Jaroslav Kubera: homepage

Moje čtení

Novopečený předseda Senátu Parlamentu České republiky se kvůli knížkám nikdy nenaučil hrát fotbal. Jaroslav Kubera šetří slovy, ale čte bezesporu často a rád.

Vloženo: 21.12.2018

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostní recepci u příležitosti Dne nezávislosti Kazachstánu

Vážený pane velvyslanče, vážené dámy a pánové, milí hosté!

Jsem velice rád, že vás mohu pozdravit u příležitosti Dne nezávislosti republiky Kazachstán a popřát našim kazašským přátelům v čele s Jeho excelencí panem velvyslancem  Abdykarimovem.

Vloženo: 3.12.2018

Jaroslava Kubera v Otázkách Václava Moravce

Václav MORAVEC, moderátor
Prvními hosty dnešních otázek jsou předsedové obou komor tuzemského parlamentu. Vítám nového předsedu Senátu parlamentu České republiky, Jaroslava Kuberu z ODS. Vítám i předsedu Poslanecké sněmovny, Radka Vondráčka z hnutí ANO. Hezký dobrý den. Pane předsedo, začnu u vás. Protože to byla Občanská demokratická strana, která společně s dalšími opozičními stranami vyvolala v Poslanecké sněmovně hlasování o nedůvěře vládě. Počítali jste s tím, že Andrej Babiš vyjde posílen, a bude to na úkor Komunistů, SPD a mírně posílí i vaše politická strana?

Jaroslav KUBERA, předseda Senátu /ODS/

Tak já nevím, jestli to mělo tuto souvislost. Já spíš z toho, jak ten výzkum dopadl, si myslím že ta souvislost je právě ta, že přílišný útok vyvolává opačnou reakci. To znamená, když se to přežene, ta negativní kampaň proti někomu, tak se veřejnost postaví spíš na jeho stranu. Tak to vždycky bývá, že se snažíme chránit toho v tu chvíli slabšího.

Vloženo: 2.12.2018

Jaroslav Kubera v diskusním pořadu Partie na TV Prima

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima byl předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera.

Vloženo: 30.11.2018

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostní recepci u příležitosti státního svátku Rumunska

Místo: Velvyslanectví Rumunska, Nerudova 9, Praha

Vloženo: 29.11.2018

Vláda by měla padnout, ale ne kvůli Čapímu hnízdu. ČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu

„Vláda by měla padnout, ale ne kvůli Čapímu hnízdu. ČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Protikuřácký zákon nechrání zdraví…“  říká v rozhovoru pro XTV.cz předseda Senátu Jaroslav Kubera. Změní se protikuřácký zákon? Jak by tento zákon chtěl Kubera měnit? Proč jsou mu sympatičtí Piráti? Co si myslí o kauze Čapí hnízdo? A kvůli čemu by měla padnout vláda?

Vloženo: 28.11.2018

Každý chce být předsedou, proto je u nás tolik stran

Teprve pátým předsedou Senátu (Petr Pithart byl zvolen dvakrát) se před deseti dny stal Jaroslav Kubera z ODS. Patří k nejzkušenějším českým politikům. V čele Teplic byl 24 let, v horní komoře zasedá 18 let. Patří mezi vzácný druh veřejných činitelů, kteří nejen tvrdí, že politika a podnikání se nemají míchat, ale také to striktně dodržuje.

Vloženo: 27.11.2018

Rozhovor s Jaroslavem Kuberou, předsedou Senátu za ODS na TV Prima

Terezie TOMÁNKOVÁ, moderátorka
Krásné dopoledne. Je neděle, jedenáct hodin. Na Primě čas na Partii. Dnes má jediného hosta. Jaroslav Kubera, předseda Senátu Parlamentu České republiky. Dobrý den pane předsedo.

Jaroslav KUBERA, předseda Senátu, /ODS/

Dobrý den.

Vloženo: 25.11.2018

Píšeme zákony jako pohádku

Píšeme zákony jako pohádku, říká Jaroslav Kubera s tím, že ve spleti paragrafů se nevyznají ani právníci. Tady podle něj může být Senát užitečný. Úkolem státu je chránit bezpečnost občanů, ale jinak se stát má chovat velmi střídmě, dělá to však úplně obráceně, tvrdí nový předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). Senátoři by podle něj neměli hlasovat pro další regulace a zbytnění státu.

Vloženo: 24.11.2018

Jaroslav Kubera o nedůvěře vládě a svém postu předsedy Senátu

Zuzana TVARŮŽKOVÁ, moderátorka
Vláda Andreje Babiše nepřišla při dnešním hlasování o důvěru Poslanecké sněmovny. Nezískala ale ani podporu od svých vlastních členů. Sociální demokraté ze sálu odešli. Opozici vyčítali, že chybí náhradní plán, pokud by vláda padla. Pustila se opozice do zbytečného tahu? A jak se bude chovat dál? K odchodu vyzval premiéra většinou i Senát. Ten ale odstoupit nechce. I o tom se bude mluvit v dnešním Interview s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou. Děkuju za to, že jste přišel, hezký podvečer.

Jaroslav KUBERA, senátor /ODS/, předseda Senátu /ODS/

Hezký podvečer.

Vloženo: 23.11.2018

Senát potřebuje opravit a přestat být otloukánkem

„Kdybychom pozvali inspektorát bezpečnosti práce, tak už žádné jednání nebude, protože by nám zavřeli jednací sál,“ říká nový šéf Senátu Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Mladou frontu DNES.

Vloženo: 22.11.2018

Rozhovor s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou na Českém rozhlase

Michael ROZSYPAL, moderátor
Mají se senátoři vyjadřovat k aktuální politické situaci a vyzývat premiéra Andreje Babiše k odstoupení? Jaký vztah bude mít nový Senát k Poslanecké sněmovně a prezidentovi? Potřebujeme Senát, nebo jej můžeme zrušit? Mým hostem je nový předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera. Dobrý den vám přeji do našeho senátního studia.

Jaroslav KUBERA, předseda Senátu /ODS/

Hezký den.

Vloženo: 21.11.2018

Senát je jako hasiči, má význam hlavně v krizi. Vondráčkova cesta do Ruska byla za hranou, říká Kubera

Nový předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) po zvolení uvedl, že by rád zvládl přerod z politika ve státníka. „Funkce mi v pozitivním slova smyslu trochu svazuje ruce, musím své emoce krotit. Z pozice předsedy Senátu mám silnější hlas než řadový senátor, proto i můj vliv na veřejné mínění je větší. To může být nebezpečné, proto musím mnohem víc vážit svá slova," říká Kubera v rozhovoru pro Deník N.

Vloženo: 15.11.2018

Plány nového předsedy Senátu

Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu nově zvolený předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera.

Vloženo: 14.11.2018

Na novém předsedovi Senátu se kluby neshodly. Nadále ve hře zůstávají Kubera, Hampl a Horník

Schůzka zástupců nejsilnějších senátorských klubů nepřinesla dnes dohodu na společném kandidátovi na předsedu horní komory. Adepty zůstávají Jaroslav Kubera (ODS), Jan Horník (STAN) a Václav Hampl (za KDU-ČSL). Zástupci těchto frakcí budou o jejich podpoře vyjednávat s ostatními kluby, kde žádný z adeptů nemá jednoznačnou podporu.

Vloženo: 7.11.2018
Články