Jaroslav Kubera: homepage

Jaroslav Kubera o nedůvěře vládě a svém postu předsedy Senátu

Zuzana TVARŮŽKOVÁ, moderátorka
Vláda Andreje Babiše nepřišla při dnešním hlasování o důvěru Poslanecké sněmovny. Nezískala ale ani podporu od svých vlastních členů. Sociální demokraté ze sálu odešli. Opozici vyčítali, že chybí náhradní plán, pokud by vláda padla. Pustila se opozice do zbytečného tahu? A jak se bude chovat dál? K odchodu vyzval premiéra většinou i Senát. Ten ale odstoupit nechce. I o tom se bude mluvit v dnešním Interview s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou. Děkuju za to, že jste přišel, hezký podvečer.

Jaroslav KUBERA, senátor /ODS/, předseda Senátu /ODS/

Hezký podvečer.

Vloženo: 23.11.2018

Senát potřebuje opravit a přestat být otloukánkem

„Kdybychom pozvali inspektorát bezpečnosti práce, tak už žádné jednání nebude, protože by nám zavřeli jednací sál,“ říká nový šéf Senátu Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Mladou frontu DNES.

Vloženo: 22.11.2018

Rozhovor s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou na Českém rozhlase

Michael ROZSYPAL, moderátor
Mají se senátoři vyjadřovat k aktuální politické situaci a vyzývat premiéra Andreje Babiše k odstoupení? Jaký vztah bude mít nový Senát k Poslanecké sněmovně a prezidentovi? Potřebujeme Senát, nebo jej můžeme zrušit? Mým hostem je nový předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera. Dobrý den vám přeji do našeho senátního studia.

Jaroslav KUBERA, předseda Senátu /ODS/

Hezký den.

Vloženo: 21.11.2018

Senát je jako hasiči, má význam hlavně v krizi. Vondráčkova cesta do Ruska byla za hranou, říká Kubera

Nový předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) po zvolení uvedl, že by rád zvládl přerod z politika ve státníka. „Funkce mi v pozitivním slova smyslu trochu svazuje ruce, musím své emoce krotit. Z pozice předsedy Senátu mám silnější hlas než řadový senátor, proto i můj vliv na veřejné mínění je větší. To může být nebezpečné, proto musím mnohem víc vážit svá slova," říká Kubera v rozhovoru pro Deník N.

Vloženo: 15.11.2018

Plány nového předsedy Senátu

Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu nově zvolený předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera.

Vloženo: 14.11.2018

Na novém předsedovi Senátu se kluby neshodly. Nadále ve hře zůstávají Kubera, Hampl a Horník

Schůzka zástupců nejsilnějších senátorských klubů nepřinesla dnes dohodu na společném kandidátovi na předsedu horní komory. Adepty zůstávají Jaroslav Kubera (ODS), Jan Horník (STAN) a Václav Hampl (za KDU-ČSL). Zástupci těchto frakcí budou o jejich podpoře vyjednávat s ostatními kluby, kde žádný z adeptů nemá jednoznačnou podporu.

Vloženo: 7.11.2018

To je gól: Kubera předsedou Senátu? Nové info. Lidovci nebudou rádi 06.11.2018 14:34

O horní parlamentní komoře se zpravidla říká, že v ní panuje klid a že jsou senátoři schopni dosáhnout konsensu. Teď se však zdá, že se v Senátu schyluje k bitvě, jakou dlouho nikdo nepamatuje. Vítězem této bitvy by se mohl stát senátní matador Jaroslav Kubera (ODS).

Vloženo: 6.11.2018

Tlak na senát pokračovat nebude, od Zemana je to rétorika

Senátor Jaroslav Kubera o tom, jak všichni Zemanovi skočí na jeho nesmyslné výroky, a pak se baví, jak to řeší. Také soudí, že by bylo lepší teď o změnách Ústavy vůbec nemluvit.

Vloženo: 30.10.2018

Velké dilema Jaroslava Kubery. Půjde večer na Hrad? My už známe odpověď

STO LET REPUBLIKY „Všechno, co udělám, bude použito proti mně. Když půjdu, udělají ze mě zemanovce, když nepůjdu, druhá strana řekne, že jsem se nezachoval jako místopředseda Senátu státnicky,“ předesílá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Jaroslav Kubera v souvislosti s otázkou, zda jít, či nejít na hradní oslavy 100 let republiky. I přes zmiňované okolnosti oblíbený senátor pozvání přijme. Proč? „Sto let republiky není výročí Miloše Zemana.“

Vloženo: 28.10.2018

Oslava výročí vzniku republiky

Jakub ŽELEZNÝ, moderátor
No a mými hosty jsou teď předseda Senátu Milan Štěch. Vítám vás. Dobrý večer.

Milan ŠTĚCH, předseda Senátu /ČSSD/

Dobrý večer.

