Jaroslav Kubera: homepage

Jaroslav Kubera hostem pořadu Události, komentáře

Hostem komentovaných událostí ČT 24 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 19.8.2013

Impulsy Václava Moravce

Hostem diskusního pořadu rádia Impuls byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 14.8.2013

Rozhovor pro časopis Týden

Dlouholetý teplický primátor JAROSLAV KUBERA býval v ODS něco jako exot. Vtipný maskot s permanentně zapálenou cigaretou. Teď už je i senátorem a pořád dost kouří, ale za šaška ho považuje jen málokdo. Jeho projev na loňském kongresu ODS zaznamenal obrovský ohlas. V ODS je však Kubera stále trochu výjimečný. Například tím, že ve vztahu k Miloši Zemanovi nepropadá hysterii. "Hraje dlouhou hru a užívá si to," říká Kubera o prezidentovi.

Vloženo: 15.7.2013

Jaroslav Kubera v Ozvěnách dne

Premiér v demisi opět zpochybnil postup vyšetřovatelů v aféře, která vedla k pádu vlády.

Vloženo: 3.7.2013

Usnesení senátorského klubu Občanské demokratické strany

Senátorský klub ODS:

-   považuje chování ČSSD reprezentované B. Sobotkou za mimořádně licoměrné. Strana, která se na veřejnosti tváří jako ochránce zájmů občanů, ve skutečnosti sleduje svůj vlastní mocenský prospěch......

Vloženo: 2.7.2013

Když žena chce, podlehne premiér i vojenská rozvědka

"Já bych chtěl, aby nebyli odsouzeni za trestný čin, ale aby takovéto jednání bylo odsouzeno jako nemorální," řekl ke stíhaným v kauze uplácení bývalých poslanců ODS posty v dozorčích radách senátor Jaroslav Kubera, který o sobě říká, že není příznivcem trafik. "Řešit politiku trestním právem není dobře," vysvětlil svůj postoj Kubera. Jako větší problém vidí selhání Vojenského zpravodajství, nejde podle něj ale o chybu systému, nýbrž o selhání jedince. "Když žena chce, muž podlehne," komentoval vliv Nagyové Kubera.

Vloženo: 20.6.2013

Dvacetiminutovka Radiožurnálu

Veronika SEDLÁČKOVÁ, moderátorka:
Předčasné volby nebo zachování stávající koalice? Politické strany vyjednávání a do rozhovorů se chce zapojit i prezident Miloš Zeman, mezitím vycházejí najevo další detaily policejního protokolu, které potvrzuje, že na hledání lukrativních postů pro rebelující poslance se vloni podílel osobně odstupující premiér Petr Nečas. Pozvání do dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu přijal předseda senátního klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Dobrý den.

Vloženo: 19.6.2013

V. K. testující

Exprezident a expředseda ODS Václav Klaus vystoupil na Primě a přišly povodně. Souvislost byla sice náhodná, ale souběh obou událostí způsobil, že Klausovo vystoupení bylo nejdříve zastíněno obrazy zatopených budov a posléze úplně zapomenuto. Co chtěl vlastně říct?

Vloženo: 13.6.2013

Ani dobro, ani zlo

Během nejhorší fáze povodní jsem sledoval ČT 24 a znovu jsem si uvědomil, jak jsou média dvojsečná věc. Na jedné straně jsou schopny být partnery státu a veřejnosti při povodních, takže plní velmi praktické funkce. Na straně druhé jsou katastrofy jejich základní potravou.

Vloženo: 8.6.2013

Ještě o povodních

Čtenářské reakce mě nutí se ještě jednou vyjádřit k povodním. Zaměřím se na dvě slabá místa, která v protipovodňovém systému vidím.

Vloženo: 4.6.2013

Už Ústečákům nezávidím

My Tepličáci jsme vždycky Ústečákům záviděli tu jejich řeku. Už pěkných pár let jsme rádi, že máme jenom potoky. Přestože se jeden jmenuje Bouřlivák, nedá se to s povodněmi v severních Čechách ani jinde v republice vůbec srovnat.

Vloženo: 3.6.2013

Nechá se někdo koupit?

Když začal převrat na pražském magistrátu, tvrdil jsem, že tu jde o peníze. Rychlé výměny a odvolávání lidí v podnicích ve vlastnictví města mi můj názor potvrzují.

Vloženo: 29.5.2013

Podstata magistrátního převratu? Peníze

Tak jsme v Teplicích měli 859. zahájení lázeňské sezóny. Oslavy potrvají celý víkend a navzdory špatnému počasí to vidím na patnáctitisícovou účast.

Vloženo: 24.5.2013

Morální hazard

Před několika dny jsem četl zprávu, že obce budou moci sami vyhlásit bankrot. Do pěti let pak budou mít povinnost splatit 30 procent svého dluhu a jsou ze svých potíží venku.

Vloženo: 22.5.2013

Politika se nedá koupit

Všimli jste si, jak čeští miliardáři (Bakala, Chrenek, Babiš) našli zalíbení v kupování starých a zakládání nových médií? Jedni vnímají média jako nástroj sebeobrany, druzí si myslí, že je vlivné noviny přivedou přímo do parlamentu.

Vloženo: 20.5.2013
Články