Jaroslav Kubera: homepage

Jaroslav Kubera bude prezidentem i bez voleb. Zatím ve filmu

Teplice - V Trojanově novém celovečerním snímku si teplický primátor, krajský zastupitel a senátor střihne roli prezidenta Edvarda Beneše.

Vloženo: 16.8.2017

O koalici s Babišem bude tlačenice

Pokud Andrej Babiš (ANO) nabídne po volbách někomu post vicepremiéra, kývnou mu na spolupráci všichni. ODS nemá velké téma a měla by se v kampani zaměřit na přízemnější věci, říká dlouholetý senátor ODS a primátor Teplic JAROSLAV KUBERA. Mluví i o Miloši Zemanovi, své prezidentské kandidatuře, kouření, zákazech nebo nezbytném humoru.

Vloženo: 14.8.2017

Zeman není dementní. Volby vyhraje a odstoupí, nechce se dál trápit, tvrdí senátor Kubera

Miloš Zeman se podle senátora Jaroslava Kubery (ODS) dobrovolně vzdá funkce prezidenta. V nadcházejících volbách mu prý stačí už „jen vyhrát“.

Vloženo: 4.8.2017

DOBRÝ DEN, TADY KUBERA

ŽÍT A NECHAT ŽÍT – ŽIVOTNÍ ZÁSADA ZNÁMÉHO SENÁTORA, KTEROU CHCE PŘENÉST NA PRAŽSKÝ HRAD Když děláte rozhovor se senátorem a možným prezidentským kandidátem JAROSLAVEM KUBEROU (70), máte pocit, že sedíte u sopky, z níž se místo lávy valí myšlenky, pocity a obrazy a vy jen taktak stačíte zaznamenávat všechny ty odbočky, slepá ramena a sdělení, která se proplétají jako auta na složité křižovatce. Celý rozhovor měl začít otázkou, jestli není prezidentská kandidatura další z řady kuberovských vtipů. Ještě než byla položena, vytáhl pan senátor jiné prezidentské téma.

Vloženo: 27.7.2017

Výzva: Prezident à la Kubera? „Hodný strejda, co má lidem dodávat optimismus.“ Bude vážně kandidovat?

Místopředseda Senátu, dlouholetý primátor Teplic a člen ODS Jaroslav Kubera přijal Výzvu Jiřího Kubíka a přišel do redakce Seznamu vysvětlit, proč vlastně sbíral podpisy kolegů senátorů, aby mohl kandidovat na příští hlavu státu.

Vloženo: 26.7.2017

Trápí mě fenomén Adolfa Hitlera, tenhle magor je populární i po smrti. Trumpovi fandím

Rozvor Jaroslava Kubery s Danielou Drtinovou na Aktuálně.cz / DVTD.

Vloženo: 25.7.2017

Novoroční projev mám v hlavě, pak ho stačí jen dopilovat

Místopředseda Senátu České republiky a primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) se může ucházet o post prezidenta. Nasbíral mezi kolegy v horní komoře parlamentu více než deset potřebných podpisů.
Podle vlastních slov se možná ještě pokusí sesbírat i dvacet podpisů poslanců. Zda bude opravdu o funkci prvního muže našeho státu usilovat, se chce Kubera rozhodnout až na poslední chvíli. Prý v závislosti na tom, jací další kandidáti se přihlásí.

Vloženo: 24.7.2017

Boj o Hrad? Chci vyprovokovat další

Zda budu kandidovat, sdělím až po volbách do Poslanecké sněmovny, říká senátor Jaroslav Kubera. S trochou nadsázky lze říct, že v případě vítězství senátora Jaroslava Kubery v prezidentských volbách by Pražský hrad obýval vášnivější kuřák než stávající hlava státu Miloš Zeman. Místopředseda horní komory Parlamentu a primátor Teplic je zatím poslední kandidát, jehož jméno oficiálně padlo. Tento týden shromáždil potřebný počet podpisů senátorů, aby mohl do klání o Hrad jít. Sympatie ostatních senátorů Kubera (ODS) kvituje, ale do boje se zatím nehrne. Prý nechce přepálit start případné kampaně.

