Jaroslav Kubera: homepage

Tvořil jsem svobodné město svobodných lidí

Jaroslav Kubera předává radnici Teplic nástupci. Jak bojuje o post šéfa Senátu?

Jaroslav Kubera, jednasedmdesátiletý muž známý z komunální a celostátní politiky, nechce být nadále primátorem Teplic, přestože řada voličů mu kvůli tomu dala svůj hlas. V rozhovoru pro MF DNES vysvětluje, proč se tak rozhodl a jaké je podle něj město, které po sobě zanechá.

Vloženo: 17.10.2018

Systém mnoha politických uskupení není šťastný, řekl Kubera v Rozstřelu

Do Senátu se Jaroslav Kubera z ODS dostal už počtvrté. Dokonce se o něm spekuluje, že by mohl být novým šéfem horní komory. Kubera v Rozstřelu nastínil, že právo navrhnout šéfa Senátu má mít nejsilnější klub. O pozici nejpočetnějšího uskupení se přetahuje právě ODS se STAN.

Vloženo: 17.10.2018

Rozhovor s místopředsedou Senátu Jaroslavem Kuberou na DVTV

Martin VESELOVSKÝ, moderátor
Místopředseda Senátu za Občanskou demokratickou stranu Jaroslav Kubera. Dobrý den, pane senátore.

Jaroslav KUBERA, místopředseda Senátu /ODS/

Dobrý den.

Vloženo: 16.10.2018

Rozhovor s místopředsedou Senátu Jaroslavem Kuberou

Daniel TAKÁČ, moderátor
Občanská demokratická strana získala o víkendu nejvíc senátorských míst - devět, a dost možná bude mít největší senátorský klub a tudíž právo navrhovat předsedu horní parlamentní komory, tedy osobnost v ústavní hierarchii postavenou hned za prezidentem republiky. Vyjít to ale nemusí, to je taky pravda. Každopádně už počtvrté se senátorem stal Jaroslav Kubera, který ale tentokrát opouští Teplice, tedy nejvyšší komunální teplický post. Primátorem už prostě nebude. Je ale hostem Interview ČT24, dobrý podvečer, pane místopředsedo.

Jaroslav KUBERA, místopředseda Senátu /ODS/

Dobrý podvečer. Já bych vás trošku opravil ...

Vloženo: 15.10.2018

Místopředseda Senátu PČR Jaroslav Kubera byl hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie

Terezie TOMÁNKOVÁ, moderátorka:
Krásné nedělní dopoledne, vítejte u Partie Televize Prima. Máme za sebou další volební víkend, senát je kompletní, voliči vybrali ve druhém kole své zástupce. Pojďme se rovnou podívat, jak rozhodli. Mapa za mnou. Senátní volby vyhrála dominantně Občanská demokratická strana, proto je mapa celkem dominantně bledě modrá. Má devět, respektive deset nových senátorů. Pět křesel má hnutí Starostové a nezávislí, dvě křesla lidovci ve Vsetíně a ve Zlíně. Sedm senátorů mají menší uskupení nebo různá sdružení nezávislých kandidátů. Naopak úplně pohořely vládní strany. Hnutí ANO má pouze jednoho senátora Miroslava Adámka v Šumperku a vládní sociální demokraté jednoho senátora Petra Víchu v Karviné. Piráti mají jednoho senátora, a to v Praze osm. Komunisté nezískali ani jednoho senátora a poprvé v historii vůbec nebudou zastoupeni v horní komoře parlamentu. Hlasovalo zhruba dva a půl milionu voličů. K volebním urnám ale nepřišlo ani sedmnáct procent z nich. Pro vaši jasnější představu, nejmenší počet hlasů potřeboval pan Leopold Sulovský, asi čtyři tisíce devět set hlasů. Naopak největší počet hlasů na ten absolutní počet získal Jiří Čunek z Křesťanské a demokratické unie - Československé strany lidové dvacet čtyři tisíc hlasů. Ten se stal senátorem už v prvním kole ve Vsetíně, stejně tak jako Jiří Drahoš v Praze čtyři. To byli dva senátoři, kteří překročili tu povinnou padesáti procentní hranici. Pojďme se podívat na nové rozložení Senátu. Tady vidíme podle barvy křesílek, jak budou jednotlivé strany zastoupeny v horní komoře parlamentu. Šestnáct křesel má Občanská demokratická strana, stejně tak jako hnutí Starostové a nezávislí, třetí jsou lidovci patnáct křesel, třináct křesel sociální demokraté. Teď bude velmi záležet na tom, kam se přikloní ti nezávislí kandidáti a různí nezařazení, do kterého klubu se přidají. To byla čísla, to byly grafy. Pojďme rovnou k našim hostům. Já ve studiu vítám dva nově zvolené senátory, pana Jaroslava Kuberu z Občanské demokratické strany. Dobrý den.

