Jaroslav Kubera: homepage

Systém mnoha politických uskupení není šťastný, řekl Kubera v Rozstřelu

Do Senátu se Jaroslav Kubera z ODS dostal už počtvrté. Dokonce se o něm spekuluje, že by mohl být novým šéfem horní komory. Kubera v Rozstřelu nastínil, že právo navrhnout šéfa Senátu má mít nejsilnější klub. O pozici nejpočetnějšího uskupení se přetahuje právě ODS se STAN.

„V senátu jsem čtvrté volební období. Dohody se dělaly vždy tak, že nejsilnější klub měl právo navrhnout předsedu Senátu. Bylo to vyjednávání a končilo dohodou. Politická situace se ovšem změnila. ODS bude respektovat pravidla, která vždycky byla. Necháme nejsilnější klub navrhnout předsedu Senátu. Pokud bude klub STAN nejsilnější, budeme to respektovat,“ řekl v úvodu Rozstřelu senátor Jaroslav Kubera, který je jedním z těch, o nichž se spekuluje, že by horní komoře mohl šéfovat.

Kubera se v Rozstřelu i zmínil o tom, že Senát není mezi lidmi příliš populární. „Senát je důležitý, neříkám jako prezident, že je to žumpa. Naopak můžu tuto instituci pozdvihnout skrze média,“ prohlásil.

V Rozstřelu se také stočila řeč na komunální politiku. Kubera kritizoval zejména „bezejmenná“ uskupení, která před volbami vznikají a nikdo neví, co od nich očekávat. Jedno z těchto uskupení podle Kubery je i například Praha Sobě. „Voliči mají pocit, že strany jsou špatný, hnutí jsou skvělý. Důležité slovo v dnešní době je nezávislý. Nezávislost v takové té čisté podobě neexistuje, ale pro voliče je to přitažlivé,“ zmínil Kubera.
 
Narážel i na to, že sice v hlavním městě ODS vyhrála, nicméně nejspíš skončí v opozici, protože ji vyšachují jiná uskupení. „Systém mnoha politických uskupení není pro Prahu šťastný, je tam mnoho subjektů, zhruba se stejným výsledkem, a až se ustaví, nikdo nebude spokojen,“ vyjádřil se Kubera.

Podle Kubery je také chybou, že se primátorem nestane Bohuslav Svoboda. „Bohuslav Svoboda, je nejlepší z těch, co tam jsou. V Praze je funkce primátora, na úrovni funkce ministra. Praha je stát ve státě,“ řekl Kubera k situaci v Praze.

Jaroslav Kubera z ODS po čtyřiadvaceti letech skončil coby primátor lázeňského města Teplice. Poté, co znovu obhájil post senátora a má tak před sebou už své čtvrté volební období, oznámil, že se chce naplno věnovat právě této pozici. Primátorské křeslo po něm převezme Hynek Hanza.

„Jsem velmi spokojený a čekal jsem to, protože lidé nejsou hloupí a ocení osmnáctiletou práci v Senátu a osmadvacetiletou práci v komunále. To se nedá jen tak jednoduše přebít,“ zhodnotil Kubera senátní volby.

 Celý rozhovor si poslechněte ZDE.

zpravy.idnes.cz - Rozstřel

Vloženo: 17. 10. 2018
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 838x, známka: 2.9