Jaroslav Kubera: homepage

Dvacetiminutovka Radiožurnálu

Veronika SEDLÁČKOVÁ, moderátorka:
Předčasné volby nebo zachování stávající koalice? Politické strany vyjednávání a do rozhovorů se chce zapojit i prezident Miloš Zeman, mezitím vycházejí najevo další detaily policejního protokolu, které potvrzuje, že na hledání lukrativních postů pro rebelující poslance se vloni podílel osobně odstupující premiér Petr Nečas. Pozvání do dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu přijal předseda senátního klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Dobrý den.

Vloženo: 19.6.2013

V. K. testující

Exprezident a expředseda ODS Václav Klaus vystoupil na Primě a přišly povodně. Souvislost byla sice náhodná, ale souběh obou událostí způsobil, že Klausovo vystoupení bylo nejdříve zastíněno obrazy zatopených budov a posléze úplně zapomenuto. Co chtěl vlastně říct?

Vloženo: 13.6.2013

Ani dobro, ani zlo

Během nejhorší fáze povodní jsem sledoval ČT 24 a znovu jsem si uvědomil, jak jsou média dvojsečná věc. Na jedné straně jsou schopny být partnery státu a veřejnosti při povodních, takže plní velmi praktické funkce. Na straně druhé jsou katastrofy jejich základní potravou.

Vloženo: 8.6.2013

Ještě o povodních

Čtenářské reakce mě nutí se ještě jednou vyjádřit k povodním. Zaměřím se na dvě slabá místa, která v protipovodňovém systému vidím.

Vloženo: 4.6.2013

Už Ústečákům nezávidím

My Tepličáci jsme vždycky Ústečákům záviděli tu jejich řeku. Už pěkných pár let jsme rádi, že máme jenom potoky. Přestože se jeden jmenuje Bouřlivák, nedá se to s povodněmi v severních Čechách ani jinde v republice vůbec srovnat.

Vloženo: 3.6.2013

Nechá se někdo koupit?

Když začal převrat na pražském magistrátu, tvrdil jsem, že tu jde o peníze. Rychlé výměny a odvolávání lidí v podnicích ve vlastnictví města mi můj názor potvrzují.

Vloženo: 29.5.2013

Podstata magistrátního převratu? Peníze

Tak jsme v Teplicích měli 859. zahájení lázeňské sezóny. Oslavy potrvají celý víkend a navzdory špatnému počasí to vidím na patnáctitisícovou účast.

Vloženo: 24.5.2013

Morální hazard

Před několika dny jsem četl zprávu, že obce budou moci sami vyhlásit bankrot. Do pěti let pak budou mít povinnost splatit 30 procent svého dluhu a jsou ze svých potíží venku.

Vloženo: 22.5.2013

Politika se nedá koupit

Všimli jste si, jak čeští miliardáři (Bakala, Chrenek, Babiš) našli zalíbení v kupování starých a zakládání nových médií? Jedni vnímají média jako nástroj sebeobrany, druzí si myslí, že je vlivné noviny přivedou přímo do parlamentu.

Vloženo: 20.5.2013

Dvacet minut Radiožurnálu

Hostem diskusního pořadu ČRo 1 - Radiožurnál byl předseda senátorského klubu Jaroslav Kubera.

Vloženo: 16.5.2013

Spíš bych škrtal

ODS začala billboardovou kampaň, kde se zastává českých živnostníků před ataky levice a zároveň nabízí určitá zvýhodnění. Nic proti tomu, ale šel bych dál. Co pracující senioři, jimž se až příliš zpřísnily podmínky přivydělat si k důchodu?

Vloženo: 16.5.2013

O Zemanovi

Dám vám malý návod, jak dešifrovat projevy prezidenta Miloše Zemana.

Vloženo: 14.5.2013

Zastřel bobra, posílíš mír

V životě i politice jsem dosáhl různých věcí, ale jedno mi strašně chybí – ještě nikdy mi zelení žabičkáři neudělili titul Ropák roku. Jednou jsem už tomu byl hodně blízko výrokem „zastřel bobra, zachráníš strom“. Nakonec mě však někdo předběhl a cenu mi vyfoukl.

Vloženo: 10.5.2013

Žádný strach z voleb

Lidé se mě ptají, jestli mám strach z voleb. Odpovídám, že nemám. Říkám to i navzdory tomu, že komunisté na 1. máje prohlásili, že jsou připraveni vstoupit do vlády. Ptám se, co by tam chtěli dělat?
Snažit se sami podnikat prostřednictvím státních institucí? Likvidovat živnostníky vysokými daněmi? Je to možné, ale jsou to recepty, které už dnes nefungují. Navíc si myslím, že ČSSD s nimi hraje jen takovou hru a ke skutečné moci je nepustí.

Vloženo: 9.5.2013

Zamotaná kauza

Kauza Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) je tak zamotaná, že jí normální lidé vůbec nerozumí. Zato se na ní dá leccos popsat, například jak bude probíhat vývoj po sněmovních volbách 2014. Nejvíce nažhavená zničit ÚSTR je samozřejmě KSČM.

Vloženo: 7.5.2013
Články