Jaroslav Kubera: homepage

Každý fanatismus škodí. I v boji s kouřením

Jaroslav Kubera proslul jako odpůrce zbytečných regulací ze strany státu, krajského zřízení a hlavně přísného omezování kuřáků. Až bude za týden Senát projednávat zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, bude Jaroslav Kubera jedním z nejnáruživějších řečníků. Mimochodem během rozhovoru vykouřil pět cigaret, které vytahoval z krabičky opatřené čínskými znaky. „To víte, jsem připraven na všechno,“ předešel mému dotazu, co se za tím skrývá.

Vloženo: 13.1.2017

Interview s Jaroslavem Kuberou

Světlana WITOWSKÁ, moderátorka
Senátní výbor pro veřejnou správu doporučil Senátu schválit protikuřácký zákon beze změn. Horní komora parlamentu bude o úplném zákazu kouření v restauracích hlasovat na schůzi za dva týdny. Mezi senátory má tenhle zákon ale i spoustu odpůrců. Patří mezi ně i místopředseda Senátu Jaroslav Kubera, který je hostem Interview ČT24. Dobrý podvečer.

Vloženo: 4.1.2017

Hledáme podpisy pro ústavní stížnost

Občanští demokraté vyjednávají v Senátu podpisy pod stížnost Ústavnímu soudu, cílem je zrušení zákona, který zakazuje prodej o některých státních svátcích. ODS také kritizuje rozšíření zelené nafty, místo něj navrhuje plošné snížení spotřební daně. Senátoři ODS budou hledat podporu pro usnesení, které prohlásí pročínské prohlášení předsedy Senátu Štěcha za jeho soukromý názor.

Vloženo: 1.12.2016

Projev na 2. schůzi Senátu PČR k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice

Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice:

Vloženo: 30.11.2016

V Dienstbierově resortu se lily peníze do kanálu. Trump objevil podvod tisíciletí, řádil Kubera v rádiu

Hostem Pressklub Frekvence 1 byl Jaroslav Kubera (ODS), místopředseda senátu a primátor Teplic.

Vloženo: 27.11.2016

Jaroslav Kubera hostem Událostí, komentářů

Spory kolem státní politiky vůči Číně a jejích projevech navenek nekončí. Ministr kultury Daniel Herman teď ovšem po konfliktu s prezidentem vede při také se šéfem diplomacie Lubomírem Zaorálkem. Ten tvrdí, že Herman vědomě porušil vládní dohodu o tom, že se členové kabinetu nebudou scházet s dalajlámou. Ministr kultury ale popírá, že by taková dohoda existovala, a podpořila ho i část ministerských kolegů. Na Pražském hradě se pak sešli 4 aktéři dopisu adresovaného Pekingu - tedy prezident, premiér a šéfové obou komor parlamentu. A shodli se na tom, že postupovali správně. Parlamentní opozice si to ale povětšinou nemyslí, a stejně tak i zástupci vládních stran. Například šéf zemědělství Jurečka. Ten navíc odhalil, že ani dopis příliš nepomohl a Číňané mu zrušili zahraniční cestu, na kterou měl ve středu odletět. O tom, kam směřuje česká zahraniční politika, kam by měla směřovat a kdo by ji měl vést. O tématu diskutoval v Událostech, komentářích senátor Jaroslav Kubera.

Vloženo: 1.11.2016

Senátoři ODS: Místo represí navrhujeme pozitivní opatření

Senátoři ODS protestují proti zákonu, jenž umožňuje úředníkům vniknout do domácnosti a zároveň v souvislosti se zákonem o střetu zájmů varují před legislativními chybami, které návrh obsahuje.

Vloženo: 19.10.2016

Konec oslav. O Václavu Havlovi promlouvá Jaroslav Kubera a je to vážně síla

OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Kdyby Václav Havel viděl, jak se socialismus, který jsme vykopli dveřmi, vrací rychle oknem, tak by z toho omdlel,“ říká senátor za ODS Jaroslav Kubera. Zhodnotil, že je zcela evidentní, že Havel byl komplikovanou osobností: „Jednoduchý blbec nemůže být prezidentem.“ Obecně senátora rozčilují špatné zprávy, které sypou média ze všech stran: „Když si tohle přečte člověk slabší povahy, tak si musí vzít provaz a jít se oběsit na půdu.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozorňuje i na to, proč věříme tomu, že „všeci kradnů“, a vysvětluje, za co bychom měli poděkovat soudruhům.

