Jaroslav Kubera: homepage

Projev předsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na Novoročním setkání s diplomatickým sborem

Senát, Hlavní sál, 15. ledna 2019

Vloženo: 15.1.2019

Projev předsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na novoročním setkání s účastníky podnikatelských misí pořádaných Svazem průmyslu a dopravy ČR

Ministerstvo průmyslu a obchodu Praha, 14. ledna 2019

Vloženo: 14.1.2019

Rozhovor s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou na ČT 24

Daniel TAKÁČ, moderátor
Ministr zahraničí Tomáš Petříček už nechce, aby čínské velvyslanectví stáhlo ze svých facebookových stránek prohlášení, kde mluví o tom, že se česká vláda snaží o nápravu chyb v souvislosti s bezpečnostním varováním před technologiemi čínských firem Huawei a ZTE. Velvyslanec to zatím ještě neudělal, tedy nestáhl to z Facebooku. Jak aktuální česko-čínský spor probral s velvyslancem Pekingu předseda Senátu Jaroslav Kubera? Dává přednost byznysu, anebo bezpečnosti? A vymýšlejí si české úřady? Nejenom o tom s Jaroslavem Kuberou, předsedou Senátu, v dnešním Interview ČT24. Dobrý večer, pane předsedo, vítám vás.

Jaroslav KUBERA, předseda Senátu /ODS/

Dobrý večer.

Vloženo: 14.1.2019

Prostor X: Šéf Senátu Kubera: Všichni se dožijeme komunismu, Češi peníze na obědy pro děti propijí a prokouří

Chvíli předseda Senátu, chvíli řadový senátor. Jaroslav Kubera chce dál svobodně říkat to, co ho trápí a co mu přijde na mysl. Sílu svých slov vnímá, opatrností se při svém vyjadřování ale neřídí. A důraz neklade ani na přesnost, třeba když mluví o tom, kolik státu přinesou kuřáci. Tvrdí přitom, že za rakovinu kouření nemůže, jde spíš o stres. S prezidentem Zemanem ale chce mluvit o ostré kritice BIS, která prý už byla za hranou. Sám kandidaturu na prezidenta vylučuje. A říká, že pokud jeho slova urazila některou z žen, která zažila domácí násilí, tak ať se mu prý ozvou. Nevěří totiž, že existují.

Vloženo: 11.1.2019

Dobrá vlastnost občanů této republiky je, že se umíme vypořádat s každou situací

Muž s velkými zkušenostmi z denní praxe samosprávy i státní správy. V celé zemi populární primátor velkého města a zřejmě neznámější senátor. Člověk s úsměvem, neodmyslitelnou cigaretou a také s nadhledem a tolerancí. Od poloviny listopadu je Jaroslav Kubera druhým nejvyšším ústavním činitelem – předsedou Senátu Parlamentu České republiky.

Vloženo: 9.1.2019

Písmena jsem měl velká jako kdysi míval Husák

Jaroslav Kubera poprvé v životě mluvil k národu v novoročním poselství jako předseda Senátu ČR.

Slušnost není slabost. To řekl v novoročním projevu předseda Senátu Jaroslav Kubera z Teplic. Vybídl k větší pokoře a úctě k práci druhých. Zároveň se předseda horní komory v historicky prvním novoročním projevu pozastavil nad přílišným zasahováním státu do životů obyvatel. „Stát nás považuje za služebníky, zdánlivě se o nás stará od narození až do smrti,“ řekl. „Aby se stát o nás mohl dobře starat, musí nás mít pod kontrolou,“ upozornil. Jeho projev trval sedm minut. Což v případě slovní zásoby a politického přehledu bývalého teplického primátora je velmi krátký časový rozsah. Ale poradil si s tím.

