Jaroslav Kubera: homepage

Zrušte důchodcům televizní poplatky!

Máte svůj plán, jak regulovat krizi?
Je tady 6200 obcí a všechny mají peníze u komerčních bank. Proč stát neumožní obcím i konzervativnímu občanovi, aby si ukládali peníze u České národní banky, bez úroků, ale se 100procentní jistotou? 

Vloženo: 9.2.2009

Kdo má zaplatit šrotovné?

V souvislosti s ekonomickou krizí se rodí desítky nápadů, jaká opatření přijmout, aby následky byly co nejmenší. Většina těchto nápadů má jedno společné. Ať platí stát. Záruky za vklady zcela nekoordinovaně zavedly jednotlivé státy EU, zejména ty, které se nejvíce ohánějí nutností společného postupu. Vlády nalévají miliardy dolarů a eur do hrnku, který nemá dno a brzy se ukáže, že takový postup krizi namísto zlepšení ještě zhorší, protože jde jen o další zvyšování dluhů.

Vloženo: 6.2.2009

Události, komentáře

Moderátor
Ve studiu vítám místopředsedu Poslanecké sněmovny za ČSSD Lubomíra Zaorálka. Dobrý večer.

Vloženo: 22.1.2009

Host dne na TV Prima

Moderátor:
Hezké odpoledne divákům RTA. Dnešním Hostem dne je předseda ústavně-právního výboru horní komory parlamentu, senátor ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Hezké odpoledne i vám. 

Vloženo: 9.1.2009

ODS uvažuje o obnově okresů

Poté, co si osm let lidé zvykají na existenci čtrnácti krajů, objevily se nápady vrátit se k okresům. Těch bylo osm desítek. Nespokojenost se státní sférou se nyní objevila v ODS, která dosud měla kraje pevně v rukou a která vládne v mnoha bývalých okresních městech.

Vloženo: 27.12.2008

Městu chybí peníze z EU. Primátor ale říká, že Jakešova eura nechce

Opoziční zastupitel Michal Kasal namítá, že by se radnice měla více snažit získávat peníze z evropských fondů i od státu. Ze schváleného rozpočtu na příští rok vyplývá, že se vám to skutečně moc nedaří. Proč?

Vloženo: 20.12.2008

Měli bychom si vyjednat výjimky z Lisabonu

Jak hodnotíte současné nástroje řešení hospodářské krize?

Vloženo: 15.12.2008

Radiofórum

Moderátor (Vít Dvořák):
Je to jen půldruhá hodina, co Poslanecká sněmovna přerušila projednávání Lisabonské smlouvy reformující EU. Přerušila až do začátku února příštího roku na návrh šéfa poslanců ODS Petra Tluchoře. Co tahleta, zdaleka nejen pro Česko, klíčová zpráva znamená? Bude znamenat v praxi pro domácí politickou scénu i z pohledu EU a jak to dopadne v Senátu, kde mají stejný bod zatím mají na programu také tento týden? Právě o tom právě teď i s vašimi názory. Můžete je posílat ještě i teď emailem na adresu radioforum@rozhlas.cz anebo SMS ve tvaru RF_a váš text na číslo 9077703. Našimi hosty jsou Alena Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu za ČSSD. Dobrý večer. 

Vloženo: 9.12.2008

Projev v rámci politické diskuse na 19. kongresu ODS

Kongres: Kapitola první - nevážná Předtucha Umřel nám pes. Byl stejně starý jako ODS.

Vloženo: 6.12.2008

ODS a Lisabonská smlouva

Podle očekávání po "ratifikaci" Lisabonské smlouvy Ústavním soudem nastal tlak na projednání LS v Poslanecké sněmovně i v Senátu ještě do konce tohoto roku. Důvodem je prý předsednictví České republiky, které začíná 1. ledna 2009. Skutečnost, že irské NE znamenalo podle vlastních pravidel EU konec Lisabonské smlouvy, jaksi nikomu nevadí.

Vloženo: 1.12.2008

Události, komentáře na ČT 2

Moderátor:
Ve studiu je teď místopředsedkyně strany Zelených Kateřina Jacques. Paní poslankyně, dobrý večer. 

Vloženo: 26.11.2008

Všechnopárty Karla Šípa

Jaroslav Kubera v televizním pořadu Všechnopárty Karla Šípa na České televizi.

Vloženo: 18.11.2008

Studio stop

Moderátor (Jana Šmídová):
Dobrý večer, vážení, i dnes je pro vás připraveno interview Studia STOP. Od mikrofonu vás opět zdraví Petr Holub a Jana Šmídová. Naším dnešním hostem je senátor za ODS a teplický primátor Jaroslav Kubera. Dobrý večer. 

Vloženo: 6.11.2008

Radiofórum

Moderátor (Vít Dvořák):
Povolební zděšení i euforie na domácí politické scéně. Teď další z řady podrobnějších pohledů přímo do krajů. Kdo tam teď bude po ODS vládnout a jak? Ve studiu sedí místopředseda KSČM Jiří Dolejš, dobrý večer. 

Vloženo: 27.10.2008

Finanční krize a Lisabonská smlouva

Reakce evropských politiků na finanční krizi připomíná pacienta, který požádá o euthanasii, aniž zná diagnózu. Prezident Sarkozy svolal jednání čtyř evropských velmocí, jakoby žádná Evropská unie neexistovala. Jen Finsko a Švédsko se zmohly na chabý odpor. Pikantní je, že ani Velká čtyřka se nedohodla prakticky na ničem. Sarkozy si stihl ohřát vlastní polévku, když navrhl změnu rozpočtových pravidel EU. Přeloženo do češtiny, aby Francie nemohla být popotahována za nedodržení rozpočtového deficitu. Obecné proklamace o tom, že vlády mají postupovat samostatně a svůj postup koordinovat, měly v praxi za následek zcela chaotická a nekoordinovaná opatření. Vlády Irska a Řecka se zaručily za vklady, což donutilo kancléřku Merkelovou k obratu o 180 stupňů. Následovalo Rakousko a Británie, které se bály odlivu vkladů.

Vloženo: 7.10.2008
Články