Jaroslav Kubera: homepage

Senátoři ODS: Registr bankovních účtů je dalším příkladem „Velkého bratra“

Senátoři ODS odmítají další zásahy do soukromí lidí. Takovou nepřiměřenou intervencí do základních svobod je návrh ministerstva financí na zřízení registru bankovních účtů. Podle ODS se jedná o Velkého bratra. Občanští demokraté odmítají také další zbytečné zákony, které předkládá vláda. ODS má výhrady i k volebnímu zákonu, který obsahuje řadu hrubých chyb.

Vloženo: 24.8.2016

Sociální bydlení, nebo socialistické?

Cílem zákona o sociálním bydlení je údajně zajištění bydlení pro potřebné. Kdo je potřebný, rozhodne stát.

Vloženo: 13.8.2016

Události, komentáře: Británie sestavuje vládu

Nová britská premiérka Theresa Mayová už jmenovala šest ministrů - mezi nimi třeba Borise Johnsona. Český kabinet mezitím sestavil skupinu, která řeší, jak zmírnit negativní dopady Brexitu pro české pracovníky. A také to, jak by na něm mohlo Česko co nejvíc vydělat. Jakým způsobem se změní podnikání českých firem působících v Británii poté, co země Unii opustí? A jak nejlépe se na to mají české podniky připravit? Otázky pro předsedu senátorského klubu ODS Jaroslava Kuberu.

Vloženo: 14.7.2016

Takhle to prostě nefunguje

Všichni politici by si měli směrem k Ukrajině nebo „arabskému jaru“ uvědomit, že nestačí jen podle euroamerického vzoru připravit svobodné volby a myslet si, že ve všech zemích pak zavládne demokracie západního typu. Tak to prostě nefunguje, myslí si dlouholetý senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 12.7.2016

Dobrotrusové utržení ze řetězu

Komentování zákazů kouření – a vůbec zákazů všeho druhu – je parketa senátora Jaroslava Kubery. Že se mu návrh zákona nelíbí, je jasné.

Vloženo: 5.5.2016

Senátor Kubera: Kouřením to začne, další regulace přijdou

Hostem Michaely Šmídové v pořadu Vaše téma byl primátor města Teplic a senátor za ODS Jaroslav Kubera. Řeč přišla na protikuřácký zákon, jehož je Kubera velkým kritikem, ale také na otázku jeho prezidentské kandidatury, vztah k Miloši Zemanovi nebo na uprchlickou krizi.

Vloženo: 26.4.2016

Jaroslav Kubera v Partii na TV Prima

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima byl předseda senátorského klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 24.4.2016

Inkluze znásilňuje školství

Společné vzdělávání dětí v běžných základních školách je trnem v oku řadě odborníků, ale také politiků. A to i přes veškeré úsilí ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) zahnat jejich obavy. Senátor a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) považuje inkluzi za znásilnění školství a sociální inženýrství.

Vloženo: 9.4.2016

Řeči se vedou a voda teče

Poté, co se Poslanecká sněmovna probudila a přijala usnesení proti dohodě s Tureckem v době, kdy už byla dohoda uzavřena a premiér se Sněmovně vysmál, jsem chtěl podobné situaci zabránit v souvislosti s novým „geniálním nápadem“ EK přenést rozhodování o azylu do Bruselu.

Vloženo: 8.4.2016

Detekce obličejů nám nepomohou

„Detekce obličejů nám nepomohou,“ řekl k útokům v Bruselu senátor za ODS Jaroslav Kubera. Podle něj jsou přehnaná opatření a zpitomělá Evropa pro teroristy jako balzám na rány. Útoky fyzické se budou měnit v technologické, na které zatím nemají útočníci sílu. Ale budou ji mít, tvrdí Kubera v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz

Vloženo: 31.3.2016

Chci náboženství tabáku, dým bude naše kadidlo, šokuje senátor

Má se celoplošně zakázat kouření v restauracích? Nejen o těchto otázkách debatovali senátor Jaroslav Kubera (ODS) a bývalý poslanec za stejnou stranu Boris Šťastný.

Vloženo: 31.3.2016

Svobody ubývá, pravidel a pokut přibývá. A Babiš to dovede k dokonalosti

Teplický primátor a senátor za ODS Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Svobodné fórum mluví o tom, jak zvládli v Teplicích místní příval muslimů a jak ho nezvládá Evropa, jak některé problémy vyřeší jen válka a o tom, že Andrej Babiš dovede systém kontroly občana k dokonalosti. Mimo jiné mluví i o tom, proč je tak vášnivý kuřák…

Vloženo: 21.3.2016

Uprchlickou krizi by měla řešit OSN

Vysoký komisař OSN pro lidská práva obvinil Českou republiku ze soustavného porušování práv uprchlíků. Je přitom zvláštní, že v OSN získávají funkce týkající se lidských práv, zástupci ze zemí, kde lidská práva nepatří zrovna k prioritám (namátkou: Bangladéš, Kongo, Saudská Arábie…).

Vloženo: 17.2.2016

Není M. Stropnický jako M. Stropnický

Kolem výroků M. Stropnického o výměně zajatců se rozpoutala zbytečná hysterie. Jak se ukázalo, onen kritizovaný výrok nepocházel od Martina Stropnického, ale od Matěje Stropnického.

Vloženo: 12.2.2016

Mám správně ometené auto? Záleží na náladě policisty. Silniční zákon je paskvil

Senátor ODS a teplický primátor Jaroslav Kubera kritizuje novelu silničního zákona, kterou budou ve středu posuzovat jeho kolegové v horní komoře parlamentu. Balíček novinek, který nařizuje chodcům ve tmě nosit povinné reflexní prvky nebo vrací policii pravomoc zadržet na silnici technický průkaz auta ve špatném stavu, schválili v prosinci poslanci a chtějí, aby platil už na jaře. Kubera je proti, považuje zákon za paskvil.

Vloženo: 12.1.2016
Články