Jaroslav Kubera: homepage

Vyjádření k situaci v Ústavu pro studium totalitních režimů

Klub senátorů ODS opětovně požaduje zařadit na schůzi Senátu PČR bod o situaci v Ústavu pro studium totalitních režimů. Klub senátorů ODS je znepokojen stávajícím stavem v ÚSTR, a to zejména proto, že:

Vloženo: 22.4.2014

Jaroslav Kubera v Interview na ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 10.4.2014

Tiskové prohlášení senátorského klubu Občanské demokratické strany

Vloženo: 19.3.2014

Jaroslav Kubera v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu

Hostem diskusního pořadu ČRo byl předseda senátorského klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 5.3.2014

Vzdal bych se mandátu, ale…

Když jsem byl poprvé zvolen senátorem, nevěnoval jsem textu slibu senátora žádnou zvláštní pozornost. Požadavek, abych hlasoval v souladu se svým vědomím, svědomím a v souladu se zájmy všeho lidu mi tehdy nepřipadal nijak kontroverzní.

Vloženo: 17.2.2014

Jaroslav Kubera v Ozvěnách dne

Hostem diskusního pořadu ČRo Radiožurnál byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 29.1.2014

Temelín dostavme, ČEZ by neměl odkládat rozhodnutí o vítězi tendru

Nepatřím k těm, kteří se nechávají strašit globálním oteplováním. Jako politik ze severních Čech preferuji bezemisní a nízko emisní zdroje.

Vloženo: 27.1.2014

Projev Jaroslava Kubery před volbou místopředsedů ODS

Dobrý den,
jste si úplně jisti, že tyto oba mikrofony jsou naše? No nic. Nejprve vám přesto řeknu dobrou zprávu. Podařilo se mi zkrátit svůj projev na polovinu. Rozhodl jsem se totiž ignorovat tajnou směrnici o ekologických odposleších. Směrnici prosadila komisařka, které v Bruselu přezdívají Brettschneiderová, a podle této směrnice se odposlech spouští až poté, když se po dobu 30 vteřin ozývají hlasy. Aby se ušetřilo, aby oteplování postupovalo pomaleji. To znamená, že když budete mluvit 29 vteřin a 30 vteřin budete mlčet a vy nebudete hlučet, tak můžete celý projev pronést tak, že nebude nikde zaznamenán. Tak to jde pořád dokola. Kromě toho ale, protože nechci říci nic proti nikomu ani proti ničemu, tak si mohu dovolit ten luxus a mluvit plynule. K výsledkům voleb. U mě pořád dobrý. A co vy?

Vloženo: 18.1.2014

Za normální situace by Fiala šéfem nebyl

"Sám kongres zlom nepřinese. Dokonce ani jakékoliv vedení, které bude zvolené. Ať by bylo sebelepší. Zlom musí přinést těch dvacet tisíc členů tam, kde oni působí," říká Kubera, jinak dlouholetý starosta a později primátor Teplic, v jejichž čele stojí od roku 1994.

Vloženo: 17.1.2014

Usnesení senátorského klubu ODS

Usnesení senátorského klubu ODS

Vloženo: 17.12.2013

Usnesení senátorského klubu ODS

Klub senátorů ODS zásadně odmítá snahy o zrušení lustračního zákona.

Vloženo: 26.11.2013

Nový šéf ODS? Fiala. A sblížíme se se svobodnými

ODS utrpěla ve volbách do sněmovny drtivou porážku. Zvednout ze země by ji mohl nový předseda Petr Fiala, ministr školství ve vládě Petra Nečase, který dosud není ani členem strany. Občanští demokraté by měli také zahájit námluvy se Stranou svobodných občanů, řekl v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ senátor Jaroslav Kubera (ODS).

Vloženo: 8.11.2013

Chmurné prognózy senátora Kubery: Bude tu tři tisíce malých Zemanů, pak se ureferendujeme

Senátor Jaroslav Kubera předpokládá, že nás čekají další předčasné volby. Jednak proto, že to má promyšlené prezident Zeman a jednak také proto, že se nepodaří sestavit předčasnou vládu. Prý nás nečeká nic veselého. Následně popsal, co by měla ODS udělat, aby se zachránila. Němcovou nepotěšil. Své řekl i k „trafikám“ a „kmotrům“.

Vloženo: 31.10.2013

Zeman do toho bude mluvit

Už před volbami a s ohledem na očekávaný výsledek avizoval senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera, a také člen výkonné rady ODS, že by brzy mohly být další předčasné volby.

Vloženo: 30.10.2013

Video - Hoďte nám to ještě jednou

Dejte ODS ještě šanci. Hoďte nám to ještě jednou

Vloženo: 21.10.2013
Články