Jaroslav Kubera: homepage

Projev předsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na novoročním setkání s účastníky podnikatelských misí pořádaných Svazem průmyslu a dopravy ČR

Ministerstvo průmyslu a obchodu Praha, 14. ledna 2019

Vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny,
vážený pane místopředsedo vlády,
vážený pane ministře,
vážený pane prezidente a představitelé Svazu průmyslu a dopravy ČR
a hlavně vážení účastníci podnikatelských misí.

Vážím si toho, že jsme se tady sešli v tak hojném počtu. Vysvětluji si to tím, že podpora státu ekonomické diplomacii začíná nést ovoce a vnímáte ji jako užitečnou.  Nesmírně si ji vážím. Bez Vás by ekonomická diplomacie mnohdy byla jen prázdná gesta a memoranda.

Je na nás společně tomuto oblíbenému spojení - ekonomická diplomacie- dát konkrétní náplň. Ve své funkci Vám chci být nápomocný v otevírání dveří podnikání ve státech, kde rozhodování na státní úrovni se přímo promítá do světa obchodu a byznysu.

Za dva měsíce letím na oficiální návštěvu Ománu, kam s sebou plánuji vzít početnou podnikatelskou delegaci. V současné době ladíme program tak, abych i mimo nezbytná oficiální politická jednání byl nápomocen k propagaci skvělých českých podniků či institutů, které již projevily zájem o spolupráci s ománskou stranou. Doufám, že proto již tato návštěva bude mít konkrétní pozitivní výstupy. 
 
Ještě jednou děkuji za to, že jste sem vážili cestu (někteří i po zasypané D1) a budu se těšit na intenzivní vzájemnou spolupráci.

Dovolte, abych vám do nového roku popřál vše dobré.
 

 

Vloženo: 14. 1. 2019
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 391x, známka: 2.9