Jaroslav Kubera: homepage

Uprchlickou krizi by měla řešit OSN

Vysoký komisař OSN pro lidská práva obvinil Českou republiku ze soustavného porušování práv uprchlíků. Je přitom zvláštní, že v OSN získávají funkce týkající se lidských práv, zástupci ze zemí, kde lidská práva nepatří zrovna k prioritám (namátkou: Bangladéš, Kongo, Saudská Arábie…).

Vloženo: 17.2.2016

Není M. Stropnický jako M. Stropnický

Kolem výroků M. Stropnického o výměně zajatců se rozpoutala zbytečná hysterie. Jak se ukázalo, onen kritizovaný výrok nepocházel od Martina Stropnického, ale od Matěje Stropnického.

Vloženo: 12.2.2016

Mám správně ometené auto? Záleží na náladě policisty. Silniční zákon je paskvil

Senátor ODS a teplický primátor Jaroslav Kubera kritizuje novelu silničního zákona, kterou budou ve středu posuzovat jeho kolegové v horní komoře parlamentu. Balíček novinek, který nařizuje chodcům ve tmě nosit povinné reflexní prvky nebo vrací policii pravomoc zadržet na silnici technický průkaz auta ve špatném stavu, schválili v prosinci poslanci a chtějí, aby platil už na jaře. Kubera je proti, považuje zákon za paskvil.

Vloženo: 12.1.2016

Teď je špatně, ale bude mnohem hůř. Brzy přijdeme o svobodu

Loňský rok byl na události velmi bohatý. Nejvíce se média zabývala problematikou migrace. Svět ale také bojuje proti Islámskému státu. A v Česku se připravují důležité zákony. O tom, jaký byl rok 2015 jsme si povídali se senátorem ODS a primátorem Teplic Jaroslavem Kuberou.

Vloženo: 8.1.2016

Kontrolovat čím topíme? Už chybí jen zjišťovat, jestli máme vyluxováno a zda doma nekouříme

Úředníci nebudou nadšeni, že budou k někomu chodit domu, budou z toho konflikty, dostanou baseballovou pálkou po hlavě, varuje senátor Jaroslav Kubera. Lidí, kteří topením znečištují okolí, je podle něj menšina a dodává, že větší problém jsou exhalace z aut.

Vloženo: 23.12.2015

Kuřáci – vzorní daňoví poplatníci

Boj o lepší výběr daní nabírá obrátky. Elektronická evidence tržeb, kontrolní hlášení a další opatření, která mají údajně přinést více peněz do státního rozpočtu. O to méně je pochopitelný boj proti více než milionu daňových poplatníků, kteří bez reptání, často podle Mudr. Králíkové s nasazením vlastního života, přispívají státnímu rozpočtu částkou přibližně 80 000 000 000 Kč ročně.

Vloženo: 6.12.2015

Nemusíme být v Bruselu pořád hodným chlapcem

Občanští demokraté vítají, že Senát v souvislosti s imigrační krizí vyzval vládu k lepší ochraně hranic, zcela spokojení s přijatým usnesením ale nejsou.

Vloženo: 2.12.2015

Komunismus je na dosah?

Když mi bylo 14 let, (to už jsem poslouchal Svobodnou Evropu a Radio Luxemburg), „souška“ učitelka nám vysvětlovala, že v komunismu budou obědy v družině zadarmo. Příliš jsem tomu – ovlivněn štvavými vysílači – nevěřil, i když tehdejší blafy, (nejhorší byla dušená mrkev) byly i na tu dobu dost drahé.

Vloženo: 29.10.2015

Jaroslav Kubera v Interview ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 9.10.2015

Když jste prezident, sranda končí

Když jde novinář dělat rozhovor se senátorem a už jedenadvacet let teplickým primátorem Jaroslavem Kuberou, čeká se především, že bude legrace. Měl by padnout nějaký ten bonmot týkající se jeho kuřácké vášně a nějaký vtípek, který vychází z toho, že Kubera je téměř absolutní pravičák. Ctí železné pravidlo, že stát nemá lidem v ničem zasahovat do života, a liší se tím od politiků, kterým Kubera říká "dobroseři". Jenže před pár dny populární politik z ODS zauvažoval o kandidatuře na prezidenta.

Vloženo: 4.9.2015

Primátor, senátor... prezident? Blbá nálada končí

Zatímco Miloš Zeman se v Blesku zmínil o svém prvním funkčním období, z čehož političtí komentátoři usuzují, že by mohl na prezidenta kandidovat znovu, o Hrad se hlásí i jeden z nejúspěšnějších politiků ODS, Jaroslav Kubera. Muž, který je od roku 1994 nepřetržitě starostou, později primátorem Teplic a od roku 2000 senátorem.

Vloženo: 22.8.2015

Evropa nabyla dojmu, že je středem světa

Projev předsedy senátorského klubu ODS Jaroslava Kubery na 10. schůzi Senátu.

Vloženo: 23.7.2015

Události, komentáře na téma prolomení nulové tolerance alkoholu za volantem

Hostem komentovaných událostí ČT24 na téma prolomení nulové tolerance alkoholu za volantem a o mýtech o islámu byl předseda poslaneckého klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 21.7.2015

Všechna opatření Evropské unie a národních států jsou krátkodobě účinná, ale dlohoudobě není cesta zpět

Nebavíme se o tisících uprchlíků utíkajících před komunismem, ale o milionech, ba i miliardách. Jediným způsobem, jak tomu zabránit, je postavit řadu lodí a nepustit je do země. Řekl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Z islámu strach nemá, ale vrátit ženy z letiště, protože odmítly sundat burku, považuje za správný postup. Člověk s burkou je člověk bez identity, uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Vloženo: 3.6.2015

S klouzavým mandátem se běžte klouzat

S údivem sleduji diskuse o zavedení klouzavého mandátu. Ten by měl spočívat v tom, že poslanec, který se stane ministrem, rezignuje na mandát poslance a nastoupí za něj dočasně náhradník z téže volební strany.

Vloženo: 10.3.2015
Články