Jaroslav Kubera: homepage

Projev na recepci u příležitosti Dne ústavy Polské republiky

Projev předsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na recepci u příležitosti Dne ústavy Polské republiky

7. května 2019, velvyslanectví Polské republiky, Praha 1

Vloženo: 7.5.2019

Události, komentáře: Svátky a obchody

8. května je v supermarketech zavřeno. Den vítězství patří mezi státní svátky, kdy je prodejnám provoz zapovězen. Má se to změnit? Duel Událostí, komentářů ČT24, kde se utkal předseda Senátu Jaroslav Kubera s Jiřím Miholou z KDU-ČSL.

Vloženo: 7.5.2019

Projev na vzpomínkovém aktu u památníku Díky, Ameriko

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na vzpomínkovém aktu u památníku „Díky, Ameriko“

Slavnosti svobody Plzeň, 6. května 2019

Vloženo: 6.5.2019

Projev na pietní vzpomínce Boj o rozhlas v Pražském povstání 1945

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na pietní vzpomínce Boj o rozhlas v Pražském povstání 1945

Praha, 5. května 2019, Český rozhlas

Vloženo: 5.5.2019

Lidé si v Česku neváží toho, co dnes mají

V letošním roce si připomeneme výročí 30 let od sametové revoluce. Mají se dnes lidé v Česku lépe než před třiceti lety? „Když bychom zbilancovali, co jsme za tři desetiletí získali a co ztratili, tak pozitiva jednoznačně převažují. Bohužel ale mnoho lidí má krátkou paměť a již zapomněli, jak vypadal život za totality,“ říká v rozhovoru Jaroslav Kubera, předseda Senátu Parlamentu České republiky.

Vloženo: 30.4.2019

Projev na zahájení Mezinárodního sympozia u příležitosti 200. výročí úmrtí Gašpera Rojka

Projev předsedy Senátu Jaroslava Kubery na zahájení Mezinárodního sympozia u příležitosti 200. výročí úmrtí Gašpera Rojka

Karlova Univerzita Praha, středa 24. dubna 2019

Vloženo: 24.4.2019

Projev na Pietním aktu u náhrobku Kašpara Royka

Projev předsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na Pietním aktu u náhrobku Kašpara Royka

Praha 24.4.20198

Vloženo: 24.4.2019

Projev na setkání účastníků veřejného shromáždění s názvem Všichni jsme lidi

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na setkání účastníků veřejného shromáždění s názvem „Všichni jsme lidi“
Senát, Valdštejnská zahrada, 14. dubna 2019

Vloženo: 14.4.2019

Žijeme v Kauzalandu. Mohu si tu říkat, co chci

Mohu říkat cikán i buzerant a všechno mi projde, protože lidé vědí, jak to myslím, říká šéf Senátu Jaroslav Kubera. Mluví i o popularitě Andreje Babiše, proměnách svého vztahu s Milošem Zemanem, o vyloučení Václava Klause mladšího z ODS nebo o tom, proč rozhodně nebude kandidovat na prezidenta.

Vloženo: 1.4.2019

Debata: Jan Hamáček a Jaroslav Kubera

Václav MORAVEC, moderátor
Vítejte a hezkou neděli vám všem, divákům jedničky i zpravodajské čtyřiadvacítky. Je tu jedinečný prostor pro diskuzi. Boj o podmanění si soustavy státního zastupitelství se rozhořel naplno. Útoky prezidenta Miloše Zemana a jeho okolí na špičky veřejné žaloby se stupňují. Po nejvyšším státním zástupci Pavlu Zemanovi, respektive pražské vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové kvůli vyšetřování údajně předražených zakázek v prezidentské lánské oboře čelí opakované kritice i olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištván. Důvod? Prověřování postupu předsedy antimonopolního úřadu Petra Rafaje v kauze mýtného systému. Před šesti lety, když padl kabinet vedený premiérem Petrem Nečasem z ODS a Miloš Zeman sestavoval s Jiřím Rusnokem úřednickou vládu, těšil se olomoucký vrchní žalobce Ivo Ištván prezidentově přízni. Přijal jej na Hradě, vyjadřoval mu plnou podporu v jeho úsilí odhalovat, citujme, klientelistickou síť spojující politickou sféru s ekonomickou kriminalitou. O šest let později je situace diametrálně odlišná.

Vloženo: 31.3.2019

Interview ČRo Plus: Svoboda nám pomalu protéká mezi prsty

Interview Plus s předsedou Senátu Parlamentu ČR Jaroslavem Kuberou (ODS) patřilo jeho komentářům k senátory odmítnutému zdanění církevních restitucí nebo k dnešku, kdy nám „stále někdo říká, co se smí, a co ne“.

Vloženo: 28.2.2019

Koordinace zahraniční politiky má velký význam navenek. Pro politické partnery není komfortní, když slyší z Česka různé hlasy

Už čtvrt roku je předsedou Senátu a druhým nejvyšším ústavním činitelem Jaroslav Kubera (ODS). Nejvíce času mu doposud zabrala zahraniční agenda. Zúčastnil se i schůzky politických špiček k zahraniční politice. „Koordinace má velký význam navenek. Pro politické partnery není úplně komfortní, když slyší z Česka různé hlasy,“ říká Kubera. Jak vidí českou zahraniční politiku, co si myslí o ovlivňování soudců Pražským hradem a jak bude hlasovat, až bude Senát projednávat stejnopohlavní manželství, odpovídá Kubera v rozhovoru pro deník Echo24.

Vloženo: 25.2.2019

Projev na pietním shromáždění u příležitosti 71. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na pietním shromáždění u příležitosti 71. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad dne 25. února 1948
V Praze, Nerudova ulice, 25. února 2019

Vloženo: 25.2.2019

Rozhovor - Změna Ústavy zakotvující civilní držení zbraní v současnosti nemá šanci projít

Jaroslav Kubera se v listopadu loňského roku stal předsedou Senátu.  Význam Senátu pro civilní držení zbraní se ukázal především v prosinci 2017, kdy návrh novely ústavního zákona o bezpečnosti republiky, který zaváděl ústavní ochranu držení zbraní, získal pouze 28 hlasů z 36 potřebných pro přijetí (ve sněmovně dříve prošel většinou 139:9). Právě otázka ústavní novely se vedle tlaků Evropské unie na omezování civilního držení zbraní a přípravy nové zbraňové legislativy stala jedním z témat rozhovoru pro zbrojnice.com.

Vloženo: 19.2.2019

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostním obědě s velvyslanci EU u příležitosti předsednictví EU Rumunska

Vaše excelence paní velvyslankyně, vážení vedoucí diplomatických misí, dámy a pánové.

Děkuji paní velvyslankyni Burlacu za zorganizování tohoto setkání. Mám radost, že se ho mohu zúčastnit. Nejdřív mi ale dovolte, abych poblahopřál naší hostitelce ke skvělému výkonu rumunských tenistek v čele se Simonou Halepovou v Ostravě, kde o víkendu porazily český tým ve Fed Cupu. 

Vloženo: 13.2.2019
Články