Jaroslav Kubera: homepage

Jaroslav Kubera hostem Partie na Prima family

Hostem nedělního diskusního pořadu televize Prima family byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 12.2.2012

Politici se chtějí lidem zalíbit

Podle senátora a primátora Teplic Jaroslava Kubery (ODS) má návrh ústavní změny řadu rizik a úskalí. Chybí mu širší debata, v níž by se na ně upozornilo. Kolegům vytýká, že i když mají k předloze své výhrady, navenek ji podporují, aby se zalíbili voličům.

Vloženo: 8.2.2012

Jaroslav Kubera hostem Interview na ČT24

Hostem diskusního pořadu ČT24 byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 1.2.2012

Tisková zpráva Oblastního sdružení ODS Teplice

Ve čtvrtek 19. 1. 2012 se konal Sněm volitelů ODS v Teplicích, na který byla pozvána celá členská základna oblasti.

Vloženo: 19.1.2012

Můj favorit je Přemysl Sobotka. Dobrý na Hrad by byl i Tomáš Töpfer

"Sociální demokracie ve skutečnosti nemá nejmenší zájem na přímé volbě, protože je v euforii, že teď vyhraje už navždy všechno. To znamená, že ona rozhodne, kdo bude prezidentem. Potíž ovšem je, že když to řekne takhle na rovinu, tak to bude ona, kdo přímou volbu zhatil, a veřejnost, která si to velmi přeje, by to těžko nesla."

Vloženo: 7.1.2012

Jaroslav Kubera hostem pořadu Ozvěny dne

Hostem diskusního pořadu ČRo1 byl senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Hovořil o přímé volbě prezidenta.

Vloženo: 14.12.2011

Pojistit se a neuklízet sníh? To je totální hloupost

Před dvěma roky Poslanecká sněmovna zrušila v zákoně o pozemních komunikacích odpovědnost majitele chodníků za škodu způsobenou závadami ve schůdnosti. Změnu navrhl senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS).

Vloženo: 30.11.2011

Školky zdarma? To jen parta bláznů saje státní peníze

Bezplatné školky pro vybrané sociálně slabé zvedly senátora a primátora Teplic Jaroslava Kuberu ze židle.

Vloženo: 27.10.2011

Rozhovor pro týdeník Instinkt

Napětí a protesty proti kriminalitě nově přistěhovaných Romů ve Varnsdorfu, v Rumburku a Šluknově se stupňují. Kvůli neklidu přijeli minulý týden na Šluknovsko premiér Nečas i ministr práce Drábek. "Řešení, která lidem nabízejí, jsou jen výstřely a odstolové nesmysly," říká senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Vloženo: 29.9.2011

Jaroslav Kubera v Radiofóru

Moderátor (Jan Bumba):
Kouření poškozuje zdraví. Léčba nemocí spojených s kouřením je drahá. O tom není žádných pochyb. Kuřáci ale také platí spoustu peněz na daních, které se účtují z každé prodané krabičky cigaret. Léta se vedou debaty o tom, zda daně vybrané při prodeji tabákových výrobků zaplatí výdaje spojené s léčbou kuřáckých nemocí. Ministr zdravotnictví Leoš Heger v České televizi řekl, že podle analýzy jeho ministerstva stojí léčení nemocí kuřáků asi šest miliard ročně, státní rozpočet ale za tabák získá asi 60 miliard. Padá s touto analýzou názor, že na léčbu kuřáků všichni doplácíme? Na lince je nyní odbornice na léčbu závislosti na tabáku, doktorka Eva Králíková. Dobrý den. 

Vloženo: 15.8.2011

Jaroslav Kubera v Událostech, komentářích

Snaha o zprůhlednění kampaní 

Vloženo: 19.7.2011

Události, komentáře s Jaroslavem Kuberou

Moderátor:
Z Ústí nad Labem se k nám teď připojuje senátor ODS Jaroslav Kubera. Dobrý večer. 

Vloženo: 13.5.2011

Jaroslav Kubera v Událostech, komentářích

Moderátor:
My jsme samozřejmě zvali zástupce Věcí veřejných, aby se vyjádřili k nejnovější kauze svého poslance, nikdo ale o novém skandálu v komentovaných Událostech mluvit nechtěl. Zajímavé na celé kauze je, kromě jiných aspektů, tvrzení poslance Chaloupky, že peníze od asistenta potřebovaly Věci veřejné na to, aby splatily kampaň. Právě financování čím dál větších kampaní vysává politické strany natolik, že sociální demokraté dnes přišli s radikálním návrhem, jak náklady na kampaně omezit. Strop na sněmovní kampaň by měl být 80 milionů korun, jednotlivý dárce by mohl jedné partaji darovat maximálně 2 miliony. Do Teplic zdravím senátora ODS Jaroslava Kuberu. Dobrý večer. 

Vloženo: 22.4.2011

Radiofórum s Jaroslavem Kuberou

Moderátor (Jan Bumba):
Vzpomínky na vítězné politické bitvy minulých let, ale i výzvy do budoucna a taky jistá varování zaznívaly dnes na pražském Žofíně, kde slavila Občanská demokratická strana dvacet let existence. 21.4.1991 jste mohli na vlnách Českého rozhlasu slyšet tuto zprávu:

Vloženo: 21.4.2011

Fakta Barbory Tachecí

Moderátor:
Senátor Jaroslav Kubera a taky primátor Teplic u nás ve Faktech na Primě, vítejte. Hezké odpoledne. 

Vloženo: 24.3.2011
Články