Vloženo: 6.10.2016

Stát by se peněz od kuřáků nikdy nevzdal

Svým návrhem zcela zakázat cigarety chci ukázat, jak to pokrytci v parlamentu myslí doopravdy, vysvětluje senátor a primátor Jaroslav Kubera. Během tohoto rozhovoru, který trval zhruba půl hodiny, senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera vykouřil pět cigaret. Ve své primátorské kanceláři má několik popelníků, na dveřích ceduli, že kouření je povoleno. Návštěvám se chlubí ruskými cigaretami značky Cubero i plakátem s kovbojem, vedle něhož je však místo nápisu Marlboro recesistické varování ministra zdravotnictví, že jízda na koni škodí zdraví. Jako náruživý kuřák bývá Kubera zarputilým obhájcem práv lidí, kteří stejně jako on propadli tomuto zlozvyku, a zároveň rázným kritikem všech protikuřáckých omezení. O to víc překvapí jeho poslední návrh – zcela zakázat cigarety. Zvlášť když striktně odmítá, že by šlo o další z jeho šprýmů, jimiž je pověstný. "Myslím to zcela vážně," říká. "Ale nejde vůbec o kouření, to podstatné je, do jaké míry má stát právo omezovat svobodu lidí a do jaké míry si to ti lidé nechají líbit," dodává.

Vloženo: 29.9.2016

Úplný zákaz kouření? Není to žert. Chci upozornit na to, jak se postupně necháváme připravit o zbytky svobody

Teplický primátor a senátor za ODS Jaroslav Kubera chce navrhnout úplný zákaz kouření v Česku. Ač sám velký kuřák, tvrdí, že jde o poukázání na to, jak se lidé nechávají připravovat o svobodu. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz také upozornil na problém se zálohovým výživným nebo na diskuze o toleranci alkoholu u řidičů.

Vloženo: 26.9.2016

Katastrofa přijde z Německa. Juncker si dá panáka a řekne, že má řešení. Jen tak dál, takhle tu čtvrtou říši vážně rozbijete, vítá Merkelovou senátor Kubera

ROZHOVOR „Jestli přijde nějaká katastrofa, tak z Německa, protože Němci jsou daleko více náchylnější k agresivitě a poslušnosti. Pokud se tam objeví nějaký novodobý ‚Dolfík‘…,“ varuje senátor Jaroslav Kubera (ODS) před stranami, které „vylezou“ v momentě, kdy bude veřejnost dostatečně naštvaná. A že by mohla návštěva z Německa pohnout názory prezidenta? „Znám Miloše Zemana asi 25 let a na něj by nezapůsobil ani Obama, ba ani Trump, natož paní kancléřka Merkelová. Jeho nepřesvědčí.“ K výrokům, které zní z Bruselu, pak Kubera zmínil: „Politici mají jen kecy. Juncker si dá panáka a říká, že má řešení, přitom žádné nemá.“

Vloženo: 25.8.2016

Senátoři ODS: Registr bankovních účtů je dalším příkladem „Velkého bratra“

Senátoři ODS odmítají další zásahy do soukromí lidí. Takovou nepřiměřenou intervencí do základních svobod je návrh ministerstva financí na zřízení registru bankovních účtů. Podle ODS se jedná o Velkého bratra. Občanští demokraté odmítají také další zbytečné zákony, které předkládá vláda. ODS má výhrady i k volebnímu zákonu, který obsahuje řadu hrubých chyb.

Vloženo: 24.8.2016

Sociální bydlení, nebo socialistické?

Cílem zákona o sociálním bydlení je údajně zajištění bydlení pro potřebné. Kdo je potřebný, rozhodne stát.

Vloženo: 13.8.2016

Události, komentáře: Británie sestavuje vládu

Nová britská premiérka Theresa Mayová už jmenovala šest ministrů - mezi nimi třeba Borise Johnsona. Český kabinet mezitím sestavil skupinu, která řeší, jak zmírnit negativní dopady Brexitu pro české pracovníky. A také to, jak by na něm mohlo Česko co nejvíc vydělat. Jakým způsobem se změní podnikání českých firem působících v Británii poté, co země Unii opustí? A jak nejlépe se na to mají české podniky připravit? Otázky pro předsedu senátorského klubu ODS Jaroslava Kuberu.

Vloženo: 14.7.2016

Takhle to prostě nefunguje

Všichni politici by si měli směrem k Ukrajině nebo „arabskému jaru“ uvědomit, že nestačí jen podle euroamerického vzoru připravit svobodné volby a myslet si, že ve všech zemích pak zavládne demokracie západního typu. Tak to prostě nefunguje, myslí si dlouholetý senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 12.7.2016
Články