Jaroslav Kubera: homepage

Takhle to prostě nefunguje

Všichni politici by si měli směrem k Ukrajině nebo „arabskému jaru“ uvědomit, že nestačí jen podle euroamerického vzoru připravit svobodné volby a myslet si, že ve všech zemích pak zavládne demokracie západního typu. Tak to prostě nefunguje, myslí si dlouholetý senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 12.7.2016

Dobrotrusové utržení ze řetězu

Komentování zákazů kouření – a vůbec zákazů všeho druhu – je parketa senátora Jaroslava Kubery. Že se mu návrh zákona nelíbí, je jasné.

Vloženo: 5.5.2016

Senátor Kubera: Kouřením to začne, další regulace přijdou

Hostem Michaely Šmídové v pořadu Vaše téma byl primátor města Teplic a senátor za ODS Jaroslav Kubera. Řeč přišla na protikuřácký zákon, jehož je Kubera velkým kritikem, ale také na otázku jeho prezidentské kandidatury, vztah k Miloši Zemanovi nebo na uprchlickou krizi.

Vloženo: 26.4.2016

Jaroslav Kubera v Partii na TV Prima

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima byl předseda senátorského klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 24.4.2016

Inkluze znásilňuje školství

Společné vzdělávání dětí v běžných základních školách je trnem v oku řadě odborníků, ale také politiků. A to i přes veškeré úsilí ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) zahnat jejich obavy. Senátor a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) považuje inkluzi za znásilnění školství a sociální inženýrství.

Vloženo: 9.4.2016

Řeči se vedou a voda teče

Poté, co se Poslanecká sněmovna probudila a přijala usnesení proti dohodě s Tureckem v době, kdy už byla dohoda uzavřena a premiér se Sněmovně vysmál, jsem chtěl podobné situaci zabránit v souvislosti s novým „geniálním nápadem“ EK přenést rozhodování o azylu do Bruselu.

Vloženo: 8.4.2016

Detekce obličejů nám nepomohou

„Detekce obličejů nám nepomohou,“ řekl k útokům v Bruselu senátor za ODS Jaroslav Kubera. Podle něj jsou přehnaná opatření a zpitomělá Evropa pro teroristy jako balzám na rány. Útoky fyzické se budou měnit v technologické, na které zatím nemají útočníci sílu. Ale budou ji mít, tvrdí Kubera v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz

Vloženo: 31.3.2016

Chci náboženství tabáku, dým bude naše kadidlo, šokuje senátor

Má se celoplošně zakázat kouření v restauracích? Nejen o těchto otázkách debatovali senátor Jaroslav Kubera (ODS) a bývalý poslanec za stejnou stranu Boris Šťastný.

Vloženo: 31.3.2016

Svobody ubývá, pravidel a pokut přibývá. A Babiš to dovede k dokonalosti

Teplický primátor a senátor za ODS Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Svobodné fórum mluví o tom, jak zvládli v Teplicích místní příval muslimů a jak ho nezvládá Evropa, jak některé problémy vyřeší jen válka a o tom, že Andrej Babiš dovede systém kontroly občana k dokonalosti. Mimo jiné mluví i o tom, proč je tak vášnivý kuřák…

Vloženo: 21.3.2016

Uprchlickou krizi by měla řešit OSN

Vysoký komisař OSN pro lidská práva obvinil Českou republiku ze soustavného porušování práv uprchlíků. Je přitom zvláštní, že v OSN získávají funkce týkající se lidských práv, zástupci ze zemí, kde lidská práva nepatří zrovna k prioritám (namátkou: Bangladéš, Kongo, Saudská Arábie…).

Vloženo: 17.2.2016

Není M. Stropnický jako M. Stropnický

Kolem výroků M. Stropnického o výměně zajatců se rozpoutala zbytečná hysterie. Jak se ukázalo, onen kritizovaný výrok nepocházel od Martina Stropnického, ale od Matěje Stropnického.

Vloženo: 12.2.2016

Mám správně ometené auto? Záleží na náladě policisty. Silniční zákon je paskvil

Senátor ODS a teplický primátor Jaroslav Kubera kritizuje novelu silničního zákona, kterou budou ve středu posuzovat jeho kolegové v horní komoře parlamentu. Balíček novinek, který nařizuje chodcům ve tmě nosit povinné reflexní prvky nebo vrací policii pravomoc zadržet na silnici technický průkaz auta ve špatném stavu, schválili v prosinci poslanci a chtějí, aby platil už na jaře. Kubera je proti, považuje zákon za paskvil.

Vloženo: 12.1.2016

Teď je špatně, ale bude mnohem hůř. Brzy přijdeme o svobodu

Loňský rok byl na události velmi bohatý. Nejvíce se média zabývala problematikou migrace. Svět ale také bojuje proti Islámskému státu. A v Česku se připravují důležité zákony. O tom, jaký byl rok 2015 jsme si povídali se senátorem ODS a primátorem Teplic Jaroslavem Kuberou.

Vloženo: 8.1.2016

Kontrolovat čím topíme? Už chybí jen zjišťovat, jestli máme vyluxováno a zda doma nekouříme

Úředníci nebudou nadšeni, že budou k někomu chodit domu, budou z toho konflikty, dostanou baseballovou pálkou po hlavě, varuje senátor Jaroslav Kubera. Lidí, kteří topením znečištují okolí, je podle něj menšina a dodává, že větší problém jsou exhalace z aut.

Vloženo: 23.12.2015

Kuřáci – vzorní daňoví poplatníci

Boj o lepší výběr daní nabírá obrátky. Elektronická evidence tržeb, kontrolní hlášení a další opatření, která mají údajně přinést více peněz do státního rozpočtu. O to méně je pochopitelný boj proti více než milionu daňových poplatníků, kteří bez reptání, často podle Mudr. Králíkové s nasazením vlastního života, přispívají státnímu rozpočtu částkou přibližně 80 000 000 000 Kč ročně.

Vloženo: 6.12.2015
Články