Jaroslav Kubera: homepage

Pojďme škrtat zákony, nic to nestojí

Miláčkem kongresu ODS minulý víkend se opět stal senátor a starosta Teplic Jaroslav Kubera (65), o němž Petr Nečas poslední dobou mluví jako o pýše a okrase strany. Co si naopak Kubera myslí o své straně, premiérovi a vládní politice?

Vloženo: 10.11.2012

Nečas má zřejmě informace a ví, že vláda nepadne

Na kongresu Občanské demokratické strany v Brně ParlamentníListy.cz do tradiční sobotní "půlnoční" rubriky oslovily senátora Jaroslava Kuberu. Teplický primátor je podle svých vlastních slov zvyklý chodit spát velmi pozdě a o dvanácté jeho večer obvykle teprve začíná.

Vloženo: 4.11.2012

Rozhovor pro Týden.cz

Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) jede na stranický kongres do Brna s jasným cílem: změnit stanovy ODS. Účelem je zeštíhlit vedení občanských demokratů na jednoho předsedu, dva místopředsedy a 14 členů výkonné rady. Kritizovat Petra Nečase nechce, ale jako premiér by se choval jinak. Z vlády by například vyhodil ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09), řekl v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ.

Vloženo: 3.11.2012

Kdybych nebyl člen ODS, vyhrál bych výrazněji

Primátor Teplic Jaroslav Kubera vyhrál už třetí senátní volby na Teplicku. Uspěl i v době, kdy jeho ODS ztrácí voliče, protože nedokáže lidem vysvětlit vládní reformy a ovládají ji různí kmotři. Jaroslav Kubera včera odpovídal čtenářům iDNES.cz.

Vloženo: 23.10.2012

Jaroslav Kubera hostem pořadu Interview ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 23.10.2012

Teplice jsou takový modrý ostrov v rudém moři

"Byly to nejtěžší volby, které jsem absolvoval, protože se konaly ve složité společenské a vnitropolitické situaci. Lidi mě naplnili pokorou, jakou jsem dosud nezažil. Opět se potvrdilo, že jsou zde chytří a zodpovědní voliči. Tepličtí jsou boží!"

Vloženo: 22.10.2012

Změnit stanovy, vedení ať zaleze do děr

Jako jeden z mála kandidátů ODS uspěl. Primátor Teplic Jaroslav Kubera chce i proto šéfovat torzu senátorského klubu strany. A jak je jeho zvykem, nabízí přitom svérázné recepty, jak stranu oživit.

Vloženo: 22.10.2012

Potřetí zvolený senátor Kubera bude odpovídat čtenářům iDNES.cz

Jaroslav Kubera vyhrál na Teplicku už potřetí volby do Senátu. Kromě něj uspěli už jen tři další kandidáti ODS, což předseda Petr Nečas označil za neúspěch. Kubera je ovšem stranickým fenoménem. Jen v čele Teplic je už dvacet let. Jak to dělá? V pondělí od 11 hodin bude hostem on-line rozhovoru iDNES.cz.

Vloženo: 21.10.2012

Krotitel 'rudého kečupu' Kubera: Nečas za prohru ODS nemůže

Větší část viny za prohru ODS v krajských a senátních volbách nesou regionální šéfové ODS, nikoliv celostátní vedení v čele s premiérem Petrem Nečasem. "Samozřejmě, centrální politika má nějaký vliv. Pořád se o ní mluví a každého se dotýká. Ale není to tak zásadní," říká v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ  znovuzvolený teplický senátor Jaroslav Kubera (ODS), který o svém triumfu na severu Čech mluví jako o "uhájení modrého ostrova před záplavou rudého kečupu".

Vloženo: 21.10.2012

Měla by odstoupit celá výkonná rada ODS

Výměna předsedy ODS by měla smysl, kdyby padla vláda, říká senátor za ODS Jaroslav Kubera, kterému se podařilo obhájit ve druhém kole voleb křeslo v horní parlamentní komoře.

Vloženo: 21.10.2012

Antibyrokratickou cenu letos získal teplický primátor Kubera

Antibyrokratickou cenu letos získal teplický primátor a senátor ODS Jaroslav Kubera. Obdržel ji za svůj boj proti bujení byrokratické mašinérie, omezování práv občanů ve prospěch státu a regulování mezilidských vztahů. Ocenění, které sedmým rokem udělovalo občanské sdružení eStat.cz, dnes primátor převzal v sídle horní komory.

Vloženo: 17.10.2012

Kubera byl oceněn jako bojovník proti byrokracii

Letošní Antibyrokratickou cenu získal teplický primátor a senátor ODS Jaroslav Kubera. Ocenění, které už posedmé udělovalo občanské sdružení eStat.cz, dostal Kubera za svůj boj proti bujení byrokratické mašinérie, omezování práv občanů ve prospěch státu a regulování mezilidských vztahů.

Vloženo: 17.10.2012

Rozhovor s kandidátem druhého kola voleb do Senátu na Teplicku

Hostem předvolebního senátorského duelu byl kandidát do Senátu a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 17.10.2012

ODS si plete voliče, již přišli o práci, s těmi, kdo pracovat nechtějí

Jaroslav Kubera patří mezi pravicové matadory. Kritizuje rozkročení ODS do politického středu, což se projevuje například dalším zvyšováním DPH. Proti tomu se otevřeně postavil jako první ze zákonodárců ODS. "Kdo se příliš rozkročí, tomu se rozjedou nohy," tvrdí Kubera. Právě nejasná ideová ukotvenost a "socializující tendence" jsou podle něj hlavní příčinou volebního debaklu občanských demokratů.

Vloženo: 15.10.2012

Náskok ale nemám

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) suverénně postoupil do druhého kola senátních voleb. Získal přes 40 procent hlasů, jeho protivník Jaroslav Dubský (KSČM) dostal 18,5 procenta. Přesto Kubera, který je zároveň primátorem Teplic, odmítá domněnku, že má jistotu obhajoby senátorského křesla. "Systém voleb do Senátu je nastavený tak, že první kolo je ukončené a nic se nepočítá," upozornil Kubera, který má šanci proniknout do Senátu už potřetí.

Vloženo: 15.10.2012
Články