Jaroslav Kubera: homepage

Chci se věnovat rodině, 25 let jsem na ni kašlal

Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera ve čtvrtek 16. února slaví 70. narozeniny. V bilančním rozhovoru nastiňuje, jak se daří Teplicím a zda plánuje kandidovat na prezidenta.

Vloženo: 16.2.2017

Rozhovor s Jaroslavem Kuberou a Janem Chvojkou

Václav MORAVEC, moderátor
Návrhy zákonů jako trhací kalendář. Cesta parlamentem je zjevně tak strastiplná, že se během ní dokumenty dokážou změnit k nepoznání. Tu se z nich něco odloupne, tam se zase něco přilepí. Kdo ve skutečnosti píše zákony této země? Duel ministra pro lidská práva a předsedy Legislativní rady vlády Jana Chvojky z ČSSD a místopředsedy Senátu Jaroslava Kubery z ODS. E-maily nám mohou být ukradené. Prezident Miloš Zeman vyhodnotil hackerský útok na ministerstvo zahraničí jako reklamní kampaň, která má přinést víc peněz a lidí institucím bojujícím proti kybernetickému nebezpečí. Jsou kybernetické hrozby legrační? Zřejmě ano. Vždyť se koneckonců kradou jen jedničky a nuly. Tiché kybernetické války. Je to jen módní žvást nebo tvrdá realita? Kdo proti komu bojuje a lze to vůbec zjistit? Jak se bránit, když je nepřítel neviditelný? Téma pro ředitele speciálních sil ministerstva obrany, brigádního generála Karla Řehku, člena předsednictva Pirátů Jakuba Michálka a experta Aleše Špidlu. I to jsou témata, o kterých se po dnešních Otázkách začne mluvit. S nadhledem a v souvislostech. Vítejte a hezké nedělní poledne vám všem divákům jedničky i zpravodajské čtyřiadvacítky České televize. Česko jako Palermo a české Palermo, které vyhrálo. Těmito slovy zhodnotil závěry sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie ministr financí, šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Babiš rozhodně v týdnu nešetřil předsedu sněmovní vyšetřovací komise, exministra spravedlnosti Pavla Blažka z ODS.

Vloženo: 5.2.2017

Nezastaví se to, po kuřácích přijdou na řadu konzumenti nezdravých jídel

Se senátorem Jaroslavem Kuberou (ODS) nejen o kouření, ale také o tom, jak se v našem životě stále omezují svobody, protože si někdo myslí, že ví, co je pro nás všechny dobré.

Vloženo: 19.1.2017

Senátoři ODS budou dnes bojovat za individuální svobodu a za rozumný přístup k ochraně NP Šumava

Senát dnes na svém zasedání bude projednávat protikuřácký zákon. Občanští demokraté upozorňují na zbytečnou a nesmyslnou přísnost zákona, která nemá ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi obdobu. ODS bude také usilovat o úpravu návrhu zákona o ochraně životního prostředí a bránit tak NP Šumava před jeho devastací.

Vloženo: 18.1.2017

Protikuřácký zákon je pro tuto vládu důležitější než migrace a terorismus dohromady

Protikuřácký zákon je pro tuto vládu důležitější než migrace a terorismus dohromady, pan ministr je zfanatizován, jestli mi z něčeho švihne, tak to nebude kouření, ale z těchto lidí, moje zdraví je jinak vynikající a jsem živým důkazem, že člověku stačí presso a cigarety, říká senátor Jaroslav Kubera /ODS/ a dodává, že dobrotrusové nás brzy donutí jíst pouze veganskou stravu.

Vloženo: 17.1.2017

Po zákazu kouření budou přicházet stále další a další zákazy

Zakažte sport, lidé se při něm zraňují, a zakažte sex, pokud není účelem zplození dítěte. Senátor Jaroslav Kubera předkládá zásadní argumenty, proč by měli senátoři příští týden odmítnout tzv. protikuřácký zákon. Autoři zákona jsou podle jeho slov blázni. „A my jsme hlupáci, že si to necháme líbit,“ uvádí.

Vloženo: 13.1.2017

Zakažte i sex, vy pomatenci. Jsou to blázni, a my hlupáci si to necháme líbit. Senátor Kubera navrhl největší demonstraci, jakou kdy Praha viděla

Zakažte sport, lidé se při něm zraňují, a zakažte sex, pokud není účelem zplození dítěte. Senátor Jaroslav Kubera předkládá zásadní argumenty, proč by měli senátoři příští týden odmítnout tzv. protikuřácký zákon. Autoři zákona jsou podle jeho slov blázni. „A my jsme hlupáci, že si to necháme líbit,“ uvádí.

