Jaroslav Kubera: homepage

Jaroslav Kubera v Impulsech Václava Moravce

Moderátor (Václav Moravec):
Velká města zoranžověla, radují se sociální demokraté. Úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka označuje za hlavního poraženého komunálních voleb Občanskou demokratickou stranu. Pronáší i tato slova. 

Vloženo: 19.10.2010

Tepličané jsou prostě boží, raduje se primátor-vítěz. Město povede už popáté

ODS neměla v komunálních volbách na severu Čech příliš důvodů k radosti. Ve většině měst zvítězil její tradiční rival, ČSSD. Jednou z mála výjimek jsou lázeňské Teplice, ODS tu má většinu zastupitelů a primátor Kubera bude dál sedět ve svém křesle.

Vloženo: 18.10.2010

Čtvrti Trnovany a Prosetice musíme víc hlídat

TEPLICE Jaroslav Kubera (ročník 1947) vede Teplice už od roku 1994. Své šance na prodloužení primátorské vlády vidí prý vcelku dobře. "Pravda, socialisté mají za sebou komunisty, Severočeši.cz jsou ,béčkem‘ socanů, jsou tu i další nové subjekty... No, bude záležet na tom, zda se někomu nepodaří podplatit nějaké zastupitele," uvádí poměrně otevřeně. Nutno podotknout, že v hodnocení MF DNES Jaroslav Kubera skončil jako nejlepší mezi starosty a primátory v celé zemi. 

Vloženo: 2.10.2010

Chodci jsou na tom stejně jako řidiči

Co tedy bude patřit mezi povinnosti obce, když napadne sníh?
Nejde jen o úklid sněhu, ale o údržbu chodníků po celý rok. Víme, jak nebezpečné je třeba mokré listí. Obec má uklízet podle svých možností, které nejsou neomezené. Kdo není blázen, pochopí, že když najednou spadne sníh na celé město, není možné ho všechen uklidit. Uklizené budou prostě hlavní ulice, ty ve vilové čtvrti třeba nebudou. Město ať požádá občany, aby si uklidili podle svých možností. Ale už je nebude buzerovat, že nestihli uklidit obecní chodník ještě před tím, než odešli do zaměstnání. 

Vloženo: 5.9.2009

Dvacet minut Radiožurnálu

Helena ŠULCOVÁ, moderátorka
Co myslíte, berou naši politici moc peněz, jsou jejich platy neférově vysoké ve srovnání s normálními lidmi? Šéf socialistů Jiří Paroubek si tři měsíce před volbami myslí, že ano, a navrhuje: Snižme si platy o 20 %. Co na jeho návrh říkají v ODS? Zeptáme se a nejenom na to. Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu je předseda ústavněprávního výboru Senátu JaroslavKubera z ODS. Dobrý den, zdravím vás do Senátu. 

Vloženo: 23.7.2009

Ozvěny dne

Moderátor (Jan Bumba):
Neměl to být zádrhel na cestě k definitivní ratifikaci Lisabonské smlouvy, ale mohl by být - zdá se. Německý ústavní soud, který se dokumentem zabýval na podnět skupiny euroskeptiků, vynesl nejednoznačný verdikt. Verdikt, který už předem označovala německá média za jeden z nejdůležitějších v historii soudu. S podrobnostmi je ve studiu redaktor David Koubek. 

Vloženo: 30.6.2009

Města měří a my máme pokuty vymáhat?

Myslíte si, že měření rychlosti ve městech nemůže snížit počty dopravních nehod?
Po podrobném zkoumání nehod jsme dospěli k závěru, že měření na nehody žádný vliv nemá. Tím se ohánějí jen ti, kteří měření používají na doplňování obecní pokladny. 

Vloženo: 19.6.2009

Vládne nezodpovědnost

Mají veřejné instituce vést kampaň proti zadlužováním občanů?
Stát už tu možnost dávno propásl. První potíže byly s kampeličkami, když tam důchodci dali celé svoje životní úspory a pak o ně přišli. Tam evidentně zklamala veřejnoprávní média, která měla dělat osvětu a vůbec ji nedělala. A teprve teď, když už je skoro pozdě, tak se s tím začíná. 

Vloženo: 11.6.2009

Platit profesionály z rozpočtu je absurdní

Jaký je důvod, že nepodporujete profesionální sport?
To není pravda, my ho podporujeme, ale jen do hranice de minimis. Jde o finanční strop podle Evropské unie, jakým můžete z veřejných prostředků dotovat soukromé firmy.

