Jaroslav Kubera: homepage

Nemusíme být v Bruselu pořád hodným chlapcem

Občanští demokraté vítají, že Senát v souvislosti s imigrační krizí vyzval vládu k lepší ochraně hranic, zcela spokojení s přijatým usnesením ale nejsou.

Vloženo: 2.12.2015

Komunismus je na dosah?

Když mi bylo 14 let, (to už jsem poslouchal Svobodnou Evropu a Radio Luxemburg), „souška“ učitelka nám vysvětlovala, že v komunismu budou obědy v družině zadarmo. Příliš jsem tomu – ovlivněn štvavými vysílači – nevěřil, i když tehdejší blafy, (nejhorší byla dušená mrkev) byly i na tu dobu dost drahé.

Vloženo: 29.10.2015

Jaroslav Kubera v Interview ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 9.10.2015

Když jste prezident, sranda končí

Když jde novinář dělat rozhovor se senátorem a už jedenadvacet let teplickým primátorem Jaroslavem Kuberou, čeká se především, že bude legrace. Měl by padnout nějaký ten bonmot týkající se jeho kuřácké vášně a nějaký vtípek, který vychází z toho, že Kubera je téměř absolutní pravičák. Ctí železné pravidlo, že stát nemá lidem v ničem zasahovat do života, a liší se tím od politiků, kterým Kubera říká "dobroseři". Jenže před pár dny populární politik z ODS zauvažoval o kandidatuře na prezidenta.

Vloženo: 4.9.2015

Primátor, senátor... prezident? Blbá nálada končí

Zatímco Miloš Zeman se v Blesku zmínil o svém prvním funkčním období, z čehož političtí komentátoři usuzují, že by mohl na prezidenta kandidovat znovu, o Hrad se hlásí i jeden z nejúspěšnějších politiků ODS, Jaroslav Kubera. Muž, který je od roku 1994 nepřetržitě starostou, později primátorem Teplic a od roku 2000 senátorem.

Vloženo: 22.8.2015

Evropa nabyla dojmu, že je středem světa

Projev předsedy senátorského klubu ODS Jaroslava Kubery na 10. schůzi Senátu.

Vloženo: 23.7.2015

Události, komentáře na téma prolomení nulové tolerance alkoholu za volantem

Hostem komentovaných událostí ČT24 na téma prolomení nulové tolerance alkoholu za volantem a o mýtech o islámu byl předseda poslaneckého klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 21.7.2015

Všechna opatření Evropské unie a národních států jsou krátkodobě účinná, ale dlohoudobě není cesta zpět

Nebavíme se o tisících uprchlíků utíkajících před komunismem, ale o milionech, ba i miliardách. Jediným způsobem, jak tomu zabránit, je postavit řadu lodí a nepustit je do země. Řekl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Z islámu strach nemá, ale vrátit ženy z letiště, protože odmítly sundat burku, považuje za správný postup. Člověk s burkou je člověk bez identity, uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Vloženo: 3.6.2015

S klouzavým mandátem se běžte klouzat

S údivem sleduji diskuse o zavedení klouzavého mandátu. Ten by měl spočívat v tom, že poslanec, který se stane ministrem, rezignuje na mandát poslance a nastoupí za něj dočasně náhradník z téže volební strany.

Vloženo: 10.3.2015

Chvíli to bude trvat, než se voliči přesvědčí, že vše, co říká Babiš je nereálné

Evropská unie nás vydírá a skončí jako všechny říše v minulosti, prohlásil senátor a primátor Jaroslav Kubera z ODS. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přirovnal svět k sociálně slabé rodině žijící z dávek hmotné nouze.

Vloženo: 12.2.2015

Ptákoviny, hovadiny, bordel, magoři. Jaroslav Kubera od podlahy na téma muslimů a masakru v Paříži

Podříznou-li novináře, je diskuze dost obtížná. Evropa dojede sama na sebe, ona k tomu muslimské teroristy nepotřebuje. Už jsme prohráli a tady se řeší chňapky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to říká senátor Jaroslav Kubera (ODS), který je primátorem Teplic, jednoho z českých měst, které má s muslimy dlouholeté zkušenosti, zejména jako s klientelou zdejších lázní. Čtěte, proč podle Kubery brečíme pozdě, že nám Unie přidělí uprchlíky, a proč ti, kdo hlasovali proti Lisabonské smlouvě, budou mít jednou v senátu desku s mosaznými písmeny. Zapomeňme na kolektivní vinu.

Vloženo: 13.1.2015

Rozhovor pro Parlamentní listy

Oblíbený senátor a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera v silvestrovsko-novoročním rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.

Vloženo: 31.12.2014

Jaroslav Kubera v Pressklubu

Hostem diskusního pořadu rádia Frekvence 1 byl předseda senátorského klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Celý rozhovor s předsedou senátorského klubu ODS Jaroslavem Kuberou si můžete poslechnout na webu Frekvence 1.

Vloženo: 14.12.2014

Nedůstojná hra

Platy zákonodárců jsou zmrazené od roku 2002. Když s tímto rozhodnutím poslanci a senátoři souhlasili, počítalo se, že jejich mzdy budou opět rozmrazeny. Za tu dobu průměrný plat v nepodnikatelské sféře stoupl o 61 procent.

Vloženo: 8.12.2014

Až na Hradě budou Číňani...

Zatímco ODS celorepublikově skomírá, teplický stranický matador Jaroslav Kubera popularitu neztrácí a ve vedení severočeské metropole načíná už třetí desetiletí. V rozhovoru pro TÉMA popisuje, proč se přesto nikdy nestane předsedou ODS.

Vloženo: 5.12.2014
Články