Jaroslav Kubera: homepage

Rozhovor s Jaroslavem Kuberou, předsedou Senátu za ODS na TV Prima

Terezie TOMÁNKOVÁ, moderátorka
Krásné dopoledne. Je neděle, jedenáct hodin. Na Primě čas na Partii. Dnes má jediného hosta. Jaroslav Kubera, předseda Senátu Parlamentu České republiky. Dobrý den pane předsedo.

Jaroslav KUBERA, předseda Senátu, /ODS/

Dobrý den.

Vloženo: 25.11.2018

Píšeme zákony jako pohádku

Píšeme zákony jako pohádku, říká Jaroslav Kubera s tím, že ve spleti paragrafů se nevyznají ani právníci. Tady podle něj může být Senát užitečný. Úkolem státu je chránit bezpečnost občanů, ale jinak se stát má chovat velmi střídmě, dělá to však úplně obráceně, tvrdí nový předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). Senátoři by podle něj neměli hlasovat pro další regulace a zbytnění státu.

Vloženo: 24.11.2018

Jaroslav Kubera o nedůvěře vládě a svém postu předsedy Senátu

Zuzana TVARŮŽKOVÁ, moderátorka
Vláda Andreje Babiše nepřišla při dnešním hlasování o důvěru Poslanecké sněmovny. Nezískala ale ani podporu od svých vlastních členů. Sociální demokraté ze sálu odešli. Opozici vyčítali, že chybí náhradní plán, pokud by vláda padla. Pustila se opozice do zbytečného tahu? A jak se bude chovat dál? K odchodu vyzval premiéra většinou i Senát. Ten ale odstoupit nechce. I o tom se bude mluvit v dnešním Interview s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou. Děkuju za to, že jste přišel, hezký podvečer.

Jaroslav KUBERA, senátor /ODS/, předseda Senátu /ODS/

Hezký podvečer.

Vloženo: 23.11.2018

Senát potřebuje opravit a přestat být otloukánkem

„Kdybychom pozvali inspektorát bezpečnosti práce, tak už žádné jednání nebude, protože by nám zavřeli jednací sál,“ říká nový šéf Senátu Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Mladou frontu DNES.

Vloženo: 22.11.2018

Rozhovor s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou na Českém rozhlase

Michael ROZSYPAL, moderátor
Mají se senátoři vyjadřovat k aktuální politické situaci a vyzývat premiéra Andreje Babiše k odstoupení? Jaký vztah bude mít nový Senát k Poslanecké sněmovně a prezidentovi? Potřebujeme Senát, nebo jej můžeme zrušit? Mým hostem je nový předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera. Dobrý den vám přeji do našeho senátního studia.

Jaroslav KUBERA, předseda Senátu /ODS/

Hezký den.

Vloženo: 21.11.2018

Senát je jako hasiči, má význam hlavně v krizi. Vondráčkova cesta do Ruska byla za hranou, říká Kubera

Nový předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) po zvolení uvedl, že by rád zvládl přerod z politika ve státníka. „Funkce mi v pozitivním slova smyslu trochu svazuje ruce, musím své emoce krotit. Z pozice předsedy Senátu mám silnější hlas než řadový senátor, proto i můj vliv na veřejné mínění je větší. To může být nebezpečné, proto musím mnohem víc vážit svá slova," říká Kubera v rozhovoru pro Deník N.

Vloženo: 15.11.2018

Plány nového předsedy Senátu

Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu nově zvolený předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera.

Vloženo: 14.11.2018

Na novém předsedovi Senátu se kluby neshodly. Nadále ve hře zůstávají Kubera, Hampl a Horník

Schůzka zástupců nejsilnějších senátorských klubů nepřinesla dnes dohodu na společném kandidátovi na předsedu horní komory. Adepty zůstávají Jaroslav Kubera (ODS), Jan Horník (STAN) a Václav Hampl (za KDU-ČSL). Zástupci těchto frakcí budou o jejich podpoře vyjednávat s ostatními kluby, kde žádný z adeptů nemá jednoznačnou podporu.

Vloženo: 7.11.2018

To je gól: Kubera předsedou Senátu? Nové info. Lidovci nebudou rádi 06.11.2018 14:34

O horní parlamentní komoře se zpravidla říká, že v ní panuje klid a že jsou senátoři schopni dosáhnout konsensu. Teď se však zdá, že se v Senátu schyluje k bitvě, jakou dlouho nikdo nepamatuje. Vítězem této bitvy by se mohl stát senátní matador Jaroslav Kubera (ODS).

Vloženo: 6.11.2018

Tlak na senát pokračovat nebude, od Zemana je to rétorika

Senátor Jaroslav Kubera o tom, jak všichni Zemanovi skočí na jeho nesmyslné výroky, a pak se baví, jak to řeší. Také soudí, že by bylo lepší teď o změnách Ústavy vůbec nemluvit.

Vloženo: 30.10.2018

Velké dilema Jaroslava Kubery. Půjde večer na Hrad? My už známe odpověď

STO LET REPUBLIKY „Všechno, co udělám, bude použito proti mně. Když půjdu, udělají ze mě zemanovce, když nepůjdu, druhá strana řekne, že jsem se nezachoval jako místopředseda Senátu státnicky,“ předesílá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Jaroslav Kubera v souvislosti s otázkou, zda jít, či nejít na hradní oslavy 100 let republiky. I přes zmiňované okolnosti oblíbený senátor pozvání přijme. Proč? „Sto let republiky není výročí Miloše Zemana.“

Vloženo: 28.10.2018

Oslava výročí vzniku republiky

Jakub ŽELEZNÝ, moderátor
No a mými hosty jsou teď předseda Senátu Milan Štěch. Vítám vás. Dobrý večer.

Milan ŠTĚCH, předseda Senátu /ČSSD/

Dobrý večer.

Vloženo: 26.10.2018

Tvořil jsem svobodné město svobodných lidí

Jaroslav Kubera předává radnici Teplic nástupci. Jak bojuje o post šéfa Senátu?

Jaroslav Kubera, jednasedmdesátiletý muž známý z komunální a celostátní politiky, nechce být nadále primátorem Teplic, přestože řada voličů mu kvůli tomu dala svůj hlas. V rozhovoru pro MF DNES vysvětluje, proč se tak rozhodl a jaké je podle něj město, které po sobě zanechá.

Vloženo: 17.10.2018

Systém mnoha politických uskupení není šťastný, řekl Kubera v Rozstřelu

Do Senátu se Jaroslav Kubera z ODS dostal už počtvrté. Dokonce se o něm spekuluje, že by mohl být novým šéfem horní komory. Kubera v Rozstřelu nastínil, že právo navrhnout šéfa Senátu má mít nejsilnější klub. O pozici nejpočetnějšího uskupení se přetahuje právě ODS se STAN.

Vloženo: 17.10.2018

Rozhovor s místopředsedou Senátu Jaroslavem Kuberou na DVTV

Martin VESELOVSKÝ, moderátor
Místopředseda Senátu za Občanskou demokratickou stranu Jaroslav Kubera. Dobrý den, pane senátore.

Jaroslav KUBERA, místopředseda Senátu /ODS/

Dobrý den.

Vloženo: 16.10.2018
Články