Jaroslav Kubera: homepage

Nejliberálnější senátor je Kubera z ODS, vyhodnotil Liberální institut

Jako nejliberálnější senátory v právě končící volebním období Liberální institut vyhodnotil místopředsedu Senátu Jaroslava Kuberu z ODS, který je senátorem za Teplice a za dva týdny ho čeká obhajoba postu, a bývalého senátora za Tábor Pavla Eyberta, rovněž z ODS. Ten už před dvěma lety křeslo neobhajoval.

Výsledky Liberální institut zveřejnil na stránkách www.skoresenatoru.cz. Zajímalo ho, jak senátoři hlasovali o elektronické evidenci tržeb, kontrolních hlášeních, zákazu kouření v restauracích, zákazu kožešinových farem, zákazu prodeje o svátcích v některých obchodech, umělém oplodnění pro svobodné ženy. Celkem o více než třech desítkách věcí různých věcí.

„Potěšen jsem. Ve skutečnosti jsem ale konzervativec, mám rád staré věci,“ řekl senátor Kubera k tomu, že vyhrál hodnocení o neliberálnějšího senátora. Řekl, že vychází z kréda žít a nechat žít. Každé hodnocení hlasování politiků má zádrhel v tom, že i takové počínání, kdy se senátor či poslanec nezúčastní hlasování, může mít politické důvody. A už vůbec nelze Kubery hodnotit politiky podle toho, kolik předkládají zákonů.

Jako nejméně liberální podle bodování Liberálního institutu vyšla senátorka za KDU-ČSL v Kroměříži Šárka Jelínková. „Neexistuje státní regulace, kterou by nepodpořila,“ řekl Pánek.

Jako nejméně liberální vycházejí v hlasováních podle Liberálního institutu vycházejí senátoři za KDU-ČSL a ČSSD. „Člověk tak nějak čeká, že sociální demokracie bude regulovat, na co přijdou. Zneklidňující je ale umístění senátorů dalších stran,“ uvedl ředitel Liberálního institutu.

Hodnocení Liberálního institutu, který udělal audit za celé volební období 2012 až 2018, vychází z metodiky americké organizace FreedomWorks, která sleduje, jak politici hlasují ve věcech daní nebo státní regulace.

Zprávy.idnes.cz

Vloženo: 20. 9. 2018
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 891x, známka: 2.9