Jaroslav Kubera: homepage

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na setkání účastníků veřejného shromáždění s názvem „Všichni jsme lidi“

Senát, Valdštejnská zahrada, 22. dubna 2018

Vloženo: 22.4.2018

Jaroslav Kubera v Události ČT - Stížnost kvůli tzv. protikuřáckému zákonu

Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu místopředseda Senátu PČR Jaroslav Kubera.

Vloženo: 18.4.2018

Jaroslav Kubera v Instinktech Jaromíra Soukupa

Jaroslav Kubera v originální diskuzi moderované generálním ředitelem TV Barrandov v pořadu INSTINKTY Jaromíra Soukuna.

Vloženo: 26.3.2018

Jaroslav Kubera v Interview Pavla Štrunce

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) si stojí za kritikou kampaně #MeToo. Připouští, že dochází k násilí, ale nechce se prý dostat do pozice, kdy nebude moct vstoupit ani do dámských kupé. Zloba na Facebooku ho přitom děsí.

Vloženo: 22.3.2018

Mluvil jsem s diplomatkou Klausovou, nemohu říkat detaily, ale jak sleduji situaci na Slovensku z dálky, mohlo to být s vraždou novináře úplně jinak

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) tvrdí, že KSČM mohla protesty proti Zdeňku Ondráčkovi předvídat. A Andrej Babiš jako premiér nemá diktovat, koho vládní partner na dohodnutou pozici dosadí. Setrvali však na svém, a tak nemohli očekávat, že to lidé přijmou s potleskem. Hrozby komunismu se však neobává, socialismus k nám prý míří spíše ze Západu.

Vloženo: 12.3.2018

Andrej Babiš by měl nejraději svoji vládu

„Andrej Babiš má dost času. Než dojde k sestavení vlády, udělá nevratné kroky a pak bude mít pohodu,“ říká senátor za ODS Jaroslav Kubera. Jeho pozice je nejen ojedinělá, ale i velmi výhodná. Kubera upozornil, že když nemá důvěru, nemůže o ni ani přijít, pokud udělá nějakou blbost. Babišovu taktiku a rozehrání koaličního vyjednávání, kdy vyhoví každé politické straně v prosazení dílčí části programu, považuje za geniální. Když bude něco potřebovat prosadit sám Babiš, může si vybírat, s kým.

Vloženo: 21.2.2018

Duel: Kuřárny nebo výjimky pro malé bary. Zmírní se protikuřácký zákon?

Je třeba změkčit protikuřácký zákon?

Necelý rok platí v Česku protikuřácký zákon a ve Sněmovně už se rýsuje návrh, jak jeho pravidla zmírnit. Novela, kterou tento týden předloží poslanec Marek Benda z ODS a Seznam má její znění k dispozici, počítá například se zavedením kuřáren bez obsluhy.

Vloženo: 7.2.2018

Rozhovor s Jaroslavem Kuberou na DVTV

Emma SMETANA, moderátorka
Jaroslav Kubera, senátor a primátor Teplic za ODS. Dobrý den.

Jaroslav KUBERA, senátor, primátor města Teplice /ODS/

Dobrý den.

Vloženo: 2.2.2018

Nejhorší na prezidentském výsledku je, že hrozí dramatický posun doleva

Eva Drahošová neměla mluvit o výši důchodu a Jiří Drahoš neměl ukazovat, jak se mu nemotá hlava, když se zatočí. „Šlo o nevkusný útok na Zemanovo zdraví, a to se nedělá, lidé to nemají rádi,“ tvrdí senátor za ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera s tím, že takové útoky ještě více mobilizovaly Zemanovy voliče. Chuť Drahoše založit vlastní politickou stranu ho pobavila, devět subjektů v Poslanecké sněmovně je mu prý málo. Kubera, jehož strana Drahoše před druhým kolem oficiálně podpořila, tvrdí, že by si měl vybrat už existující politické uskupení. A upozorňuje, že velká část jeho voličů nedala hlas jemu, ale spíše proti Zemanovi, takže jeho podpora není tak jistá.

Vloženo: 31.1.2018

Drahoš udělal chybu. Svolat referendum o EU!

„V televizní debatě pravděpodobně zvítězí Miloš Zeman, což ale neznamená, že má jisté vítězství ve volbách,“ říká senátor, občanský demokrat a primátor Jaroslav Kubera, podle něhož je situace ve Sněmovně důležitější než celá volba prezidenta. Upozornil však, že výzvu Jiřího Drahoše, aby se s ním Miloš Zeman utkal v debatě, považuje za strategickou chybu. Míček měl Drahoš nechat právě na straně Zemana.

Vloženo: 15.1.2018

Projev Jaroslava Kubery na 28. kongresu ODS

Místopředseda Senátu PČR a primátor Teplic Jaroslav Kubera přednesl projev v rámci politické diskuse 28. kongresu ODS.

Vloženo: 13.1.2018

Osmička: Zeman zvítězí. Ale ještě letos odstoupí, předpovídá Kubera. Jediný, kdo by ho porazil, je Klausová

Je tady obrovská nenávist k Miloši Zemanovi. I kdyby říkal, že je minus deset stupňů, tak jeho oponenti budou tvrdit, že je třicet nad nulou, hodnotí vyhrocenou předvolební kampaň senátor Jaroslav Kubera.

Vloženo: 11.1.2018

Důvod, proč ODS nemůže jít do koalice s Babišem, je principiální. To není osobní nenávist, ale princip

„S internetem nás čekají zlé časy. Až někomu dojde, že pobodat někoho u nádraží nebo se opásat bombou je blbost, ale vyhodit internet je daleko efektivnější, bude zle,“ varuje senátor za ODS Jaroslav Kubera. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, v němž bilancuje nad končícím rokem 2017, si také posteskl, že svoboda má pro lidi bohužel menší hodnotu než vánoční nákupy. Dokud se s nimi voda vaří pomalu a zákazy se týkají někoho jiného, nemají s tím problém. Pochválil také české ženy a dívky, že se nenechaly zblbnout kampaní MeToo.

Vloženo: 24.12.2017

Kvůli kandidatuře bych musel mít Facebook. A ten já nechci

Jak vidí senátor, teplický primátor a dlouholetý politický matador Jaroslav Kubera vývoj v Česku? Proč si myslí, že prezidentem bude opět Zeman? Jaký podle něj bude Andrej Babiš premiér? A proč nenávidí Facebook?

Vloženo: 22.12.2017

Vadí jen zápach, vše ostatní jsou bláboly, kritizuje Kubera protikuřácké tažení

Zmírnění protikuřáckého zákona v Senátu ve čtvrtek neprošlo. Podle zastánce kouření v restauracích senátora Jaroslava Kubery (ODS) se boj s kouřením stal fanatismem a nefunguje. Příkladem jsou podle něj obrázky na cigaretách. Tvrdí, že neexistuje racionální důvod, proč by v některých hospodách či barech nemohly být oddělené prostory ke kouření, kam by nechodil ani personál.

Vloženo: 8.12.2017
Články