Jaroslav Kubera: homepage

Projev Jaroslava Kubery před volbou místopředsedů ODS

Dobrý den,
jste si úplně jisti, že tyto oba mikrofony jsou naše? No nic. Nejprve vám přesto řeknu dobrou zprávu. Podařilo se mi zkrátit svůj projev na polovinu. Rozhodl jsem se totiž ignorovat tajnou směrnici o ekologických odposleších. Směrnici prosadila komisařka, které v Bruselu přezdívají Brettschneiderová, a podle této směrnice se odposlech spouští až poté, když se po dobu 30 vteřin ozývají hlasy. Aby se ušetřilo, aby oteplování postupovalo pomaleji. To znamená, že když budete mluvit 29 vteřin a 30 vteřin budete mlčet a vy nebudete hlučet, tak můžete celý projev pronést tak, že nebude nikde zaznamenán. Tak to jde pořád dokola. Kromě toho ale, protože nechci říci nic proti nikomu ani proti ničemu, tak si mohu dovolit ten luxus a mluvit plynule. K výsledkům voleb. U mě pořád dobrý. A co vy?

Vloženo: 18.1.2014

Za normální situace by Fiala šéfem nebyl

"Sám kongres zlom nepřinese. Dokonce ani jakékoliv vedení, které bude zvolené. Ať by bylo sebelepší. Zlom musí přinést těch dvacet tisíc členů tam, kde oni působí," říká Kubera, jinak dlouholetý starosta a později primátor Teplic, v jejichž čele stojí od roku 1994.

Vloženo: 17.1.2014

Usnesení senátorského klubu ODS

Usnesení senátorského klubu ODS

Vloženo: 17.12.2013

Usnesení senátorského klubu ODS

Klub senátorů ODS zásadně odmítá snahy o zrušení lustračního zákona.

Vloženo: 26.11.2013

Nový šéf ODS? Fiala. A sblížíme se se svobodnými

ODS utrpěla ve volbách do sněmovny drtivou porážku. Zvednout ze země by ji mohl nový předseda Petr Fiala, ministr školství ve vládě Petra Nečase, který dosud není ani členem strany. Občanští demokraté by měli také zahájit námluvy se Stranou svobodných občanů, řekl v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ senátor Jaroslav Kubera (ODS).

Vloženo: 8.11.2013

Chmurné prognózy senátora Kubery: Bude tu tři tisíce malých Zemanů, pak se ureferendujeme

Senátor Jaroslav Kubera předpokládá, že nás čekají další předčasné volby. Jednak proto, že to má promyšlené prezident Zeman a jednak také proto, že se nepodaří sestavit předčasnou vládu. Prý nás nečeká nic veselého. Následně popsal, co by měla ODS udělat, aby se zachránila. Němcovou nepotěšil. Své řekl i k „trafikám“ a „kmotrům“.

Vloženo: 31.10.2013

Zeman do toho bude mluvit

Už před volbami a s ohledem na očekávaný výsledek avizoval senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera, a také člen výkonné rady ODS, že by brzy mohly být další předčasné volby.

Vloženo: 30.10.2013

Video - Hoďte nám to ještě jednou

Dejte ODS ještě šanci. Hoďte nám to ještě jednou

Vloženo: 21.10.2013

Jaroslav Kubera v Ozvěnách dne

Hostem diskusního pořadu ČRo byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 7.10.2013

ODS bude mít lepší výsledek, než si zaslouží

V jaké je teď, před volbami, ODS kondici?
To je, myslím, všeobecně známé. Ale já říkám, že její volební výsledek bude lepší, než si zaslouží. Zavinila si to samozřejmě sama. Ale nejen sama. Kdo pozorně sledoval historii té „stoosmnáctky" až po tu „stojedničku" a nakonec po „ne-stojedničku", tak musí cítit, jak těžké je vládnout koaličně. V sestavě, která začala s Věcmi veřejnými a pokračovala s LIDEM. To nese náš volební systém.
Teď se zas objevila poptávka, aby se změnil volební systém - ale všem říkám: žádný volební systém volby nevyhrává. Ale ukáže se to po volbách - možná v květnu budeme mít další volby, to vůbec není vyloučené. Pokud nebude možné sestavit rozumnou vládu, tak se může zase sněmovna rozpustit. Je pravda, že někdo může sestavit menšinovou vládu, ale takové vládnutí je taky pro kočku, protože nefunguje.

Vloženo: 4.9.2013

Jaroslav Kubera v Interview ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 28.8.2013

Lidé si uvědomí, že to, co přijde po nás, bude ještě horší

"Touha vládnout pomocí zákonných opatření je veliká," konstatuje v rozhovoru pro týdeník Euro senátor ODS Jaroslav Kubera, který sedí v horní komoře od roku 2000 za teplický volební obvod. ODS by podle něj mohla získat ve volbách kolem deseti procent. Kubera věří, že nástup levice voliče vystraší.

Vloženo: 26.8.2013

Rozhovor pro deník Právo

"Vždy jsem zastával názor, že ODS má své kandidátky zveřejnit jako poslední. Pak totiž můžete vyhodnocovat a nasazovat rovnocenné soupeře lídrům ostatních stran. Můžeme taktizovat, koho kam nasadíme. Až například budeme vědět, kdo kandiduje v Praze, tak tam nasadíme někoho, kdo je může porazit."

Vloženo: 22.8.2013

Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Týden.cz

Vyhrožování nástupem komunismu v těchto volbách fungovat nebude, domnívá se šéf senátorského klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Společnost je podle něj rozdělená na tři části, a proto podobná hesla na voliče nezaberou. "Ale stejně je dnes výročí 21. srpna a s ním spojená nastupující normalizace určitým způsobem symbolická. Padesátá léta asi v té podobě, jaká byla, nehrozí. Ale ztráta svobody hrozí evidentně," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ Kubera.

Vloženo: 22.8.2013

Jaroslav Kubera v pořadu Ekonomika ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 21.8.2013
Články