Vloženo: 13.1.2017

Každý fanatismus škodí. I v boji s kouřením

Jaroslav Kubera proslul jako odpůrce zbytečných regulací ze strany státu, krajského zřízení a hlavně přísného omezování kuřáků. Až bude za týden Senát projednávat zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, bude Jaroslav Kubera jedním z nejnáruživějších řečníků. Mimochodem během rozhovoru vykouřil pět cigaret, které vytahoval z krabičky opatřené čínskými znaky. „To víte, jsem připraven na všechno,“ předešel mému dotazu, co se za tím skrývá.

Vloženo: 13.1.2017

Interview s Jaroslavem Kuberou

Světlana WITOWSKÁ, moderátorka
Senátní výbor pro veřejnou správu doporučil Senátu schválit protikuřácký zákon beze změn. Horní komora parlamentu bude o úplném zákazu kouření v restauracích hlasovat na schůzi za dva týdny. Mezi senátory má tenhle zákon ale i spoustu odpůrců. Patří mezi ně i místopředseda Senátu Jaroslav Kubera, který je hostem Interview ČT24. Dobrý podvečer.

Vloženo: 4.1.2017

Hledáme podpisy pro ústavní stížnost

Občanští demokraté vyjednávají v Senátu podpisy pod stížnost Ústavnímu soudu, cílem je zrušení zákona, který zakazuje prodej o některých státních svátcích. ODS také kritizuje rozšíření zelené nafty, místo něj navrhuje plošné snížení spotřební daně. Senátoři ODS budou hledat podporu pro usnesení, které prohlásí pročínské prohlášení předsedy Senátu Štěcha za jeho soukromý názor.

Vloženo: 1.12.2016

Projev na 2. schůzi Senátu PČR k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice

Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice:

Vloženo: 30.11.2016

V Dienstbierově resortu se lily peníze do kanálu. Trump objevil podvod tisíciletí, řádil Kubera v rádiu

Hostem Pressklub Frekvence 1 byl Jaroslav Kubera (ODS), místopředseda senátu a primátor Teplic.

Vloženo: 27.11.2016

Jaroslav Kubera hostem Událostí, komentářů

Spory kolem státní politiky vůči Číně a jejích projevech navenek nekončí. Ministr kultury Daniel Herman teď ovšem po konfliktu s prezidentem vede při také se šéfem diplomacie Lubomírem Zaorálkem. Ten tvrdí, že Herman vědomě porušil vládní dohodu o tom, že se členové kabinetu nebudou scházet s dalajlámou. Ministr kultury ale popírá, že by taková dohoda existovala, a podpořila ho i část ministerských kolegů. Na Pražském hradě se pak sešli 4 aktéři dopisu adresovaného Pekingu - tedy prezident, premiér a šéfové obou komor parlamentu. A shodli se na tom, že postupovali správně. Parlamentní opozice si to ale povětšinou nemyslí, a stejně tak i zástupci vládních stran. Například šéf zemědělství Jurečka. Ten navíc odhalil, že ani dopis příliš nepomohl a Číňané mu zrušili zahraniční cestu, na kterou měl ve středu odletět. O tom, kam směřuje česká zahraniční politika, kam by měla směřovat a kdo by ji měl vést. O tématu diskutoval v Událostech, komentářích senátor Jaroslav Kubera.

Vloženo: 1.11.2016

Senátoři ODS: Místo represí navrhujeme pozitivní opatření

Senátoři ODS protestují proti zákonu, jenž umožňuje úředníkům vniknout do domácnosti a zároveň v souvislosti se zákonem o střetu zájmů varují před legislativními chybami, které návrh obsahuje.

Vloženo: 19.10.2016

Konec oslav. O Václavu Havlovi promlouvá Jaroslav Kubera a je to vážně síla

OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Kdyby Václav Havel viděl, jak se socialismus, který jsme vykopli dveřmi, vrací rychle oknem, tak by z toho omdlel,“ říká senátor za ODS Jaroslav Kubera. Zhodnotil, že je zcela evidentní, že Havel byl komplikovanou osobností: „Jednoduchý blbec nemůže být prezidentem.“ Obecně senátora rozčilují špatné zprávy, které sypou média ze všech stran: „Když si tohle přečte člověk slabší povahy, tak si musí vzít provaz a jít se oběsit na půdu.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozorňuje i na to, proč věříme tomu, že „všeci kradnů“, a vysvětluje, za co bychom měli poděkovat soudruhům.

Vloženo: 6.10.2016
Články