Jaroslav Kubera: homepage

Stát by se peněz od kuřáků nikdy nevzdal

Svým návrhem zcela zakázat cigarety chci ukázat, jak to pokrytci v parlamentu myslí doopravdy, vysvětluje senátor a primátor Jaroslav Kubera. Během tohoto rozhovoru, který trval zhruba půl hodiny, senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera vykouřil pět cigaret. Ve své primátorské kanceláři má několik popelníků, na dveřích ceduli, že kouření je povoleno. Návštěvám se chlubí ruskými cigaretami značky Cubero i plakátem s kovbojem, vedle něhož je však místo nápisu Marlboro recesistické varování ministra zdravotnictví, že jízda na koni škodí zdraví. Jako náruživý kuřák bývá Kubera zarputilým obhájcem práv lidí, kteří stejně jako on propadli tomuto zlozvyku, a zároveň rázným kritikem všech protikuřáckých omezení. O to víc překvapí jeho poslední návrh – zcela zakázat cigarety. Zvlášť když striktně odmítá, že by šlo o další z jeho šprýmů, jimiž je pověstný. "Myslím to zcela vážně," říká. "Ale nejde vůbec o kouření, to podstatné je, do jaké míry má stát právo omezovat svobodu lidí a do jaké míry si to ti lidé nechají líbit," dodává.

Vloženo: 29.9.2016

Úplný zákaz kouření? Není to žert. Chci upozornit na to, jak se postupně necháváme připravit o zbytky svobody

Teplický primátor a senátor za ODS Jaroslav Kubera chce navrhnout úplný zákaz kouření v Česku. Ač sám velký kuřák, tvrdí, že jde o poukázání na to, jak se lidé nechávají připravovat o svobodu. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz také upozornil na problém se zálohovým výživným nebo na diskuze o toleranci alkoholu u řidičů.

Vloženo: 26.9.2016

Katastrofa přijde z Německa. Juncker si dá panáka a řekne, že má řešení. Jen tak dál, takhle tu čtvrtou říši vážně rozbijete, vítá Merkelovou senátor Kubera

ROZHOVOR „Jestli přijde nějaká katastrofa, tak z Německa, protože Němci jsou daleko více náchylnější k agresivitě a poslušnosti. Pokud se tam objeví nějaký novodobý ‚Dolfík‘…,“ varuje senátor Jaroslav Kubera (ODS) před stranami, které „vylezou“ v momentě, kdy bude veřejnost dostatečně naštvaná. A že by mohla návštěva z Německa pohnout názory prezidenta? „Znám Miloše Zemana asi 25 let a na něj by nezapůsobil ani Obama, ba ani Trump, natož paní kancléřka Merkelová. Jeho nepřesvědčí.“ K výrokům, které zní z Bruselu, pak Kubera zmínil: „Politici mají jen kecy. Juncker si dá panáka a říká, že má řešení, přitom žádné nemá.“

Vloženo: 25.8.2016

Senátoři ODS: Registr bankovních účtů je dalším příkladem „Velkého bratra“

Senátoři ODS odmítají další zásahy do soukromí lidí. Takovou nepřiměřenou intervencí do základních svobod je návrh ministerstva financí na zřízení registru bankovních účtů. Podle ODS se jedná o Velkého bratra. Občanští demokraté odmítají také další zbytečné zákony, které předkládá vláda. ODS má výhrady i k volebnímu zákonu, který obsahuje řadu hrubých chyb.

Vloženo: 24.8.2016

Sociální bydlení, nebo socialistické?

Cílem zákona o sociálním bydlení je údajně zajištění bydlení pro potřebné. Kdo je potřebný, rozhodne stát.

Vloženo: 13.8.2016

Události, komentáře: Británie sestavuje vládu

Nová britská premiérka Theresa Mayová už jmenovala šest ministrů - mezi nimi třeba Borise Johnsona. Český kabinet mezitím sestavil skupinu, která řeší, jak zmírnit negativní dopady Brexitu pro české pracovníky. A také to, jak by na něm mohlo Česko co nejvíc vydělat. Jakým způsobem se změní podnikání českých firem působících v Británii poté, co země Unii opustí? A jak nejlépe se na to mají české podniky připravit? Otázky pro předsedu senátorského klubu ODS Jaroslava Kuberu.

Vloženo: 14.7.2016

Takhle to prostě nefunguje

Všichni politici by si měli směrem k Ukrajině nebo „arabskému jaru“ uvědomit, že nestačí jen podle euroamerického vzoru připravit svobodné volby a myslet si, že ve všech zemích pak zavládne demokracie západního typu. Tak to prostě nefunguje, myslí si dlouholetý senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 12.7.2016

Dobrotrusové utržení ze řetězu

Komentování zákazů kouření – a vůbec zákazů všeho druhu – je parketa senátora Jaroslava Kubery. Že se mu návrh zákona nelíbí, je jasné.

Vloženo: 5.5.2016

Senátor Kubera: Kouřením to začne, další regulace přijdou

Hostem Michaely Šmídové v pořadu Vaše téma byl primátor města Teplic a senátor za ODS Jaroslav Kubera. Řeč přišla na protikuřácký zákon, jehož je Kubera velkým kritikem, ale také na otázku jeho prezidentské kandidatury, vztah k Miloši Zemanovi nebo na uprchlickou krizi.

Vloženo: 26.4.2016

Jaroslav Kubera v Partii na TV Prima

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima byl předseda senátorského klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 24.4.2016

Inkluze znásilňuje školství

Společné vzdělávání dětí v běžných základních školách je trnem v oku řadě odborníků, ale také politiků. A to i přes veškeré úsilí ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) zahnat jejich obavy. Senátor a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) považuje inkluzi za znásilnění školství a sociální inženýrství.

Vloženo: 9.4.2016

Řeči se vedou a voda teče

Poté, co se Poslanecká sněmovna probudila a přijala usnesení proti dohodě s Tureckem v době, kdy už byla dohoda uzavřena a premiér se Sněmovně vysmál, jsem chtěl podobné situaci zabránit v souvislosti s novým „geniálním nápadem“ EK přenést rozhodování o azylu do Bruselu.

Vloženo: 8.4.2016

Detekce obličejů nám nepomohou

„Detekce obličejů nám nepomohou,“ řekl k útokům v Bruselu senátor za ODS Jaroslav Kubera. Podle něj jsou přehnaná opatření a zpitomělá Evropa pro teroristy jako balzám na rány. Útoky fyzické se budou měnit v technologické, na které zatím nemají útočníci sílu. Ale budou ji mít, tvrdí Kubera v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz

Vloženo: 31.3.2016

Chci náboženství tabáku, dým bude naše kadidlo, šokuje senátor

Má se celoplošně zakázat kouření v restauracích? Nejen o těchto otázkách debatovali senátor Jaroslav Kubera (ODS) a bývalý poslanec za stejnou stranu Boris Šťastný.

Vloženo: 31.3.2016

Svobody ubývá, pravidel a pokut přibývá. A Babiš to dovede k dokonalosti

Teplický primátor a senátor za ODS Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Svobodné fórum mluví o tom, jak zvládli v Teplicích místní příval muslimů a jak ho nezvládá Evropa, jak některé problémy vyřeší jen válka a o tom, že Andrej Babiš dovede systém kontroly občana k dokonalosti. Mimo jiné mluví i o tom, proč je tak vášnivý kuřák…

Vloženo: 21.3.2016
Články