeho městě se ostatně neplatí ani koruna.

Vloženo: 20.3.2012

Rozhovor Jaroslava Kubery pro Deník

Jaroslav Kubera vede teplickou radnici páté volební období, senátorem je dvanáct let. Díky svému humoru a neodolatelnému nutkání říkat naplno, co si myslí, ho mají rádi voliči i političtí kolegové, jedno z jaké strany spektra.

Vloženo: 18.2.2012

Teplice by byly jasná volba

Říká se o něm, že je nezničitelný. Žije jen z cigaret, kávy a – jak sám říká – sluníčka. Prý skoro nespí. Ač má v kanceláři komfortní psací stůl, úřaduje výhradně v křesle, kde se střídá návštěva za návštěvou. Dokonce si k němu nechal zavést pevnou linku, která často zvoní.

Vloženo: 15.2.2012

Jaroslav Kubera hostem Partie na Prima family

Hostem nedělního diskusního pořadu televize Prima family byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 12.2.2012

Politici se chtějí lidem zalíbit

Podle senátora a primátora Teplic Jaroslava Kubery (ODS) má návrh ústavní změny řadu rizik a úskalí. Chybí mu širší debata, v níž by se na ně upozornilo. Kolegům vytýká, že i když mají k předloze své výhrady, navenek ji podporují, aby se zalíbili voličům.

Vloženo: 8.2.2012

Jaroslav Kubera hostem Interview na ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 1.2.2012

Tisková zpráva Oblastního sdružení ODS Teplice

Ve čtvrtek 19. 1. 2012 se konal Sněm volitelů ODS v Teplicích, na který byla pozvána celá členská základna oblasti.

Vloženo: 19.1.2012

Můj favorit je Přemysl Sobotka. Dobrý na Hrad by byl i Tomáš Töpfer

"Sociální demokracie ve skutečnosti nemá nejmenší zájem na přímé volbě, protože je v euforii, že teď vyhraje už navždy všechno. To znamená, že ona rozhodne, kdo bude prezidentem. Potíž ovšem je, že když to řekne takhle na rovinu, tak to bude ona, kdo přímou volbu zhatil, a veřejnost, která si to velmi přeje, by to těžko nesla."

Vloženo: 7.1.2012

Jaroslav Kubera hostem pořadu Ozvěny dne

Hostem diskusního pořadu ČRo1 byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Hovořil o přímé volbě prezidenta.

Vloženo: 14.12.2011

Pojistit se a neuklízet sníh? To je totální hloupost

Před dvěma roky Poslanecká sněmovna zrušila v zákoně o pozemních komunikacích odpovědnost majitele chodníků za škodu způsobenou závadami ve schůdnosti. Změnu navrhl senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS).

Vloženo: 30.11.2011

Školky zdarma? To jen parta bláznů saje státní peníze

Bezplatné školky pro vybrané sociálně slabé zvedly senátora a primátora Teplic Jaroslava Kuberu ze židle.

Vloženo: 27.10.2011

Rozhovor pro týdeník Instinkt

Napětí a protesty proti kriminalitě nově přistěhovaných Romů ve Varnsdorfu, v Rumburku a Šluknově se stupňují. Kvůli neklidu přijeli minulý týden na Šluknovsko premiér Nečas i ministr práce Drábek. "Řešení, která lidem nabízejí, jsou jen výstřely a odstolové nesmysly," říká senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 29.9.2011

Jaroslav Kubera v Radiofóru

Moderátor (Jan Bumba):
Kouření poškozuje zdraví. Léčba nemocí spojených s kouřením je drahá. O tom není žádných pochyb. Kuřáci ale také platí spoustu peněz na daních, které se účtují z každé prodané krabičky cigaret. Léta se vedou debaty o tom, zda daně vybrané při prodeji tabákových výrobků zaplatí výdaje spojené s léčbou kuřáckých nemocí. Ministr zdravotnictví Leoš Heger v České televizi řekl, že podle analýzy jeho ministerstva stojí léčení nemocí kuřáků asi šest miliard ročně, státní rozpočet ale za tabák získá asi 60 miliard. Padá s touto analýzou názor, že na léčbu kuřáků všichni doplácíme? Na lince je nyní odbornice na léčbu závislosti na tabáku, doktorka Eva Králíková. Dobrý den. 

Vloženo: 15.8.2011
Články
Aktuálně
Tiskové zprávy ODS a jejich představitelů
Mirek Topolánek - články a texty