Jaroslav Kubera: homepage

Vystoupení Jaroslava Kubery na 15. schůzi Senátu PČR

Vystoupení Jarosalva Kubery k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o zřízení Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci.

Vloženo: 16.11.2006

Nechceme podnikatelům překážet

Jaké jsou největší investice města Teplice v poslední době?
Největšími investičními akcemi jsou rozestavěná sportovní hala za více než 200 milionů korun a rekonstrukce botanické zahrady za zhruba 60 milionů korun. Menší, ale pravidelné a velmi důležité investice směřují do rekonstrukcí komunikací a osvětlení.

Vloženo: 18.9.2006

Ústava není posvátná kráva, na kterou se nesmí sáhnout

Emotivním výkřikem „Ruce pryč od ústavy !“ zahájil politolog, ředitel Masarykovy dělnické akademie a bývalý poradce bývalého předsedy PS PČR Lubomíra Zaorálka útok proti pokusům o změnu ústavy.

Vloženo: 6.9.2006

Senátní návrh ústavního zákona

6. září 2006 předala skupina senátorů senátní návrh ústavního zákona.

Vloženo: 6.9.2006

Obce se bouří: Stát nás přetěžuje

Několik desítek úředníků přibylo od začátku července na severu Čech. Obce jsou zahlceny nárůstem povinností, které na ně již třetím rokem přenáší stát. Proto musí přijímat nové lidi a nakupovat další techniku.

Vloženo: 23.8.2006

Kdo dělá ze čtenářů hlupáky?

Senátor Bárta (reakce v Denících Bohemia, 21. července) si zřejmě nevšiml, že jeho protikandidátem v letošních volbách není pozoruhodná bytost, jak mě vznosně nazval, ale Alexandr Vondra a zahájil svoji kampaň se svatým zaujetím.

Vloženo: 25.7.2006

Obce a města nejsou soupeři

Platí axiom, že peněz nebude nikdy dost. Dotace, ať už z domácích zdrojů nebo z EU, financování obcí nevyřeší. Jednak jde o peníze, které je potřeba někomu vzít, aby je bylo možno někomu jinému dát, jsou často zdrojem korupce a projekty realizované za pomoci dotací  nebývají vždy výsledkem zralé úvahy.

Vloženo: 7.6.2006

Skončit na ulici bude ještě lehčí

S nástupem zimy přichází s železnou pravidelností téma bezdomovců. V létě si na ně nikdo nevzpomene. Situace se ale brzy změní. Zadlužení domácností přesahující 400 miliard korun vyžene v České republice na ulici tisíce lidí. Noviny budou přinášet dojemné příběhy a apelovat na obce a města,  aby se o své občany postaraly,  protože za svoji situaci nemohou.

Vloženo: 10.1.2006

Výši nájmů musí určovat trh

Spor mezi Ministerstvem financí a Ministerstvem pro místní rozvoj jen dokazuje jak plané byly sliby ČSSD o koncepcích bytových a jiných politik. Kdyby se tyto spory týkaly jen příslušných ministerstev, nabyl by to důvod k znepokojení. Bohužel reálné výstupy působí na ty , na které dopadnou ,jako bomby.

Vloženo: 15.8.2005

Nájemní bydlení nezanikne

V článku „Konec nájemního bydlení?" konstatoval Stanislav Křeček, že maximální počet subjektů , které alespoň opatrně přivítaly nový zákon o nájemném, je pět. Nevím, jak dospěl k tak optimistickému číslu.

Vloženo: 27.7.2005

Kolik je vlastně v Čechách milionářů?

Počáteční radost dvou třetin "chudých" nad milionářskou daní, poněkud zkalil další nápad Špidlových pravolevých sociálních inženýrů, zavést mimo milionářské daně také daň majetkovou, daň, odvozenou od hodnoty nemovitostí.

Vloženo: 5.9.2002

Jednorázová povodňová daň lepší, než plíživé zvyšování daňového zatížení

V úvahách, kde získat peníze na likvidaci povodňových škod, si nikdo nevšiml, že vláda, která se tak holedbá, jak při povodních zafungoval sociální stát, což ostatně s povodněmi nemá nic společného, protože při živelných pohromách fungují dobře i totalitní režimy, zapomněla dodat, že na likvidaci povodňových škod nemá ani korunu, protože slovo rezerva na zlé časy je pro nic cizí pojem.

Vloženo: 3.9.2002

Sociální dávky na úřady práce - jeden z mála dobrých nápadů vlády

Pozdě, ale přece, tak by bylo možno označit nápad ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha, převést administrativu, spojenou s vyřizováním dávek státní sociální podpory na úřady práce.

Vloženo: 2.9.2002

Funkce a význam nájemního bydlení

Materiál „Funkce a význam nájemního bydlení“, uveřejněný v příloze týdeníku Veřejná správa č. 27, popisuje poměrně přesně problémy související s nájemním bydlením v posledních 10 letech. Bohužel přístup k tomuto tématu je zatížen pseudosocialistickým přístupem a chorobnou potřebou absolutní regulace lidského konání.

Vloženo: 15.8.2001

Zákon o nájemném

Pod tlakem blížícího se termínu 31.12.2001, kdy na základě rozhodnutí Ústavního soudu ČR přestane platit vyhláška č. 176/1993 Sb., o nájemném z bytu, schválila vláda návrh zákona o nájemném z bytu. Spor mezi Ministerstvem financí a Ministerstvem pro místní rozvoj „vyhrálo“ Ministerstvo financí, ale to není podstatné.

Vloženo: 15.8.2001
Články