Jaroslav Kubera: homepage

Podstata magistrátního převratu? Peníze

Tak jsme v Teplicích měli 859. zahájení lázeňské sezóny. Oslavy potrvají celý víkend a navzdory špatnému počasí to vidím na patnáctitisícovou účast.

Vloženo: 24.5.2013

Morální hazard

Před několika dny jsem četl zprávu, že obce budou moci sami vyhlásit bankrot. Do pěti let pak budou mít povinnost splatit 30 procent svého dluhu a jsou ze svých potíží venku.

Vloženo: 22.5.2013

Politika se nedá koupit

Všimli jste si, jak čeští miliardáři (Bakala, Chrenek, Babiš) našli zalíbení v kupování starých a zakládání nových médií? Jedni vnímají média jako nástroj sebeobrany, druzí si myslí, že je vlivné noviny přivedou přímo do parlamentu.

Vloženo: 20.5.2013

Dvacet minut Radiožurnálu

Hostem diskusního pořadu ČRo 1 - Radiožurnál byl předseda senátorského klubu Jaroslav Kubera.

Vloženo: 16.5.2013

Spíš bych škrtal

ODS začala billboardovou kampaň, kde se zastává českých živnostníků před ataky levice a zároveň nabízí určitá zvýhodnění. Nic proti tomu, ale šel bych dál. Co pracující senioři, jimž se až příliš zpřísnily podmínky přivydělat si k důchodu?

Vloženo: 16.5.2013

O Zemanovi

Dám vám malý návod, jak dešifrovat projevy prezidenta Miloše Zemana.

Vloženo: 14.5.2013

Zastřel bobra, posílíš mír

V životě i politice jsem dosáhl různých věcí, ale jedno mi strašně chybí – ještě nikdy mi zelení žabičkáři neudělili titul Ropák roku. Jednou jsem už tomu byl hodně blízko výrokem „zastřel bobra, zachráníš strom“. Nakonec mě však někdo předběhl a cenu mi vyfoukl.

Vloženo: 10.5.2013

Žádný strach z voleb

Lidé se mě ptají, jestli mám strach z voleb. Odpovídám, že nemám. Říkám to i navzdory tomu, že komunisté na 1. máje prohlásili, že jsou připraveni vstoupit do vlády. Ptám se, co by tam chtěli dělat?
Snažit se sami podnikat prostřednictvím státních institucí? Likvidovat živnostníky vysokými daněmi? Je to možné, ale jsou to recepty, které už dnes nefungují. Navíc si myslím, že ČSSD s nimi hraje jen takovou hru a ke skutečné moci je nepustí.

Vloženo: 9.5.2013

Zamotaná kauza

Kauza Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) je tak zamotaná, že jí normální lidé vůbec nerozumí. Zato se na ní dá leccos popsat, například jak bude probíhat vývoj po sněmovních volbách 2014. Nejvíce nažhavená zničit ÚSTR je samozřejmě KSČM.

Vloženo: 7.5.2013

Peníze a politika

Někdy omdlívám, když slyším slušné a vzdělané lidi mluvit o politice a penězích. Před pár dny získal ocenění Lékař roku profesor Pirk za nějakou složitou operaci srdce. Blahopřeju. Jeho politická vyjádření však mají takovou kvalitu, jako kdybych já dělal tu operaci.

Vloženo: 6.5.2013

A Heger zase lhal

Před chvílí jsem viděl televizní pořad Máte slovo s moderátorkou Jílkovou na téma kouření. Vystoupil zde ministr zdravotnictví Leoš Heger a už poněkolikáté lhal.

Vloženo: 3.5.2013

Na krizi platí optimismus

Česká národní banka minulý týden prohlásila, že hospodářsky jsme z nejhoršího venku, a dokumentovala to zastavením poklesu na realitním trhu, především v Praze. Po měsících zpráv, že česká populace nenakupuje a táhne to ekonomiku dolů, je to dobrá zpráva.

Vloženo: 1.5.2013

Jaroslav Kubera v Ranním interview

Hostem ranního diskusního pořadu ČRo 1 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 25.4.2013

Hostem pořadu Události, komentáře Jaroslav Kubera

Hostem komentovaných událostí ČT24 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 25.4.2013

Hostem pořadu Ozvěny dne byl Jaroslav Kubera

Hostem diskusního pořadu ČRo 1 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 27.3.2013
Články