Vloženo: 26.10.2018

Tvořil jsem svobodné město svobodných lidí

Jaroslav Kubera předává radnici Teplic nástupci. Jak bojuje o post šéfa Senátu?

Jaroslav Kubera, jednasedmdesátiletý muž známý z komunální a celostátní politiky, nechce být nadále primátorem Teplic, přestože řada voličů mu kvůli tomu dala svůj hlas. V rozhovoru pro MF DNES vysvětluje, proč se tak rozhodl a jaké je podle něj město, které po sobě zanechá.

Vloženo: 17.10.2018

Systém mnoha politických uskupení není šťastný, řekl Kubera v Rozstřelu

Do Senátu se Jaroslav Kubera z ODS dostal už počtvrté. Dokonce se o něm spekuluje, že by mohl být novým šéfem horní komory. Kubera v Rozstřelu nastínil, že právo navrhnout šéfa Senátu má mít nejsilnější klub. O pozici nejpočetnějšího uskupení se přetahuje právě ODS se STAN.

Vloženo: 17.10.2018

Rozhovor s místopředsedou Senátu Jaroslavem Kuberou na DVTV

Martin VESELOVSKÝ, moderátor
Místopředseda Senátu za Občanskou demokratickou stranu Jaroslav Kubera. Dobrý den, pane senátore.

Jaroslav KUBERA, místopředseda Senátu /ODS/

Dobrý den.

Vloženo: 16.10.2018

Rozhovor s místopředsedou Senátu Jaroslavem Kuberou

Daniel TAKÁČ, moderátor
Občanská demokratická strana získala o víkendu nejvíc senátorských míst - devět, a dost možná bude mít největší senátorský klub a tudíž právo navrhovat předsedu horní parlamentní komory, tedy osobnost v ústavní hierarchii postavenou hned za prezidentem republiky. Vyjít to ale nemusí, to je taky pravda. Každopádně už počtvrté se senátorem stal Jaroslav Kubera, který ale tentokrát opouští Teplice, tedy nejvyšší komunální teplický post. Primátorem už prostě nebude. Je ale hostem Interview ČT24, dobrý podvečer, pane místopředsedo.

Jaroslav KUBERA, místopředseda Senátu /ODS/

Dobrý podvečer. Já bych vás trošku opravil ...

Vloženo: 15.10.2018

Místopředseda Senátu PČR Jaroslav Kubera byl hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie

Terezie TOMÁNKOVÁ, moderátorka:
Krásné nedělní dopoledne, vítejte u Partie Televize Prima. Máme za sebou další volební víkend, senát je kompletní, voliči vybrali ve druhém kole své zástupce. Pojďme se rovnou podívat, jak rozhodli. Mapa za mnou. Senátní volby vyhrála dominantně Občanská demokratická strana, proto je mapa celkem dominantně bledě modrá. Má devět, respektive deset nových senátorů. Pět křesel má hnutí Starostové a nezávislí, dvě křesla lidovci ve Vsetíně a ve Zlíně. Sedm senátorů mají menší uskupení nebo různá sdružení nezávislých kandidátů. Naopak úplně pohořely vládní strany. Hnutí ANO má pouze jednoho senátora Miroslava Adámka v Šumperku a vládní sociální demokraté jednoho senátora Petra Víchu v Karviné. Piráti mají jednoho senátora, a to v Praze osm. Komunisté nezískali ani jednoho senátora a poprvé v historii vůbec nebudou zastoupeni v horní komoře parlamentu. Hlasovalo zhruba dva a půl milionu voličů. K volebním urnám ale nepřišlo ani sedmnáct procent z nich. Pro vaši jasnější představu, nejmenší počet hlasů potřeboval pan Leopold Sulovský, asi čtyři tisíce devět set hlasů. Naopak největší počet hlasů na ten absolutní počet získal Jiří Čunek z Křesťanské a demokratické unie - Československé strany lidové dvacet čtyři tisíc hlasů. Ten se stal senátorem už v prvním kole ve Vsetíně, stejně tak jako Jiří Drahoš v Praze čtyři. To byli dva senátoři, kteří překročili tu povinnou padesáti procentní hranici. Pojďme se podívat na nové rozložení Senátu. Tady vidíme podle barvy křesílek, jak budou jednotlivé strany zastoupeny v horní komoře parlamentu. Šestnáct křesel má Občanská demokratická strana, stejně tak jako hnutí Starostové a nezávislí, třetí jsou lidovci patnáct křesel, třináct křesel sociální demokraté. Teď bude velmi záležet na tom, kam se přikloní ti nezávislí kandidáti a různí nezařazení, do kterého klubu se přidají. To byla čísla, to byly grafy. Pojďme rovnou k našim hostům. Já ve studiu vítám dva nově zvolené senátory, pana Jaroslava Kuberu z Občanské demokratické strany. Dobrý den.

Jaroslav KUBERA, senátor, /ODS/:

Dobrý den.

Vloženo: 14.10.2018
Články