Jaroslav Kubera: homepage

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na setkání účastníků veřejného shromáždění s názvem „Všichni jsme lidi“

Vážené dámy, vážení pánové,

srdečně vás zdravím a vítám v sídle Senátu. Valdštejnská zahrada otevírá letos své prostory již XIV. ročníku veřejného shromáždění proti antisemitismu, „Všichni jsme lidi“.
Jsem rád, že tolik lidí si dnes našlo cestu do příjemného prostředí Valdštejnské zahrady. Důvody našeho shromáždění jsou ale výsostně vážné.
Proto vítám srdečně každého za to, že svou přítomností vyjadřuje odpor k těm, kteří šíří nenávist a nesnášenlivost. Jen proto, že se „ti druzí“ nevejdou do jejich úzkého obzoru plného předsudků.
Svým setkáním zde dnes nejen projevujeme formální pietu či prostou úctu k milionům mrtvých z hrůzného období holocaustu, ale hlavně reagujeme na všechny současné vzrůstající projevy antisemitismu a nesnášenlivosti, které se dnes projevují v tolika podobách.
A bohužel mají tyto projevy stále strměji stoupající tendenci.
Anglický učenec Edmund Burke kdysi řekl větu, kterou vy tady všichni dobře znáte, kterou má toto shromáždění jako motto: „K vítězství zla stačí pouze to, aby dobří lidé nic nedělali.“ Přeji si, aby toto shromáždění přispělo k tomu, aby lidí, kteří nic nedělají, ubývalo. A naopak, aby bylo čím dál víc těch, kterým současnost není lhostejná.
Je to v zájmu nás všech.


Děkuji vám za pozornost…

14. ročník veřejného shromáždění

14. ročník veřejného shromáždění

Senát PČR, Valdštejnská zahrada
Vloženo: 23. 4. 2017
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1468x, známka: 0.2