Vloženo: 20.5.2009

Jaroslav Kubera v pořadu Události, komentáře

Martin VESELOVSKÝ, moderátor
První 2 nejvyšší ústavní představitelé České republiky vykopali válečnou sekeru. Předseda Senátu Přemysl Sobotka nařkl prezidenta Václava Klause, že zpochybňuje demokracii v Česku a dělá nám stále větší ostudu v Evropě. Sám prezident už před tím označil českou politickou elitu za zbabělce. A to všechno kvůli lisabonské reformní smlouvě. Vítejte u Událostí, komentářů. Přeji vám dobrý večer.
Lisabonská reformní smlouva je tedy evidentně kamenem úrazu pro českou politiku. Nejdřív se o ni bila jen opozice s vládou, pak měl kvůli ní být obviněn prezident z velezrady. A nakonec došlo na podkopávání samotných pilířů české demokracie. Tak si to pojďme zrekapitulovat.

Vloženo: 11.5.2009

Projde Lisabonská smlouva horní komorou parlamentu?

Jan BUMBA, moderátor
Tak prý už to je jasné, alespoň některá česká média nemají žádné pochybnosti o tom, že Lisabonská smlouva, zásadní reformní dokument Evropské unie zítra v Senátu projde. Pro přijetí se totiž údajně chystá hlasovat i dostatečně velká část senátorů ODS. Část této strany přitom Lisabon dlouhodobě kritizuje s tím, že smlouva by mohla omezit suverenitu země. Připomeňme, že Česká republika je jediným státem Evropské unie, který se k Lisabonu ještě nevyjádřil. Náměty či dotazy k naší diskusi posílejte, prosím, na adresu radioforum@rozhlas.cz. Můžete nám poslat i SMS na číslo 9077703. Ve studiu teď vítám 1. místopředsedkyni Senátu Alenu Gajdůškovou z ČSSD, dobrý den.

Vloženo: 5.5.2009

Celebrity do politiky

Vít DVOŘÁK, moderátor
Usedne Kateřina Brožová, populární herečka a zpěvačka v Poslanecké sněmovně? Kateřina Brožová totiž dostala právě takovou nabídku od Jiřího Paroubka. Prý o ní vážně uvažuje. Celebrity do politiky, právě o tom právě teď. Své názory a dotazy můžete posílat prostřednictvím elektronické pošty ještě i teď na adresu radioforum@rozhlas.cz a nebo esemeskou ve tvaru rf mezera a váš text na číslo 9077703. Cena za 1 zprávu jsou 3 koruny a text by neměl být delší než 150 znaků. Děkujeme za váš názor, dotaz či ohlas. Celebrity v politice, její oživení a nebo příznak, že se obsahově vyprázdňuje? O tom teď s Lubomírem Zaorálkem, místopředsedou ČSSD. Dobrý večer a promiňte.

Vloženo: 28.4.2009

Poslanci o zkrácení volebního období

František LUTONSKÝ, moderátor
Poslanci by si na dnes začínající schůzi měli odhlasovat, že zkrátí volební mandát nynější sněmovně. Jak víte, dohodly se na tom politické strany poté, co vláda Mirka Topolánka nedostala důvěru ve sněmovně.

Vloženo: 28.4.2009

Profil: Jaroslav Kubera

Helena ŠULCOVÁ, moderátorka
Jak už jsme vám říkali, lidovci a také zelení dali ruce pryč od nové vlády. Nejdříve se včera večer sešlo vedení KDU-ČSL, usneslo se, že se nebudou lidovci podílet na personálním obsazení nové vlády. Následně vydalo prohlášení předsednictvo Strany zelených s tím, že strana nebude v tom případě asistovat velké koalici ODS a ČSSD. Co na to říkali občanští demokraté? I oni zasedli, večer se sešla výkonná rada Občanské demokratické strany a premiér Mirek Topolánek po jednání výkonné rady oznámil, že i přes názory lidovců a zelených, kterým premiér, jak řekl, nerozumí, takže podle něj ta dohoda platí. Hostem Profilu Studia 6 je také člen Občanské demokratické strany, senátor, předseda ústavněprávního výboru Jaroslav Kubera, kterého zdravím do Ústí nad Labem. Dobrý den.

Vloženo: 7.4.2009

Svět podle senátora Kubery

Šel byste s Rathem na pivo?
Vyjdu s každým. Kolegyni Gajdůškovou miluju, i když je z opozice. Vždy se spolu krásně pohádáme. Ani Dryml mi nevadí. A Rath je zábavný. Podle mě vůbec nevypadá jako Hitler. (směje se) 

Vloženo: 14.3.2009
Články