Jaroslav Kubera: homepage

Můj favorit je Přemysl Sobotka. Dobrý na Hrad by byl i Tomáš Töpfer

"Sociální demokracie ve skutečnosti nemá nejmenší zájem na přímé volbě, protože je v euforii, že teď vyhraje už navždy všechno. To znamená, že ona rozhodne, kdo bude prezidentem. Potíž ovšem je, že když to řekne takhle na rovinu, tak to bude ona, kdo přímou volbu zhatil, a veřejnost, která si to velmi přeje, by to těžko nesla."

Vloženo: 7.1.2012

Jaroslav Kubera hostem pořadu Ozvěny dne

Hostem diskusního pořadu ČRo1 byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Hovořil o přímé volbě prezidenta.

Vloženo: 14.12.2011

Pojistit se a neuklízet sníh? To je totální hloupost

Před dvěma roky Poslanecká sněmovna zrušila v zákoně o pozemních komunikacích odpovědnost majitele chodníků za škodu způsobenou závadami ve schůdnosti. Změnu navrhl senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS).

Vloženo: 30.11.2011

Školky zdarma? To jen parta bláznů saje státní peníze

Bezplatné školky pro vybrané sociálně slabé zvedly senátora a primátora Teplic Jaroslava Kuberu ze židle.

Vloženo: 27.10.2011

Rozhovor pro týdeník Instinkt

Napětí a protesty proti kriminalitě nově přistěhovaných Romů ve Varnsdorfu, v Rumburku a Šluknově se stupňují. Kvůli neklidu přijeli minulý týden na Šluknovsko premiér Nečas i ministr práce Drábek. "Řešení, která lidem nabízejí, jsou jen výstřely a odstolové nesmysly," říká senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 29.9.2011

Jaroslav Kubera v Radiofóru

Moderátor (Jan Bumba):
Kouření poškozuje zdraví. Léčba nemocí spojených s kouřením je drahá. O tom není žádných pochyb. Kuřáci ale také platí spoustu peněz na daních, které se účtují z každé prodané krabičky cigaret. Léta se vedou debaty o tom, zda daně vybrané při prodeji tabákových výrobků zaplatí výdaje spojené s léčbou kuřáckých nemocí. Ministr zdravotnictví Leoš Heger v České televizi řekl, že podle analýzy jeho ministerstva stojí léčení nemocí kuřáků asi šest miliard ročně, státní rozpočet ale za tabák získá asi 60 miliard. Padá s touto analýzou názor, že na léčbu kuřáků všichni doplácíme? Na lince je nyní odbornice na léčbu závislosti na tabáku, doktorka Eva Králíková. Dobrý den. 

Vloženo: 15.8.2011

Jaroslav Kubera v Událostech, komentářích

Snaha o zprůhlednění kampaní 

Vloženo: 19.7.2011

Události, komentáře s Jaroslavem Kuberou

Moderátor:
Z Ústí nad Labem se k nám teď připojuje senátor ODS Jaroslav Kubera. Dobrý večer. 

Vloženo: 13.5.2011

Jaroslav Kubera v Událostech, komentářích

Moderátor:
My jsme samozřejmě zvali zástupce Věcí veřejných, aby se vyjádřili k nejnovější kauze svého poslance, nikdo ale o novém skandálu v komentovaných Událostech mluvit nechtěl. Zajímavé na celé kauze je, kromě jiných aspektů, tvrzení poslance Chaloupky, že peníze od asistenta potřebovaly Věci veřejné na to, aby splatily kampaň. Právě financování čím dál větších kampaní vysává politické strany natolik, že sociální demokraté dnes přišli s radikálním návrhem, jak náklady na kampaně omezit. Strop na sněmovní kampaň by měl být 80 milionů korun, jednotlivý dárce by mohl jedné partaji darovat maximálně 2 miliony. Do Teplic zdravím senátora ODS Jaroslava Kuberu. Dobrý večer. 

Vloženo: 22.4.2011

Radiofórum s Jaroslavem Kuberou

Moderátor (Jan Bumba):
Vzpomínky na vítězné politické bitvy minulých let, ale i výzvy do budoucna a taky jistá varování zaznívaly dnes na pražském Žofíně, kde slavila Občanská demokratická strana dvacet let existence. 21.4.1991 jste mohli na vlnách Českého rozhlasu slyšet tuto zprávu:

Vloženo: 21.4.2011

Fakta Barbory Tachecí

Moderátor:
Senátor Jaroslav Kubera a taky primátor Teplic u nás ve Faktech na Primě, vítejte. Hezké odpoledne. 

Vloženo: 24.3.2011

Jaroslav Kubera v Událostech, komentářích

Moderátor:
Opět tedy poprvé od kauzy exministra Pavla Drobila zaznívají výrazy, jako koaliční roztržka nebo dokonce vládní krize. Příští dny ukáží, kam až povede. A jaký byl v kauze Promopro dnešek? 

Vloženo: 24.3.2011

Městská policie nemá měřit vůbec, je tu na jiné věci

Teplický primátor a senátor Kubera patří k zapřisáhlým odpůrcům měření rychlosti ze strany městské policie. Kdyby bylo na něm, tak to zruší. Navrhne však změnu novely zákona. Strážníci by mohli dál měřit jen na vyznačených úsecích.
Novela zákona o silničním provozu počítá s několika změnami. Jednou z nich je i to, že by strážníci opět mohli měřit rychlost bez nutnosti značit hlídané úseky. Jedním ze senátorů, který bude o novele hlasovat, je i teplický primátor Jaroslav Kubera. Patří k největším odpůrcům měření rychlosti ze strany městské policie. 

Vloženo: 14.3.2011

Jaroslav Kubera v Interview na ČT 24

Moderátor:
Dobrý večer. Přímá volba prezidenta, dnes se v Senátu na toto téma konala konference. Politici o ni mluví, ale těžko se odhaduje, kdo z nich ji opravdu chce. Budou někdy čeští voliči vybírat hlavu státu přímo? Mnozí senátoři, tedy členové jedné z komor Parlamentu, který dnes českou hlavu státu volí, jsou proti přímé volbě. Jedním z nich je i senátor ODS a primátor Teplic, Jaroslav Kubera. Vítejte v Interview.

Vloženo: 14.3.2011

Teplice mohou čerpat z rezerv

Teplice – Jaroslav Kubera se posadil do křesla primátora města Teplice v pořadí už na páté volební období v řadě. O dalším vývoji města má své představy. Povídali jsme si o tom, co se chystá? 

Vloženo: 28.1.2011
Články