Vloženo: 8.1.2019

Stát se tady stal takovou hydrou

Velké obchodní řetězce budou dále nuceny odevzdávat zdarma část prošlého, či jinak neprodejného zboží potravinovým bankám. Senátoři kolem Iva Valenty (Soukromníci) neuspěli u Ústavního soudu s návrhem na zrušení povinnosti potraviny darovat a zajišťovat i logistickou stránku věci. Předseda Senátu Jaroslav Kubera nám poskytl rozhovor, kde se ostře trefuje do nápadu nutit podnikatele na vlastní náklady odevzdávat prošlé potraviny.

Vloženo: 3.1.2019

Novoroční projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery

Dobrý den,

je mi ctí, že vás mohu pozdravit ze sídla Senátu, horní komory českého Parlamentu.

Vloženo: 1.1.2019

Moje čtení

Novopečený předseda Senátu Parlamentu České republiky se kvůli knížkám nikdy nenaučil hrát fotbal. Jaroslav Kubera šetří slovy, ale čte bezesporu často a rád.

Vloženo: 21.12.2018

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostní recepci u příležitosti Dne nezávislosti Kazachstánu

Vážený pane velvyslanče, vážené dámy a pánové, milí hosté!

Jsem velice rád, že vás mohu pozdravit u příležitosti Dne nezávislosti republiky Kazachstán a popřát našim kazašským přátelům v čele s Jeho excelencí panem velvyslancem  Abdykarimovem.

Vloženo: 3.12.2018

Jaroslava Kubera v Otázkách Václava Moravce

Václav MORAVEC, moderátor
Prvními hosty dnešních otázek jsou předsedové obou komor tuzemského parlamentu. Vítám nového předsedu Senátu parlamentu České republiky, Jaroslava Kuberu z ODS. Vítám i předsedu Poslanecké sněmovny, Radka Vondráčka z hnutí ANO. Hezký dobrý den. Pane předsedo, začnu u vás. Protože to byla Občanská demokratická strana, která společně s dalšími opozičními stranami vyvolala v Poslanecké sněmovně hlasování o nedůvěře vládě. Počítali jste s tím, že Andrej Babiš vyjde posílen, a bude to na úkor Komunistů, SPD a mírně posílí i vaše politická strana?

Jaroslav KUBERA, předseda Senátu /ODS/

Tak já nevím, jestli to mělo tuto souvislost. Já spíš z toho, jak ten výzkum dopadl, si myslím že ta souvislost je právě ta, že přílišný útok vyvolává opačnou reakci. To znamená, když se to přežene, ta negativní kampaň proti někomu, tak se veřejnost postaví spíš na jeho stranu. Tak to vždycky bývá, že se snažíme chránit toho v tu chvíli slabšího.

Vloženo: 2.12.2018

Jaroslav Kubera v diskusním pořadu Partie na TV Prima

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima byl předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera.

Vloženo: 30.11.2018

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostní recepci u příležitosti státního svátku Rumunska

Místo: Velvyslanectví Rumunska, Nerudova 9, Praha

Vloženo: 29.11.2018

Vláda by měla padnout, ale ne kvůli Čapímu hnízdu. ČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu

„Vláda by měla padnout, ale ne kvůli Čapímu hnízdu. ČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Protikuřácký zákon nechrání zdraví…“  říká v rozhovoru pro XTV.cz předseda Senátu Jaroslav Kubera. Změní se protikuřácký zákon? Jak by tento zákon chtěl Kubera měnit? Proč jsou mu sympatičtí Piráti? Co si myslí o kauze Čapí hnízdo? A kvůli čemu by měla padnout vláda?

Vloženo: 28.11.2018

Každý chce být předsedou, proto je u nás tolik stran

Teprve pátým předsedou Senátu (Petr Pithart byl zvolen dvakrát) se před deseti dny stal Jaroslav Kubera z ODS. Patří k nejzkušenějším českým politikům. V čele Teplic byl 24 let, v horní komoře zasedá 18 let. Patří mezi vzácný druh veřejných činitelů, kteří nejen tvrdí, že politika a podnikání se nemají míchat, ale také to striktně dodržuje.

Vloženo: 27.11.2018
Články