Jaroslav Kubera: homepage

Rozhovor s kandidátem druhého kola voleb do Senátu na Teplicku

Hostem předvolebního senátorského duelu byl kandidát do Senátu a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 17.10.2012

ODS si plete voliče, již přišli o práci, s těmi, kdo pracovat nechtějí

Jaroslav Kubera patří mezi pravicové matadory. Kritizuje rozkročení ODS do politického středu, což se projevuje například dalším zvyšováním DPH. Proti tomu se otevřeně postavil jako první ze zákonodárců ODS. "Kdo se příliš rozkročí, tomu se rozjedou nohy," tvrdí Kubera. Právě nejasná ideová ukotvenost a "socializující tendence" jsou podle něj hlavní příčinou volebního debaklu občanských demokratů.

Vloženo: 15.10.2012

Náskok ale nemám

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) suverénně postoupil do druhého kola senátních voleb. Získal přes 40 procent hlasů, jeho protivník Jaroslav Dubský (KSČM) dostal 18,5 procenta. Přesto Kubera, který je zároveň primátorem Teplic, odmítá domněnku, že má jistotu obhajoby senátorského křesla. "Systém voleb do Senátu je nastavený tak, že první kolo je ukončené a nic se nepočítá," upozornil Kubera, který má šanci proniknout do Senátu už potřetí.

Vloženo: 15.10.2012

Kampaň byla nudnější kvůli prohibici. Lidé nechodili do hospod

Senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera patřil v prvním kole senátních voleb mezi jistotu jinak chabé ODS. Do druhého kola postoupil se značným předstihem před soupeři, ve finále vyzve komunistu Jaroslava Dubského.

Vloženo: 13.10.2012

Jaroslav Kubera hostem Pressklubu

Hostem diskusního pořadu rádia Frekvence 1 byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 29.9.2012

Restaurace není nemocnice

Kde se zákazy zastaví? Lidé jsou přece svéprávní, míní senátor Jaroslav Kubera (ODS).

Vloženo: 24.8.2012

Já a šéf ODS? Až partaj povede menší počet lidí

Primátor Teplic a senátor Jaroslav Kubera patří k nejvýraznějším členům ODS a ke spojencům premiéra Nečase. V rozhovoru vysvětluje, že šéfovu pozici neohrozí ani spory o DPH, ani případný neúspěch ODS v krajských volbách. A co on sám? Vzal by křeslo šéfa partaje? Hrozba pádu vlády, pokud neprojde balíček s vyššími daněmi, zapůsobí podle senátora ODS Jaroslava Kubery na některé poslance, kteří tuší, že by se v případných předčasných volbách už nedostali do Sněmovny.

Vloženo: 21.8.2012

Lidé daně zaplatí, když budou vědět proč

Nepodnikat a nepřekážet, to jsou dvě zásady, podle nichž senátor a primátor Jaroslav Kubera (ODS) řídí město Teplice. Nyní již v pátém volebním období. Patrně ne bezdůvodně, Teplice patří k městům, která jsou dávána za příklad efektivního hospodaření. Řadu metod a postupů by mohla uplatnit i vláda, která nyní hledá cesty, jak snížit očekávaný rozpočtový schodek, soudí Kubera.

Vloženo: 24.3.2012

Motivovat ke třídění poplatkem je nesmysl

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) nesouhlasí s plánovaným zvyšováním poplatků za odpad. V jeho městě se ostatně neplatí ani koruna.

Vloženo: 20.3.2012

Rozhovor Jaroslava Kubery pro Deník

Jaroslav Kubera vede teplickou radnici páté volební období, senátorem je dvanáct let. Díky svému humoru a neodolatelnému nutkání říkat naplno, co si myslí, ho mají rádi voliči i političtí kolegové, jedno z jaké strany spektra.

Vloženo: 18.2.2012

Teplice by byly jasná volba

Říká se o něm, že je nezničitelný. Žije jen z cigaret, kávy a – jak sám říká – sluníčka. Prý skoro nespí. Ač má v kanceláři komfortní psací stůl, úřaduje výhradně v křesle, kde se střídá návštěva za návštěvou. Dokonce si k němu nechal zavést pevnou linku, která často zvoní.

Vloženo: 15.2.2012

Jaroslav Kubera hostem Partie na Prima family

Hostem nedělního diskusního pořadu televize Prima family byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 12.2.2012

Politici se chtějí lidem zalíbit

Podle senátora a primátora Teplic Jaroslava Kubery (ODS) má návrh ústavní změny řadu rizik a úskalí. Chybí mu širší debata, v níž by se na ně upozornilo. Kolegům vytýká, že i když mají k předloze své výhrady, navenek ji podporují, aby se zalíbili voličům.

Vloženo: 8.2.2012

Jaroslav Kubera hostem Interview na ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 1.2.2012

Tisková zpráva Oblastního sdružení ODS Teplice

Ve čtvrtek 19. 1. 2012 se konal Sněm volitelů ODS v Teplicích, na který byla pozvána celá členská základna oblasti.

Vloženo: 19.1.2012
Články