Jaroslav Kubera: homepage

Projev místopředsedy Senátu J. Kubera na konferenci k připomenutí 100. výročí bolševické revoluce a uctění památky obětí komunistických režimů

Vážené dámy a pánové.

V mé vlasti se v dobách komunistické totality slavilo výročí bolševické revoluce v říjnu. Listopadovému bolševickému převratu jsme říkávali Velká Říjnová Socialistická Revoluce. Tento paradox byl předmětem mnoha vtípků. Ovšem jen mezi přáteli. Protože tajná policie měla oči a uši všude a neloajálnost k režimu byla tvrdě trestána.

Jsem si téměř jist, říkám téměř, protože konzervativec nikdy nemůže říct „absolutně“, že komunistická ideologie je na resuscitačním oddělení a zdá se, že to nerozdýchá. Vždyť svět je, snad kromě Severní Koreje a možná Venezuely jinde. Včetně Kuby, de facto. Vím, že se tuto ideologii pokouší vzkřísit naše západní university. Od Los Angeles po New York. Od Londýna po Prahu.
Co je ale problém, že komunismus byl vlastně produktem určitého druhu myšlení. Já mu říkám bolševické myšlení. A to stále žije, má se čile k světu a začíná ovládat náš západní liberální svět.

Chcete příklad? Tak třeba ochrana životního prostřední. Boj proti globálnímu oteplování. Když tu teď řeknu, a to si opravdu myslím, že je to nesmysl, vrhnou se na mě všichni ti ekologové, ochranáři a označí mě za zpátečníka, hlupáka a nevím co ještě. Naprosto netolerantně mě zavrhnou. Já jsem přitom jenom vyjádřil svůj názor. Kde je demokratická diskuse, kde je síla argumentů, věcných faktů? NE. Vítězí přesvědčení, názor jedné a podle všeho té „lepší“ strany. To je právě bolševické myšlení.

Druhý příklad. Tady u vás v USA jste začali bourat sochy mužů vaší, americké historie. To je tak typicky bolševické, že nemůže být nic typičtějšího. Ano, generál Lee je možná z dnešního pohledu kontroverzní muž. Bojoval za Jih, který bránil otroctví. Ale je to skutečný důvod pro demokraty odstranit jeho sochu? Vždyť je to velikán Ameriky, kus reálné historie. Ano, stavte sochy jiným hrdinům, ale odstraňovat tady v Americe takové sochy, promiňte, to je bolševismus.
Je to sto let, co bolševici poprvé vynesli své trumfy. Jejich pravda se měla stát pravdou všech. A kdo jí nesdílel, byl nepřítel. A nepřítele je potřeba nejprve dehonestovat, potom zavřít a nakonec popravit. Gilotinou. Já chci sdělovat svůj názor bez ohledu na dobu, místo a prostředí. Proto bolševismus odmítám.

Děkuji za pozornost

 

USA, Washington
 

Místopředseda Senátu J. Kubera na konferenci k připomenutí 100. výročí bolševické revoluce a uctění památky obětí komunistických režimů

Místopředseda Senátu J. Kubera na konferenci k připomenutí 100. výročí bolševické revoluce a uctění památky obětí komunistických režimů

8. – 9. listopadu 2017, USA, Washington
Vloženo: 9. 11. 2017
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 399x, známka: 2.6