Jaroslav Kubera: homepage

Interview s Jaroslavem Kuberou

Světlana WITOWSKÁ, moderátorka
Dnes naposledy si můžou kuřáci zapálit v hospodě. Od zítřka začne v restauracích i barech platit zákaz kouření. Jeho dodržování budou kontrolovat hlavně hygienici. Za porušení budou hrozit pokuty. ODS považuje protikuřácký zákon za omezování svobody a senátor Jaroslav Kubera si na něj spolu s dalšími zákonodárci stěžuje u Ústavního soudu. Co přesně senátorům vadí a pokusí se v případě neúspěchu u soudu ODS zákon zrušit po volbách? Zeptám se Jaroslava Kubery, který je hostem Interview ČT 24. Dobrý večer.

Vloženo: 30.5.2017

Konec vládní krize?

Jaroslav Kubera v rozhovoru pro ČT 24.

Vloženo: 17.5.2017

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostní recepci u příležitosti Národního dne Chorvatské republiky

Vaše excellence, vážení ústavní činitelé, dámy a pánové,

Vloženo: 16.5.2017

Další scénáře vládní krize

Jaroslav Kubera v rozhovoru s Tomášem Dahoňovským o vládní krizi na ČT 24.

Vloženo: 9.5.2017

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na setkání účastníků veřejného shromáždění s názvem „Všichni jsme lidi“

Vážené dámy, vážení pánové,

Vloženo: 23.4.2017

Chci se věnovat rodině, 25 let jsem na ni kašlal

Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera ve čtvrtek 16. února slaví 70. narozeniny. V bilančním rozhovoru nastiňuje, jak se daří Teplicím a zda plánuje kandidovat na prezidenta.

Vloženo: 16.2.2017

Rozhovor s Jaroslavem Kuberou a Janem Chvojkou

Václav MORAVEC, moderátor
Návrhy zákonů jako trhací kalendář. Cesta parlamentem je zjevně tak strastiplná, že se během ní dokumenty dokážou změnit k nepoznání. Tu se z nich něco odloupne, tam se zase něco přilepí. Kdo ve skutečnosti píše zákony této země? Duel ministra pro lidská práva a předsedy Legislativní rady vlády Jana Chvojky z ČSSD a místopředsedy Senátu Jaroslava Kubery z ODS. E-maily nám mohou být ukradené. Prezident Miloš Zeman vyhodnotil hackerský útok na ministerstvo zahraničí jako reklamní kampaň, která má přinést víc peněz a lidí institucím bojujícím proti kybernetickému nebezpečí. Jsou kybernetické hrozby legrační? Zřejmě ano. Vždyť se koneckonců kradou jen jedničky a nuly. Tiché kybernetické války. Je to jen módní žvást nebo tvrdá realita? Kdo proti komu bojuje a lze to vůbec zjistit? Jak se bránit, když je nepřítel neviditelný? Téma pro ředitele speciálních sil ministerstva obrany, brigádního generála Karla Řehku, člena předsednictva Pirátů Jakuba Michálka a experta Aleše Špidlu. I to jsou témata, o kterých se po dnešních Otázkách začne mluvit. S nadhledem a v souvislostech. Vítejte a hezké nedělní poledne vám všem divákům jedničky i zpravodajské čtyřiadvacítky České televize. Česko jako Palermo a české Palermo, které vyhrálo. Těmito slovy zhodnotil závěry sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie ministr financí, šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Babiš rozhodně v týdnu nešetřil předsedu sněmovní vyšetřovací komise, exministra spravedlnosti Pavla Blažka z ODS.

Vloženo: 5.2.2017

Nezastaví se to, po kuřácích přijdou na řadu konzumenti nezdravých jídel

Se senátorem Jaroslavem Kuberou (ODS) nejen o kouření, ale také o tom, jak se v našem životě stále omezují svobody, protože si někdo myslí, že ví, co je pro nás všechny dobré.

