Jaroslav Kubera: homepage

Obavy z čínské reakce jsou podle mě přehnané

Hostem středečního pořadu Napřímo byl předseda senátu Jaroslav Kubera (ODS). Promluvil o svém novoročním obědu s prezidentem Milošem Zemanem, plánované cestě na Tchaj-wan i hledání nového ombudsmana.

S moderátorkou Bárou Divišovou si nejprve povídali o novoročním obědě v Lánech, na který ho prezident pozval spolu s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO). "Pan prezident byl velmi přátelsky," komentoval, v jaké náladě se slavnostní oběd nesl. Povídali si nejen o politice, ale například také o knihách.

Oba hosté přinesli prezidentovi drobné dárky, Radek Vondráček miniaturní palírnu, Jaroslav Kubera prezidenta obdaroval nožíkem na otevírání dopisů. "Trochu mě zamrzelo, že my jsme nic nedostali, klidně jen obyčejnou tužku, já mám tužky rád," prohlásil na adresu hostitele.

Hodně se diskutovalo o ráně, kterou měl Kuberovi prezident během setkání uštědřit svou holí. "Nebyla to žádná velká rána, jen letmé poklepání. Myslím, že to nic neznamenalo. Spíš mě zaujalo, že taková marginálie se stane takovým mediálním headlinem," poznamenal na adresu novinářů.

Velký mediální zájem ho překvapil i v souvislosti s podnikatelskou cestou, kterou plánuje v únoru podniknout na Tchaj-wan. "Zatím je vše ve fázi příprav, dává se dohromady delegace. Zájem podnikatelů je," potvrdil v rozhovoru.

Plánovanou cestu komentoval i Miloš Zeman, zmínil obavy, aby nezhoršila vztahy s Česka s Čínou, dokonce Kuberu poškádlil, že by ta cesta mohla pošramotit jejich přátelství. "My se známe tak dlouho, že to nemůže naše vztahy ovlivnit. To, že nejsme političtí přátelé, neznamená, že mezi sebou máme nenávist," reagoval na prezidentův bonmot. "Nemám rád tyto v Čechách tak typické nenávistné nálady a řeči. V tom jsme asi s prezidentem dost rozdílní," doplnil na adresu hlavy státu.

Celý rozhovor si můžete najdete ZDE.

tn.nova.cz

Vloženo: 15. 1. 2020
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 62x, známka: 2.6