Jaroslav Kubera: homepage

Trápí mě fenomén Adolfa Hitlera, tenhle magor je populární i po smrti. Trumpovi fandím

Rozvor Jaroslava Kubery s Danielou Drtinovou na Aktuálně.cz / DVTD.

Vloženo: 25.7.2017

Novoroční projev mám v hlavě, pak ho stačí jen dopilovat

Místopředseda Senátu České republiky a primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) se může ucházet o post prezidenta. Nasbíral mezi kolegy v horní komoře parlamentu více než deset potřebných podpisů.
Podle vlastních slov se možná ještě pokusí sesbírat i dvacet podpisů poslanců. Zda bude opravdu o funkci prvního muže našeho státu usilovat, se chce Kubera rozhodnout až na poslední chvíli. Prý v závislosti na tom, jací další kandidáti se přihlásí.

Vloženo: 24.7.2017

Boj o Hrad? Chci vyprovokovat další

Zda budu kandidovat, sdělím až po volbách do Poslanecké sněmovny, říká senátor Jaroslav Kubera. S trochou nadsázky lze říct, že v případě vítězství senátora Jaroslava Kubery v prezidentských volbách by Pražský hrad obýval vášnivější kuřák než stávající hlava státu Miloš Zeman. Místopředseda horní komory Parlamentu a primátor Teplic je zatím poslední kandidát, jehož jméno oficiálně padlo. Tento týden shromáždil potřebný počet podpisů senátorů, aby mohl do klání o Hrad jít. Sympatie ostatních senátorů Kubera (ODS) kvituje, ale do boje se zatím nehrne. Prý nechce přepálit start případné kampaně.

Vloženo: 22.7.2017

Cílem prezidentských voleb není někoho porazit, ale zvítězit

Kdo začne prezidentskou kampaň předčasně, skončí někde v poli poražených, tvrdí místopředseda Senátu Jaroslav Kubera. Nebudu od sedmdesátých let měnit svoje zvyky, že bych na někoho plival. Nikdy jsem to nedělal a zatím se mi to vždy vyplatilo, říká. V senátu nebudu hlasovat pro žádný zákon, který jakkoliv omezuje osobní svobodu, protože je to cesta do pekel, slibuje Kubera. Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) ve čtvrtek ohlásil, že má dostatek podpisů kolegů pro kandidaturu na prezidenta. S rozhodnutím, zda bude nakonec kandidovat ale ještě počká, dokud nebude znát všechny protikandidáty. Ve sbírání podpisů ale pokračuje, nechce hlasy jen jedné strany.

Vloženo: 21.7.2017

Jaroslav Kubera už má dostatek podpisů pod svou prezidentskou kandidaturu

Senátor a dlouholetý teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS) se už chystá na případnou prezidentskou kampaň. Přestože definitivní oznámení, zda do boje o Hrad jde, odkládá až po sněmovních volbách. Aby, jak říká, „předčasně neodstartoval“. Zatímco prezident Miloš Zeman ho prý pro vlastní zábavu podporuje, jeho manželka „tiše nesouhlasí“. To kolega senátor a hazardní magnát Ivo Valenta (Soukromníci) už mu prý na kampaň nabídl půjčení vrtulníku. Jaroslav Kubera to řekl v rozhovoru pro Blesk.cz. Aktuálně už posbíral pod svou kandidaturu 19 podpisů.

Vloženo: 20.7.2017

Rozhovor pro Parlamentní listy

„Pokud hnutí ANO po volbách nabídne některé ze stran pozici vicepremiéra, bude to fungovat, protože taková nabídka se neodmítá; a já se jenom modlím, aby to nebyla ODS,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor a občanský demokrat Jaroslav Kubera. Koalice s Andrejem Babišem by podle něj byla pro ODS smrtící, členská základna by se s tím nikdy nesmířila a v regionech by přinesla fatální důsledky. Kubera tvrdí, že lidovci si spolupráci se Starosty měli dříve a lépe rozmyslet.

Vloženo: 19.7.2017

Strážníci mají dohlížet na pořádek, ne měřit rychlost

Senátoři ODS v souvislosti se zákonem o policii kritizovali pravomoc strážníků měřit rychlost. Také přijali petici, která odmítá protikuřácký zákon. Zároveň senátoři vítají opatření Itálie proti ilegální migraci a v souvislosti se smlouvu se Saudskou Arábií kritizují pokrytectví některých politiků.

Vloženo: 19.7.2017

Rozhovor - V Čechách se hraje spíš kopaná

Jaroslav Kubera raději sleduje hokej, fotbal ho prý tolik nebaví.

Vloženo: 18.7.2017

Prohlášení k výrokům předsedy Senátu Milana Štěcha

Tak ČSSD už nemá jen vedoucí triumvirát. Samozvaně se ke třem lídrům přidal předseda Senátu Milan Štěch. Ovšem tento čtvrtý „vůdce“ sociálních demokratů zapomněl svoje národohospodářské představy koordinovat s ostatními členy vedení.

Vloženo: 16.6.2017

Senátoři ODS nepodpoří zákon o pedagogických pracovnících ani zákon o důchodovém pojištění

Senát má dnes na programu několik novel, které si vláda předsevzala za své klíčové priority. Mezi ně mimo jiné patří zákon o pedagogických pracovnících zavádějící tzv. kariérní řád či zákon o důchodovém pojištění, který stanoví pevnou věkovou hranici odchodu do důchodu. Senátorský klub ODS považuje oba tyto zákony za špatné a rozhodl se hlasovat proti jejich přijetí.

Vloženo: 31.5.2017

Interview s Jaroslavem Kuberou

Světlana WITOWSKÁ, moderátorka
Dnes naposledy si můžou kuřáci zapálit v hospodě. Od zítřka začne v restauracích i barech platit zákaz kouření. Jeho dodržování budou kontrolovat hlavně hygienici. Za porušení budou hrozit pokuty. ODS považuje protikuřácký zákon za omezování svobody a senátor Jaroslav Kubera si na něj spolu s dalšími zákonodárci stěžuje u Ústavního soudu. Co přesně senátorům vadí a pokusí se v případě neúspěchu u soudu ODS zákon zrušit po volbách? Zeptám se Jaroslava Kubery, který je hostem Interview ČT 24. Dobrý večer.

Vloženo: 30.5.2017

Konec vládní krize?

Jaroslav Kubera v rozhovoru pro ČT 24.

Vloženo: 17.5.2017

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostní recepci u příležitosti Národního dne Chorvatské republiky

Vaše excellence, vážení ústavní činitelé, dámy a pánové,

Vloženo: 16.5.2017

Další scénáře vládní krize

Jaroslav Kubera v rozhovoru s Tomášem Dahoňovským o vládní krizi na ČT 24.

Vloženo: 9.5.2017

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na setkání účastníků veřejného shromáždění s názvem „Všichni jsme lidi“

Vážené dámy, vážení pánové,

Vloženo: 23.4.2017
Články