Jaroslav Kubera: homepage

Všechna opatření Evropské unie a národních států jsou krátkodobě účinná, ale dlohoudobě není cesta zpět

Nebavíme se o tisících uprchlíků utíkajících před komunismem, ale o milionech, ba i miliardách. Jediným způsobem, jak tomu zabránit, je postavit řadu lodí a nepustit je do země. Řekl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Z islámu strach nemá, ale vrátit ženy z letiště, protože odmítly sundat burku, považuje za správný postup. Člověk s burkou je člověk bez identity, uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Vloženo: 3.6.2015

S klouzavým mandátem se běžte klouzat

S údivem sleduji diskuse o zavedení klouzavého mandátu. Ten by měl spočívat v tom, že poslanec, který se stane ministrem, rezignuje na mandát poslance a nastoupí za něj dočasně náhradník z téže volební strany.

Vloženo: 10.3.2015

Chvíli to bude trvat, než se voliči přesvědčí, že vše, co říká Babiš je nereálné

Evropská unie nás vydírá a skončí jako všechny říše v minulosti, prohlásil senátor a primátor Jaroslav Kubera z ODS. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přirovnal svět k sociálně slabé rodině žijící z dávek hmotné nouze.

Vloženo: 12.2.2015

Ptákoviny, hovadiny, bordel, magoři. Jaroslav Kubera od podlahy na téma muslimů a masakru v Paříži

Podříznou-li novináře, je diskuze dost obtížná. Evropa dojede sama na sebe, ona k tomu muslimské teroristy nepotřebuje. Už jsme prohráli a tady se řeší chňapky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to říká senátor Jaroslav Kubera (ODS), který je primátorem Teplic, jednoho z českých měst, které má s muslimy dlouholeté zkušenosti, zejména jako s klientelou zdejších lázní. Čtěte, proč podle Kubery brečíme pozdě, že nám Unie přidělí uprchlíky, a proč ti, kdo hlasovali proti Lisabonské smlouvě, budou mít jednou v senátu desku s mosaznými písmeny. Zapomeňme na kolektivní vinu.

Vloženo: 13.1.2015

Rozhovor pro Parlamentní listy

Oblíbený senátor a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera v silvestrovsko-novoročním rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.

Vloženo: 31.12.2014

Jaroslav Kubera v Pressklubu

Hostem diskusního pořadu rádia Frekvence 1 byl předseda senátorského klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Celý rozhovor s předsedou senátorského klubu ODS Jaroslavem Kuberou si můžete poslechnout na webu Frekvence 1.

Vloženo: 14.12.2014

Nedůstojná hra

Platy zákonodárců jsou zmrazené od roku 2002. Když s tímto rozhodnutím poslanci a senátoři souhlasili, počítalo se, že jejich mzdy budou opět rozmrazeny. Za tu dobu průměrný plat v nepodnikatelské sféře stoupl o 61 procent.

Vloženo: 8.12.2014

Až na Hradě budou Číňani...

Zatímco ODS celorepublikově skomírá, teplický stranický matador Jaroslav Kubera popularitu neztrácí a ve vedení severočeské metropole načíná už třetí desetiletí. V rozhovoru pro TÉMA popisuje, proč se přesto nikdy nestane předsedou ODS.

Vloženo: 5.12.2014

Kauza dne - Jaroslav Kubera na rádiu Impuls

Hostem diskusního pořadu rádia Impuls byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 12.11.2014

Dvacet minut Radižurnálu

Hostem diskusního pořadu ČRo - Radiožurnálu byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 11.11.2014

Bylo to nejtěžší vyjednávání za celou éru

První rozhovor s Jaroslavem Kuberou po opětovném zvolení primátorem Teplic.

Vloženo: 8.11.2014

Jaroslav Kubera jednohlasně zvolen předsedou senátorského klubu ODS

Senátorský klub Občanské demokratické strany dnes na svém prvním jednání po senátních volbách zvolil nové vedení klubu. Předsedou klubu byl jednohlasně zvolen Jaroslav Kubera.

Vloženo: 21.10.2014

Hostem nedělního diskusního pořadu byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Celý rozhovor s předsedou senátorského klubu ODS Jaroslavem Kuberou můžete zhlédnout na TV Prima.

Vloženo: 19.10.2014

Na to, jak byla kampaň podlá, jsem spokojený

Dvacet let v křesle primátora Teplic má za sebou Jaroslav Kubera z ODS a přes velký ústup jeho strany ze slávy na celorepublikové úrovni se teď zkušený politik stal ve svém městě opět vítězem. Řečeno sportovní terminologií už to ale nebylo o několik koňských délek jako ve dvou minulých obdobích, nýbrž jen o půl hlavy. V letech 2006 a 2009 měla ODS v teplickém zastupitelstvu nadpoloviční většinu, vždy 17 zastupitelů z 33. Letos v červnu prosadila snížení počtu zastupitelů na právě začínající volební období.

Vloženo: 13.10.2014
Články