Jaroslav Kubera: homepage

Senátní duel v Teplicích: Pevné ukotvení v EU, regulovat regulace

ČT24 připravila duely všech kandidátů do Senátu, kteří postoupili do druhého kola. Ve volebním obvodu číslo 32 Teplice se utkají Jaroslav Kubera (ODS) a Zdeněk Bergman (nestr. za SEN 21).
V prvním kole zvítězil Kubera s 41,81 procenta hlasů, Bergman získal 21,1 procenta hlasů.

Vloženo: 9.10.2018

Volební vizitka Jaroslava Kubery

Senátor Jaroslav Kubera odpovídal na šest stejných otázek iROZHLASu, které dostávali i další kandidáti na senátora v obvodu č. 32 Teplice. Vizitku si můžete poslechnout níže.

Vloženo: 27.9.2018

Tady je Kuberovo. Teplice rozhodnou, zda je v Senátu bude počtvrté zastupovat nejznámější kuřák

Vlivný politik ODS Jaroslav Kubera vede severočeské město už skoro čtvrt století. A chce ho vést i po říjnových volbách. Údajně nejliberálnější senátor a militantní kuřák letos obhajuje i své senátní křeslo. Čelí mu žena, která zkomplikovala minulou prezidentskou volbu, známá pod přezdívkou Mlsná tygřice. V předvolebním Duelu se střetli Terezie Holovská a Jaroslav Kubera.

Vloženo: 26.9.2018

Nejliberálnější senátor je Kubera z ODS, vyhodnotil Liberální institut

Jako nejliberálnější senátory v právě končící volebním období Liberální institut vyhodnotil místopředsedu Senátu Jaroslava Kuberu z ODS, který je senátorem za Teplice a za dva týdny ho čeká obhajoba postu, a bývalého senátora za Tábor Pavla Eyberta, rovněž z ODS. Ten už před dvěma lety křeslo neobhajoval.

Vloženo: 20.9.2018

„Brali jsme se mezi tanky!“ Znali se už jako děti, teď Kuberovi oslavili zlatou svatbu

Padesát let spolu a teď do toho „praštili“ podruhé! Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera (71, ODS) s manželkou Věrou (70) v sobotu slavnostně obnovili svůj slib. Polibku i výměně nových prstýnků přihlížely dospělé dcery i vnoučata. „Jsme stará škola, proto jsme spolu vydrželi,“ řekla po obřadu Blesku paní Věra, zatímco si její choť, vášnivý kuřák, odskočil na cigaretku.

Vloženo: 15.9.2018

Sexuální násilí zneužívají „ultrafeministky“, příběhům nevěřím, chtěly se dostat k filmu a držely

Moderní trendy? S tím za Jaroslavem Kuberou nechoďte. Senátor a teplický starosta je na své konzervativní názory pyšný. Dokládá to i činy, kdy si po 50 letech znovu bere svou manželku. Zároveň ale provokuje, prý proto, aby se nezbláznil. Dopady svých slov, třeba o sexuálním zneužívání, příliš neřeší. Jde prý o nadsázku, a navíc to podle něj není tak velký problém, jak se někdy tvrdí.

Vloženo: 14.9.2018

Senátor Kubera se bude znovu ženit. Může za to prudké tenisové podání

Politický matador ODS, dlouholetý teplický primátor a současný senátor Jaroslav Kubera se po padesáti letech chystá znovu ženit. S Věrou Kuberovou, se kterou je již 50 let, si řeknou své druhé ano 15. září v Teplicích. Důvodem k obnovení manželství je podle Kubery jeho prudké podání, při němž ztratil prsten.

Vloženo: 10.9.2018

Haraším, tedy jsem

Politici se nechali zatlačit do pozice lovné zvěře, tvrdí JAROSLAV KUBERA, senátor a primátor Teplic, který za měsíc obhajuje obě své funkce. Věří, že popularita Pirátů nebo ANO je pouze dočasná. Za dva roky chce být předsedou Senátu a očekává, že ODS bude v té době v horní parlamentní komoře nejsilnější stranou.

Vloženo: 10.9.2018

Diskuze nad platy poslanců je fiktivním problémem

Jaroslav Kubera byl hostem v Press klubu Frekvence 1.

Vloženo: 6.9.2018

Holovská by ghetta neřešila, Kubera chce lidem platit po dnech

Duel na Blesk.cz. Vyloučené lokality, které z hlediska bezpečnosti i zdraví ohrožují města Duchcov a Krupka, by kandidátka na senátorku Terezie Holovská (za SPOZ) neřešila, dokud by o to nestáli lidí, kteří v ghettech bydlí. Jaroslav Kubera (ODS), který v říjnových volbách hájí na Teplicku svůj mandát v horní komoře parlamentu, by řešení viděl v okamžitých výplatách za odvedenou práci po každém dnu. Lidi by to podle něj k práci více motivovalo.

Vloženo: 3.9.2018

Již 52 dní vládne České republice vláda s důvěrou Poslanecké sněmovny

Jaroslav Kubera v Otázkách Václava Moravce.

Vloženo: 2.9.2018

Největší poučení je nenechat si svobodu brát, ať to zkouší kdokoli

Po republice jsme si připomínali v minulých dnech oběti srpna 1968. Co padesátileté výročí znamená pro vás?
Mně bylo tehdy 21 let a shodou okolností jsem se v pátek 13. září 1968 ženil. Takže mám s obdobím, o kterém mluvíte, spojené velmi osobní zážitky. Ženil jsem se v Teplicích a tehdy po městě jezdily obrněné transportéry a tanky. Jeli jsme se ženou na radnici ve vypůjčeném černém mercedesu, který posádky mimořádně iritoval. Jeli jsme po hlavním náměstí v koloně obrněných transportérů a samozřejmě jsme měli strašný strach, jestli vůbec dojedeme. Dojeli jsme, vzali jsme se, dostali jsme úžasnou básničku na téma: táhněte domů. Samozřejmě celé město bylo popsané, přemalované nápisy ještě dlouhá léta prosvítaly.

Vloženo: 23.8.2018

Stát se montuje tam, kde nemá, a nepomáhá a nechrání tam, kde má

Miloš Zeman se nechal slyšet, že Andreje Babiše jmenuje premiérem, ať jsou okolnosti jakékoliv. Co ho k tomu podle vás vede?
Miloš Zeman je starý stratég, hraje simultánku na pěti šachovnicích najednou a jeho soupeři jeho kvalit nedosahují. Důvod je prozaický. Zeman chce, aby taková vláda vznikla, takže tlačí do kouta jak premiéra Babiše v demisi, tak sociální demokracii. V podstatě naznačuje: Klidně si to referendum udělejte, jak chcete, ta vláda stejně bude; a ti, kterým na tom záleží a mají být aktivními členy vlády, intenzivně pracují a objíždějí regiony a vykládají o tom, jak to pro ně bude výhodné.

Vloženo: 5.6.2018

Po zákazu kouření nás čeká veganství! Stát chce lidi ochočit a řídit až do smrti

Na konci května to bude rok, co je v účinnosti takzvaný protikuřácký zákon. Zvykli jsme si už na hloučky pokuřujících lidí před hospodami nebo to byl rok plný bláznů, jak tvrdí senátor Jaroslav Kubera?

Vloženo: 30.5.2018

Projev na Slavnostním setkání u příležitosti stoletého výročí podepsání Pittsburské dohody

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na Slavnostním setkání u příležitosti stoletého výročí podepsání Pittsburské dohody

Senát, Valdštejnská zahrada, 30. května 2018

Vloženo: 30.5.2018
Články