Jaroslav Kubera: homepage

Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Parlamentní listy

Senátor Jaroslav Kubera pravděpodobně na prezidenta kandidovat nebude. Navíc považuje za klíčovější volby ty do Poslanecké sněmovny. O přední funkce se nemíní ucházet ani ve volbách komunálních. Řekl to v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Do poloviny října očekává ještě minimálně jednu zásadní kauzu vytaženou proti velkým politickým hráčům, nejspíše proti hnutí ANO. Zároveň prohlásil, že sociální demokracie žádnou ani nepotřebuje, protože na dno už se propadla

Vloženo: 9.10.2017

Jaroslav Kubera a Miloslav Ludvík v Duelu Jaromíra Soukupa

Jaroslav Kubera byl hostem politickodiskusního pořadu - Duel Jaromíra Soukupa.

Vloženo: 5.10.2017

Projev místopředsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na slavnostní recepci u příležitosti Národního dne Tchaj-wanu

Vaše excelence, dámy a pánové,

jsem rád, že vás mohu pozdravit při příležitosti Národního dne Čínské republiky na Tchajwanu, který připadá na 10. října.

Vloženo: 4.10.2017

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava KUBERY na pietním aktu u památníku generálmajora Josefa Mašína v Lošanech

Vážené dámy, vážení pánové, milí hosté,

srdečně zdravím vás všechny, kteří jste si dnes našli čas a dorazili sem do Lošan připomenout si památku generálmajora in memoriam Josefa Mašína.

Vloženo: 11.9.2017

Rozhovor v Otázkách Václava Moravce

Rozhovor s Jaroslavem Kuberou a Michaelou Marksovou v Otázkách Václava Moravce.

Vloženo: 3.9.2017

Takovou volební kampaň jsme ještě nezažili. Všichni do sebe navzájem kopou

Místopředseda Senátu a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera v rozhovoru pro INFO.CZ potvrdil, že zvažuje kandidovat na prezidenta České republiky. Definitivní rozhodnutí podle něj padne ale až po sněmovních volbách. „Mám dohodu s ODS, že se rozhodneme až po volbách do Poslanecké sněmovny. Teď je potřeba veškerou energii věnovat právě jim. Volby do Poslanecké sněmovny jsou totiž o mnoho důležitější než volby prezidentské,“ vysvětluje. Přiznává také, že mu je protivná negativní kampaň, ke které se politici před sněmovními i prezidentskými volbami uchylují. „Můj styl to není: pokud bych kandidoval, chci vyhrát, ale ne tím, že budu kopat do soupeřů,“ říká. Zároveň si uvědomuje, že to může být v kampani jistým handicapem.

Vloženo: 31.8.2017

Jaroslav Kubera bude prezidentem i bez voleb. Zatím ve filmu

Teplice - V Trojanově novém celovečerním snímku si teplický primátor, krajský zastupitel a senátor střihne roli prezidenta Edvarda Beneše.

Vloženo: 16.8.2017

O koalici s Babišem bude tlačenice

Pokud Andrej Babiš (ANO) nabídne po volbách někomu post vicepremiéra, kývnou mu na spolupráci všichni. ODS nemá velké téma a měla by se v kampani zaměřit na přízemnější věci, říká dlouholetý senátor ODS a primátor Teplic JAROSLAV KUBERA. Mluví i o Miloši Zemanovi, své prezidentské kandidatuře, kouření, zákazech nebo nezbytném humoru.

Vloženo: 14.8.2017

Zeman není dementní. Volby vyhraje a odstoupí, nechce se dál trápit, tvrdí senátor Kubera

Miloš Zeman se podle senátora Jaroslava Kubery (ODS) dobrovolně vzdá funkce prezidenta. V nadcházejících volbách mu prý stačí už „jen vyhrát“.

Vloženo: 4.8.2017

DOBRÝ DEN, TADY KUBERA

ŽÍT A NECHAT ŽÍT – ŽIVOTNÍ ZÁSADA ZNÁMÉHO SENÁTORA, KTEROU CHCE PŘENÉST NA PRAŽSKÝ HRAD Když děláte rozhovor se senátorem a možným prezidentským kandidátem JAROSLAVEM KUBEROU (70), máte pocit, že sedíte u sopky, z níž se místo lávy valí myšlenky, pocity a obrazy a vy jen taktak stačíte zaznamenávat všechny ty odbočky, slepá ramena a sdělení, která se proplétají jako auta na složité křižovatce. Celý rozhovor měl začít otázkou, jestli není prezidentská kandidatura další z řady kuberovských vtipů. Ještě než byla položena, vytáhl pan senátor jiné prezidentské téma.

Vloženo: 27.7.2017

Výzva: Prezident à la Kubera? „Hodný strejda, co má lidem dodávat optimismus.“ Bude vážně kandidovat?

Místopředseda Senátu, dlouholetý primátor Teplic a člen ODS Jaroslav Kubera přijal Výzvu Jiřího Kubíka a přišel do redakce Seznamu vysvětlit, proč vlastně sbíral podpisy kolegů senátorů, aby mohl kandidovat na příští hlavu státu.

Vloženo: 26.7.2017

Trápí mě fenomén Adolfa Hitlera, tenhle magor je populární i po smrti. Trumpovi fandím

Rozvor Jaroslava Kubery s Danielou Drtinovou na Aktuálně.cz / DVTD.

Vloženo: 25.7.2017

Novoroční projev mám v hlavě, pak ho stačí jen dopilovat

Místopředseda Senátu České republiky a primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) se může ucházet o post prezidenta. Nasbíral mezi kolegy v horní komoře parlamentu více než deset potřebných podpisů.
Podle vlastních slov se možná ještě pokusí sesbírat i dvacet podpisů poslanců. Zda bude opravdu o funkci prvního muže našeho státu usilovat, se chce Kubera rozhodnout až na poslední chvíli. Prý v závislosti na tom, jací další kandidáti se přihlásí.

Vloženo: 24.7.2017

Boj o Hrad? Chci vyprovokovat další

Zda budu kandidovat, sdělím až po volbách do Poslanecké sněmovny, říká senátor Jaroslav Kubera. S trochou nadsázky lze říct, že v případě vítězství senátora Jaroslava Kubery v prezidentských volbách by Pražský hrad obýval vášnivější kuřák než stávající hlava státu Miloš Zeman. Místopředseda horní komory Parlamentu a primátor Teplic je zatím poslední kandidát, jehož jméno oficiálně padlo. Tento týden shromáždil potřebný počet podpisů senátorů, aby mohl do klání o Hrad jít. Sympatie ostatních senátorů Kubera (ODS) kvituje, ale do boje se zatím nehrne. Prý nechce přepálit start případné kampaně.

Vloženo: 22.7.2017

Cílem prezidentských voleb není někoho porazit, ale zvítězit

Kdo začne prezidentskou kampaň předčasně, skončí někde v poli poražených, tvrdí místopředseda Senátu Jaroslav Kubera. Nebudu od sedmdesátých let měnit svoje zvyky, že bych na někoho plival. Nikdy jsem to nedělal a zatím se mi to vždy vyplatilo, říká. V senátu nebudu hlasovat pro žádný zákon, který jakkoliv omezuje osobní svobodu, protože je to cesta do pekel, slibuje Kubera. Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) ve čtvrtek ohlásil, že má dostatek podpisů kolegů pro kandidaturu na prezidenta. S rozhodnutím, zda bude nakonec kandidovat ale ještě počká, dokud nebude znát všechny protikandidáty. Ve sbírání podpisů ale pokračuje, nechce hlasy jen jedné strany.

Vloženo: 21.7.2017
Články