Jaroslav Kubera: homepage

Holovská by ghetta neřešila, Kubera chce lidem platit po dnech

Duel na Blesk.cz. Vyloučené lokality, které z hlediska bezpečnosti i zdraví ohrožují města Duchcov a Krupka, by kandidátka na senátorku Terezie Holovská (za SPOZ) neřešila, dokud by o to nestáli lidí, kteří v ghettech bydlí. Jaroslav Kubera (ODS), který v říjnových volbách hájí na Teplicku svůj mandát v horní komoře parlamentu, by řešení viděl v okamžitých výplatách za odvedenou práci po každém dnu. Lidi by to podle něj k práci více motivovalo.

Vloženo: 3.9.2018

Již 52 dní vládne České republice vláda s důvěrou Poslanecké sněmovny

Jaroslav Kubera v Otázkách Václava Moravce.

Vloženo: 2.9.2018

Největší poučení je nenechat si svobodu brát, ať to zkouší kdokoli

Po republice jsme si připomínali v minulých dnech oběti srpna 1968. Co padesátileté výročí znamená pro vás?
Mně bylo tehdy 21 let a shodou okolností jsem se v pátek 13. září 1968 ženil. Takže mám s obdobím, o kterém mluvíte, spojené velmi osobní zážitky. Ženil jsem se v Teplicích a tehdy po městě jezdily obrněné transportéry a tanky. Jeli jsme se ženou na radnici ve vypůjčeném černém mercedesu, který posádky mimořádně iritoval. Jeli jsme po hlavním náměstí v koloně obrněných transportérů a samozřejmě jsme měli strašný strach, jestli vůbec dojedeme. Dojeli jsme, vzali jsme se, dostali jsme úžasnou básničku na téma: táhněte domů. Samozřejmě celé město bylo popsané, přemalované nápisy ještě dlouhá léta prosvítaly.

Vloženo: 23.8.2018

Stát se montuje tam, kde nemá, a nepomáhá a nechrání tam, kde má

Miloš Zeman se nechal slyšet, že Andreje Babiše jmenuje premiérem, ať jsou okolnosti jakékoliv. Co ho k tomu podle vás vede?
Miloš Zeman je starý stratég, hraje simultánku na pěti šachovnicích najednou a jeho soupeři jeho kvalit nedosahují. Důvod je prozaický. Zeman chce, aby taková vláda vznikla, takže tlačí do kouta jak premiéra Babiše v demisi, tak sociální demokracii. V podstatě naznačuje: Klidně si to referendum udělejte, jak chcete, ta vláda stejně bude; a ti, kterým na tom záleží a mají být aktivními členy vlády, intenzivně pracují a objíždějí regiony a vykládají o tom, jak to pro ně bude výhodné.

Vloženo: 5.6.2018

Po zákazu kouření nás čeká veganství! Stát chce lidi ochočit a řídit až do smrti

Na konci května to bude rok, co je v účinnosti takzvaný protikuřácký zákon. Zvykli jsme si už na hloučky pokuřujících lidí před hospodami nebo to byl rok plný bláznů, jak tvrdí senátor Jaroslav Kubera?

Vloženo: 30.5.2018

Projev na Slavnostním setkání u příležitosti stoletého výročí podepsání Pittsburské dohody

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na Slavnostním setkání u příležitosti stoletého výročí podepsání Pittsburské dohody

Senát, Valdštejnská zahrada, 30. května 2018

Vloženo: 30.5.2018

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na setkání účastníků veřejného shromáždění s názvem „Všichni jsme lidi“

Senát, Valdštejnská zahrada, 22. dubna 2018

Vloženo: 22.4.2018

Jaroslav Kubera v Události ČT - Stížnost kvůli tzv. protikuřáckému zákonu

Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu místopředseda Senátu PČR Jaroslav Kubera.

Vloženo: 18.4.2018

Jaroslav Kubera v Instinktech Jaromíra Soukupa

Jaroslav Kubera v originální diskuzi moderované generálním ředitelem TV Barrandov v pořadu INSTINKTY Jaromíra Soukuna.

Vloženo: 26.3.2018

Jaroslav Kubera v Interview Pavla Štrunce

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) si stojí za kritikou kampaně #MeToo. Připouští, že dochází k násilí, ale nechce se prý dostat do pozice, kdy nebude moct vstoupit ani do dámských kupé. Zloba na Facebooku ho přitom děsí.

Vloženo: 22.3.2018

Mluvil jsem s diplomatkou Klausovou, nemohu říkat detaily, ale jak sleduji situaci na Slovensku z dálky, mohlo to být s vraždou novináře úplně jinak

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) tvrdí, že KSČM mohla protesty proti Zdeňku Ondráčkovi předvídat. A Andrej Babiš jako premiér nemá diktovat, koho vládní partner na dohodnutou pozici dosadí. Setrvali však na svém, a tak nemohli očekávat, že to lidé přijmou s potleskem. Hrozby komunismu se však neobává, socialismus k nám prý míří spíše ze Západu.

Vloženo: 12.3.2018

Andrej Babiš by měl nejraději svoji vládu

„Andrej Babiš má dost času. Než dojde k sestavení vlády, udělá nevratné kroky a pak bude mít pohodu,“ říká senátor za ODS Jaroslav Kubera. Jeho pozice je nejen ojedinělá, ale i velmi výhodná. Kubera upozornil, že když nemá důvěru, nemůže o ni ani přijít, pokud udělá nějakou blbost. Babišovu taktiku a rozehrání koaličního vyjednávání, kdy vyhoví každé politické straně v prosazení dílčí části programu, považuje za geniální. Když bude něco potřebovat prosadit sám Babiš, může si vybírat, s kým.

Vloženo: 21.2.2018

Duel: Kuřárny nebo výjimky pro malé bary. Zmírní se protikuřácký zákon?

Je třeba změkčit protikuřácký zákon?

Necelý rok platí v Česku protikuřácký zákon a ve Sněmovně už se rýsuje návrh, jak jeho pravidla zmírnit. Novela, kterou tento týden předloží poslanec Marek Benda z ODS a Seznam má její znění k dispozici, počítá například se zavedením kuřáren bez obsluhy.

Vloženo: 7.2.2018

Rozhovor s Jaroslavem Kuberou na DVTV

Emma SMETANA, moderátorka
Jaroslav Kubera, senátor a primátor Teplic za ODS. Dobrý den.

Jaroslav KUBERA, senátor, primátor města Teplice /ODS/

Dobrý den.

Vloženo: 2.2.2018

Nejhorší na prezidentském výsledku je, že hrozí dramatický posun doleva

Eva Drahošová neměla mluvit o výši důchodu a Jiří Drahoš neměl ukazovat, jak se mu nemotá hlava, když se zatočí. „Šlo o nevkusný útok na Zemanovo zdraví, a to se nedělá, lidé to nemají rádi,“ tvrdí senátor za ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera s tím, že takové útoky ještě více mobilizovaly Zemanovy voliče. Chuť Drahoše založit vlastní politickou stranu ho pobavila, devět subjektů v Poslanecké sněmovně je mu prý málo. Kubera, jehož strana Drahoše před druhým kolem oficiálně podpořila, tvrdí, že by si měl vybrat už existující politické uskupení. A upozorňuje, že velká část jeho voličů nedala hlas jemu, ale spíše proti Zemanovi, takže jeho podpora není tak jistá.

Vloženo: 31.1.2018
Články