Jaroslav KUBERA, senátor, /ODS/:

Dobrý den.

Vloženo: 14.10.2018

Kubera už nebude primátorem Teplic. Město vedl 26 let

Jaroslav Kubera (ODS) krátce po svém znovuzvolení do Senátu dnes oznámil, že už nebude primátorem Teplic. Chce se naplno věnovat práci v horní komoře parlamentu. Teplice řídil od roku 1994, kdy byl poprvé zvolen starostou, od roku 2002 byl primátorem.
Senátor a dosavadní primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS)

Vloženo: 13.10.2018

Senátní duel v Teplicích: Pevné ukotvení v EU, regulovat regulace

ČT24 připravila duely všech kandidátů do Senátu, kteří postoupili do druhého kola. Ve volebním obvodu číslo 32 Teplice se utkají Jaroslav Kubera (ODS) a Zdeněk Bergman (nestr. za SEN 21).
V prvním kole zvítězil Kubera s 41,81 procenta hlasů, Bergman získal 21,1 procenta hlasů.

Vloženo: 9.10.2018

Volební vizitka Jaroslava Kubery

Senátor Jaroslav Kubera odpovídal na šest stejných otázek iROZHLASu, které dostávali i další kandidáti na senátora v obvodu č. 32 Teplice. Vizitku si můžete poslechnout níže.

Vloženo: 27.9.2018

Tady je Kuberovo. Teplice rozhodnou, zda je v Senátu bude počtvrté zastupovat nejznámější kuřák

Vlivný politik ODS Jaroslav Kubera vede severočeské město už skoro čtvrt století. A chce ho vést i po říjnových volbách. Údajně nejliberálnější senátor a militantní kuřák letos obhajuje i své senátní křeslo. Čelí mu žena, která zkomplikovala minulou prezidentskou volbu, známá pod přezdívkou Mlsná tygřice. V předvolebním Duelu se střetli Terezie Holovská a Jaroslav Kubera.

Vloženo: 26.9.2018

Nejliberálnější senátor je Kubera z ODS, vyhodnotil Liberální institut

Jako nejliberálnější senátory v právě končící volebním období Liberální institut vyhodnotil místopředsedu Senátu Jaroslava Kuberu z ODS, který je senátorem za Teplice a za dva týdny ho čeká obhajoba postu, a bývalého senátora za Tábor Pavla Eyberta, rovněž z ODS. Ten už před dvěma lety křeslo neobhajoval.

Vloženo: 20.9.2018

„Brali jsme se mezi tanky!“ Znali se už jako děti, teď Kuberovi oslavili zlatou svatbu

Padesát let spolu a teď do toho „praštili“ podruhé! Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera (71, ODS) s manželkou Věrou (70) v sobotu slavnostně obnovili svůj slib. Polibku i výměně nových prstýnků přihlížely dospělé dcery i vnoučata. „Jsme stará škola, proto jsme spolu vydrželi,“ řekla po obřadu Blesku paní Věra, zatímco si její choť, vášnivý kuřák, odskočil na cigaretku.

Vloženo: 15.9.2018

Sexuální násilí zneužívají „ultrafeministky“, příběhům nevěřím, chtěly se dostat k filmu a držely

Moderní trendy? S tím za Jaroslavem Kuberou nechoďte. Senátor a teplický starosta je na své konzervativní názory pyšný. Dokládá to i činy, kdy si po 50 letech znovu bere svou manželku. Zároveň ale provokuje, prý proto, aby se nezbláznil. Dopady svých slov, třeba o sexuálním zneužívání, příliš neřeší. Jde prý o nadsázku, a navíc to podle něj není tak velký problém, jak se někdy tvrdí.

Vloženo: 14.9.2018

Senátor Kubera se bude znovu ženit. Může za to prudké tenisové podání

Politický matador ODS, dlouholetý teplický primátor a současný senátor Jaroslav Kubera se po padesáti letech chystá znovu ženit. S Věrou Kuberovou, se kterou je již 50 let, si řeknou své druhé ano 15. září v Teplicích. Důvodem k obnovení manželství je podle Kubery jeho prudké podání, při němž ztratil prsten.

Vloženo: 10.9.2018

Haraším, tedy jsem

Politici se nechali zatlačit do pozice lovné zvěře, tvrdí JAROSLAV KUBERA, senátor a primátor Teplic, který za měsíc obhajuje obě své funkce. Věří, že popularita Pirátů nebo ANO je pouze dočasná. Za dva roky chce být předsedou Senátu a očekává, že ODS bude v té době v horní parlamentní komoře nejsilnější stranou.

Vloženo: 10.9.2018

Diskuze nad platy poslanců je fiktivním problémem

Jaroslav Kubera byl hostem v Press klubu Frekvence 1.

Vloženo: 6.9.2018
Články