Vloženo: 19.1.2017

Senátoři ODS budou dnes bojovat za individuální svobodu a za rozumný přístup k ochraně NP Šumava

Senát dnes na svém zasedání bude projednávat protikuřácký zákon. Občanští demokraté upozorňují na zbytečnou a nesmyslnou přísnost zákona, která nemá ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi obdobu. ODS bude také usilovat o úpravu návrhu zákona o ochraně životního prostředí a bránit tak NP Šumava před jeho devastací.

Vloženo: 18.1.2017

Protikuřácký zákon je pro tuto vládu důležitější než migrace a terorismus dohromady

Protikuřácký zákon je pro tuto vládu důležitější než migrace a terorismus dohromady, pan ministr je zfanatizován, jestli mi z něčeho švihne, tak to nebude kouření, ale z těchto lidí, moje zdraví je jinak vynikající a jsem živým důkazem, že člověku stačí presso a cigarety, říká senátor Jaroslav Kubera /ODS/ a dodává, že dobrotrusové nás brzy donutí jíst pouze veganskou stravu.

Vloženo: 17.1.2017

Po zákazu kouření budou přicházet stále další a další zákazy

Zakažte sport, lidé se při něm zraňují, a zakažte sex, pokud není účelem zplození dítěte. Senátor Jaroslav Kubera předkládá zásadní argumenty, proč by měli senátoři příští týden odmítnout tzv. protikuřácký zákon. Autoři zákona jsou podle jeho slov blázni. „A my jsme hlupáci, že si to necháme líbit,“ uvádí.

Vloženo: 13.1.2017

Zakažte i sex, vy pomatenci. Jsou to blázni, a my hlupáci si to necháme líbit. Senátor Kubera navrhl největší demonstraci, jakou kdy Praha viděla

Zakažte sport, lidé se při něm zraňují, a zakažte sex, pokud není účelem zplození dítěte. Senátor Jaroslav Kubera předkládá zásadní argumenty, proč by měli senátoři příští týden odmítnout tzv. protikuřácký zákon. Autoři zákona jsou podle jeho slov blázni. „A my jsme hlupáci, že si to necháme líbit,“ uvádí.

Vloženo: 13.1.2017

Každý fanatismus škodí. I v boji s kouřením

Jaroslav Kubera proslul jako odpůrce zbytečných regulací ze strany státu, krajského zřízení a hlavně přísného omezování kuřáků. Až bude za týden Senát projednávat zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, bude Jaroslav Kubera jedním z nejnáruživějších řečníků. Mimochodem během rozhovoru vykouřil pět cigaret, které vytahoval z krabičky opatřené čínskými znaky. „To víte, jsem připraven na všechno,“ předešel mému dotazu, co se za tím skrývá.

Vloženo: 13.1.2017

Interview s Jaroslavem Kuberou

Světlana WITOWSKÁ, moderátorka
Senátní výbor pro veřejnou správu doporučil Senátu schválit protikuřácký zákon beze změn. Horní komora parlamentu bude o úplném zákazu kouření v restauracích hlasovat na schůzi za dva týdny. Mezi senátory má tenhle zákon ale i spoustu odpůrců. Patří mezi ně i místopředseda Senátu Jaroslav Kubera, který je hostem Interview ČT24. Dobrý podvečer.

Vloženo: 4.1.2017

Hledáme podpisy pro ústavní stížnost

Občanští demokraté vyjednávají v Senátu podpisy pod stížnost Ústavnímu soudu, cílem je zrušení zákona, který zakazuje prodej o některých státních svátcích. ODS také kritizuje rozšíření zelené nafty, místo něj navrhuje plošné snížení spotřební daně. Senátoři ODS budou hledat podporu pro usnesení, které prohlásí pročínské prohlášení předsedy Senátu Štěcha za jeho soukromý názor.

Vloženo: 1.12.2016
Články