Jaroslav Kubera: homepage

Jaroslav Kubera v Ozvěnách dne

Hostem diskusního pořadu ČRo byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 7.10.2013

ODS bude mít lepší výsledek, než si zaslouží

V jaké je teď, před volbami, ODS kondici?
To je, myslím, všeobecně známé. Ale já říkám, že její volební výsledek bude lepší, než si zaslouží. Zavinila si to samozřejmě sama. Ale nejen sama. Kdo pozorně sledoval historii té „stoosmnáctky" až po tu „stojedničku" a nakonec po „ne-stojedničku", tak musí cítit, jak těžké je vládnout koaličně. V sestavě, která začala s Věcmi veřejnými a pokračovala s LIDEM. To nese náš volební systém.
Teď se zas objevila poptávka, aby se změnil volební systém - ale všem říkám: žádný volební systém volby nevyhrává. Ale ukáže se to po volbách - možná v květnu budeme mít další volby, to vůbec není vyloučené. Pokud nebude možné sestavit rozumnou vládu, tak se může zase sněmovna rozpustit. Je pravda, že někdo může sestavit menšinovou vládu, ale takové vládnutí je taky pro kočku, protože nefunguje.

Vloženo: 4.9.2013

Jaroslav Kubera v Interview ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 28.8.2013

Lidé si uvědomí, že to, co přijde po nás, bude ještě horší

"Touha vládnout pomocí zákonných opatření je veliká," konstatuje v rozhovoru pro týdeník Euro senátor ODS Jaroslav Kubera, který sedí v horní komoře od roku 2000 za teplický volební obvod. ODS by podle něj mohla získat ve volbách kolem deseti procent. Kubera věří, že nástup levice voliče vystraší.

Vloženo: 26.8.2013

Rozhovor pro deník Právo

"Vždy jsem zastával názor, že ODS má své kandidátky zveřejnit jako poslední. Pak totiž můžete vyhodnocovat a nasazovat rovnocenné soupeře lídrům ostatních stran. Můžeme taktizovat, koho kam nasadíme. Až například budeme vědět, kdo kandiduje v Praze, tak tam nasadíme někoho, kdo je může porazit."

Vloženo: 22.8.2013

Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Týden.cz

Vyhrožování nástupem komunismu v těchto volbách fungovat nebude, domnívá se šéf senátorského klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Společnost je podle něj rozdělená na tři části, a proto podobná hesla na voliče nezaberou. "Ale stejně je dnes výročí 21. srpna a s ním spojená nastupující normalizace určitým způsobem symbolická. Padesátá léta asi v té podobě, jaká byla, nehrozí. Ale ztráta svobody hrozí evidentně," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ Kubera.

Vloženo: 22.8.2013

Jaroslav Kubera v pořadu Ekonomika ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 21.8.2013

Jaroslav Kubera hostem pořadu Události, komentáře

Hostem komentovaných událostí ČT 24 byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 19.8.2013

Impulsy Václava Moravce

Hostem diskusního pořadu rádia Impuls byl předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.

Vloženo: 14.8.2013

Rozhovor pro časopis Týden

Dlouholetý teplický primátor JAROSLAV KUBERA býval v ODS něco jako exot. Vtipný maskot s permanentně zapálenou cigaretou. Teď už je i senátorem a pořád dost kouří, ale za šaška ho považuje jen málokdo. Jeho projev na loňském kongresu ODS zaznamenal obrovský ohlas. V ODS je však Kubera stále trochu výjimečný. Například tím, že ve vztahu k Miloši Zemanovi nepropadá hysterii. "Hraje dlouhou hru a užívá si to," říká Kubera o prezidentovi.

Vloženo: 15.7.2013

Jaroslav Kubera v Ozvěnách dne

Premiér v demisi opět zpochybnil postup vyšetřovatelů v aféře, která vedla k pádu vlády.

Vloženo: 3.7.2013

Usnesení senátorského klubu Občanské demokratické strany

Senátorský klub ODS:

-   považuje chování ČSSD reprezentované B. Sobotkou za mimořádně licoměrné. Strana, která se na veřejnosti tváří jako ochránce zájmů občanů, ve skutečnosti sleduje svůj vlastní mocenský prospěch......

Vloženo: 2.7.2013

Když žena chce, podlehne premiér i vojenská rozvědka

"Já bych chtěl, aby nebyli odsouzeni za trestný čin, ale aby takovéto jednání bylo odsouzeno jako nemorální," řekl ke stíhaným v kauze uplácení bývalých poslanců ODS posty v dozorčích radách senátor Jaroslav Kubera, který o sobě říká, že není příznivcem trafik. "Řešit politiku trestním právem není dobře," vysvětlil svůj postoj Kubera. Jako větší problém vidí selhání Vojenského zpravodajství, nejde podle něj ale o chybu systému, nýbrž o selhání jedince. "Když žena chce, muž podlehne," komentoval vliv Nagyové Kubera.

Vloženo: 20.6.2013

Dvacetiminutovka Radiožurnálu

Veronika SEDLÁČKOVÁ, moderátorka:
Předčasné volby nebo zachování stávající koalice? Politické strany vyjednávání a do rozhovorů se chce zapojit i prezident Miloš Zeman, mezitím vycházejí najevo další detaily policejního protokolu, které potvrzuje, že na hledání lukrativních postů pro rebelující poslance se vloni podílel osobně odstupující premiér Petr Nečas. Pozvání do dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu přijal předseda senátního klubu ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Dobrý den.

Vloženo: 19.6.2013

V. K. testující

Exprezident a expředseda ODS Václav Klaus vystoupil na Primě a přišly povodně. Souvislost byla sice náhodná, ale souběh obou událostí způsobil, že Klausovo vystoupení bylo nejdříve zastíněno obrazy zatopených budov a posléze úplně zapomenuto. Co chtěl vlastně říct?

Vloženo: 13.6.2013
Články