Vloženo: 22.7.2017

Cílem prezidentských voleb není někoho porazit, ale zvítězit

Kdo začne prezidentskou kampaň předčasně, skončí někde v poli poražených, tvrdí místopředseda Senátu Jaroslav Kubera. Nebudu od sedmdesátých let měnit svoje zvyky, že bych na někoho plival. Nikdy jsem to nedělal a zatím se mi to vždy vyplatilo, říká. V senátu nebudu hlasovat pro žádný zákon, který jakkoliv omezuje osobní svobodu, protože je to cesta do pekel, slibuje Kubera. Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) ve čtvrtek ohlásil, že má dostatek podpisů kolegů pro kandidaturu na prezidenta. S rozhodnutím, zda bude nakonec kandidovat ale ještě počká, dokud nebude znát všechny protikandidáty. Ve sbírání podpisů ale pokračuje, nechce hlasy jen jedné strany.

Vloženo: 21.7.2017

Jaroslav Kubera už má dostatek podpisů pod svou prezidentskou kandidaturu

Senátor a dlouholetý teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS) se už chystá na případnou prezidentskou kampaň. Přestože definitivní oznámení, zda do boje o Hrad jde, odkládá až po sněmovních volbách. Aby, jak říká, „předčasně neodstartoval“. Zatímco prezident Miloš Zeman ho prý pro vlastní zábavu podporuje, jeho manželka „tiše nesouhlasí“. To kolega senátor a hazardní magnát Ivo Valenta (Soukromníci) už mu prý na kampaň nabídl půjčení vrtulníku. Jaroslav Kubera to řekl v rozhovoru pro Blesk.cz. Aktuálně už posbíral pod svou kandidaturu 19 podpisů.

Vloženo: 20.7.2017

Rozhovor pro Parlamentní listy

„Pokud hnutí ANO po volbách nabídne některé ze stran pozici vicepremiéra, bude to fungovat, protože taková nabídka se neodmítá; a já se jenom modlím, aby to nebyla ODS,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor a občanský demokrat Jaroslav Kubera. Koalice s Andrejem Babišem by podle něj byla pro ODS smrtící, členská základna by se s tím nikdy nesmířila a v regionech by přinesla fatální důsledky. Kubera tvrdí, že lidovci si spolupráci se Starosty měli dříve a lépe rozmyslet.

Vloženo: 19.7.2017

Strážníci mají dohlížet na pořádek, ne měřit rychlost

Senátoři ODS v souvislosti se zákonem o policii kritizovali pravomoc strážníků měřit rychlost. Také přijali petici, která odmítá protikuřácký zákon. Zároveň senátoři vítají opatření Itálie proti ilegální migraci a v souvislosti se smlouvu se Saudskou Arábií kritizují pokrytectví některých politiků.

Vloženo: 19.7.2017

Rozhovor - V Čechách se hraje spíš kopaná

Jaroslav Kubera raději sleduje hokej, fotbal ho prý tolik nebaví.

Vloženo: 18.7.2017

Prohlášení k výrokům předsedy Senátu Milana Štěcha

Tak ČSSD už nemá jen vedoucí triumvirát. Samozvaně se ke třem lídrům přidal předseda Senátu Milan Štěch. Ovšem tento čtvrtý „vůdce“ sociálních demokratů zapomněl svoje národohospodářské představy koordinovat s ostatními členy vedení.

Vloženo: 16.6.2017

Senátoři ODS nepodpoří zákon o pedagogických pracovnících ani zákon o důchodovém pojištění

Senát má dnes na programu několik novel, které si vláda předsevzala za své klíčové priority. Mezi ně mimo jiné patří zákon o pedagogických pracovnících zavádějící tzv. kariérní řád či zákon o důchodovém pojištění, který stanoví pevnou věkovou hranici odchodu do důchodu. Senátorský klub ODS považuje oba tyto zákony za špatné a rozhodl se hlasovat proti jejich přijetí.

Vloženo: 31.5.2017
Články