Jaroslav Kubera: homepage

Projev Jaroslava Kubery na akci „Roztáčíme kola českého exportu“

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na společenském setkání s účastníky podnikatelských misí „Roztáčíme kola českého exportu“, které se uskutečnilo na Ministerstvu průmyslu a obchodu, Na Františku, Praha 1

Vážené dámy, vážení pánové, milí exportéři!

Dovolte mi, abych vás tu všechny co nejsrdečněji pozdravil při příležitosti setkání vás, účastníků podnikatelských misí. Mohl bych vás teď zahrnout čísly o české exportní síle, o zemích, kam nejraději, kam nejčastěji a nejvíce vyvážíte a co vyvážíte.

Ale jsem si jist, že všechny ukazatele, všechny statistiky a všechna čísla, která co nejplastičtěji vykreslí mapu vašich úspěchů, znáte lépe než já.

Já, jako politik, se čas od času dostanu do delegace, jejíž součástí jste i vy. Takto jsem byl například v Brazílii, v Rusku a dalších zemí.

Odnesl jsem si z těchto cest jednu zkušenost. Patrně víte jakou. Ano, dovolte mi zopakovat tu větu, kterou politici na cestách s podnikateli rádi říkají.

Politik má obchodu a podnikání dveře otevírat, vstupovat už do nich ale mají podnikatelé a obchodníci sami. Když se totiž politika smíchá s byznysem, není to dobré. I když samozřejmě propojení sféry podnikatelské a sféry politické je prospěšné oběma stranám, pokud obě strany zůstanou u svého vesla.
Mohu vám tady slíbit, že já se na export nevrhnu, zůstanu politikem, ale vždycky vás, exportéry, na zahraničních cestách rád uvidím.

Přeji vám všem mnoho úspěchů a přeji vám hezký večer!

Děkuji vám za pozornost…
 

Společenské setkání s účastníky podnikatelských misí „Roztáčíme kola českého exportu“

Společenské setkání s účastníky podnikatelských misí „Roztáčíme kola českého exportu“

Vloženo: 24. 10. 2017
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1100x, známka: 2.8