Jaroslav Kubera: homepage

Host dne na TV Prima

Moderátor:
Dobrý den, vážení televizní diváci, vítám vás při našem pravidelném pořadu Host dne, ve kterém vítám pana senátora Jaroslava Kuberu. Dobrý den. 

Vloženo: 10.3.2009

Zákon nemá s úklidem nic společného

Co vás k předložení novely vedlo?
Podle mě není normální, aby někdo nesl odpovědnost za něco, co nevlastní. Z naší ústavy vyplývá, že vlastnictví je nedotknutelné, ale plyne z něj také určitá zodpovědnost. Když se ze střechy utrhne rampouch a spadne do kočárku s dítětem, je jasné, že odpovědnost je na majiteli domu, který měl nebezpečné rampouchy odstranit. Když si ale někdo přivodí úraz na obecním chodníku, nechápu, proč by za to měl platit majitel přilehlé nemovitosti, jak to bylo dosud. 

Vloženo: 20.2.2009

Lisabon odklepne i Senát, prorokuje Kubera

Lisabonskou smlouvu kolegové nakonec podpoří, říká senátor ODS Jaroslav Kubera, který rozhodně nepatří mezi její stoupence. V rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ mluví také o tom, že v případě pádu vlády by Mirek Topolánek mohl zamířit do Bruselu.

Vloženo: 20.2.2009

Události, komentáře - ČT 2

Moderátor:
A ve studiu je se mnou Jiří Dienstbier, senátor zvolený za ČSSD. Dobrý večer. 

Vloženo: 18.2.2009

Dvacet minut Radiožurnálu

Moderátor (Helena Šulcová):
Sněmovna schválila Lisabonskou smlouvu, pro ni hlasovala i zhruba 1/2 poslanců ODS. Teď se bude rozhodovat v Senátu. Jakou tam má Lisabonská smlouva šanci? Budeme se ptát. Senátor, šéf ústavně-právního výboru, odpůrce Lisabonské smlouvy Jaroslav Kubera z ODS nás poslouchá. Dobrý den.

Vloženo: 18.2.2009

Ozvěny dne

Moderátor (Jan Bumba):
A teď ještě jedna otázka nanejvýš aktuální. V těchto dnech a měsících, kdo by měl mít na starosti úklid chodníků? Senátor za ODS, také teplický primátor Jaroslav Kubera navrhuje, aby tato zodpovědnost přešla z vlastníků domů na obce. Ty se ale brání, že by to pro ně bylo finančně neúnosné a mají i podporu v parlamentu, zvláště mezi ČSSD. Sněmovna má tento bod na programu dnešní schůze, ale kdo ví, zda se k němu dostane vzhledem k bitvě kolem poplatků. Jen se tak naplňuje přívlastek smolný návrh, který už si vysloužil příspěvek Jaroslava Kubery do novely zákona o pozemních komunikacích. Pana senátora teď zdravím do našeho sněmovního studia. Dobrý den. 

Vloženo: 11.2.2009

Zrušte důchodcům televizní poplatky!

Máte svůj plán, jak regulovat krizi?
Je tady 6200 obcí a všechny mají peníze u komerčních bank. Proč stát neumožní obcím i konzervativnímu občanovi, aby si ukládali peníze u České národní banky, bez úroků, ale se 100procentní jistotou? 

Vloženo: 9.2.2009

Kdo má zaplatit šrotovné?

V souvislosti s ekonomickou krizí se rodí desítky nápadů, jaká opatření přijmout, aby následky byly co nejmenší. Většina těchto nápadů má jedno společné. Ať platí stát. Záruky za vklady zcela nekoordinovaně zavedly jednotlivé státy EU, zejména ty, které se nejvíce ohánějí nutností společného postupu. Vlády nalévají miliardy dolarů a eur do hrnku, který nemá dno a brzy se ukáže, že takový postup krizi namísto zlepšení ještě zhorší, protože jde jen o další zvyšování dluhů.

Vloženo: 6.2.2009

Události, komentáře

Moderátor
Ve studiu vítám místopředsedu Poslanecké sněmovny za ČSSD Lubomíra Zaorálka. Dobrý večer.

Vloženo: 22.1.2009

Host dne na TV Prima

Moderátor:
Hezké odpoledne divákům RTA. Dnešním Hostem dne je předseda ústavně-právního výboru horní komory parlamentu, senátor ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Hezké odpoledne i vám. 

Vloženo: 9.1.2009

ODS uvažuje o obnově okresů

Poté, co si osm let lidé zvykají na existenci čtrnácti krajů, objevily se nápady vrátit se k okresům. Těch bylo osm desítek. Nespokojenost se státní sférou se nyní objevila v ODS, která dosud měla kraje pevně v rukou a která vládne v mnoha bývalých okresních městech.

Vloženo: 27.12.2008

Městu chybí peníze z EU. Primátor ale říká, že Jakešova eura nechce

Opoziční zastupitel Michal Kasal namítá, že by se radnice měla více snažit získávat peníze z evropských fondů i od státu. Ze schváleného rozpočtu na příští rok vyplývá, že se vám to skutečně moc nedaří. Proč?

Vloženo: 20.12.2008

Měli bychom si vyjednat výjimky z Lisabonu

Jak hodnotíte současné nástroje řešení hospodářské krize?

Vloženo: 15.12.2008

Radiofórum

Moderátor (Vít Dvořák):
Je to jen půldruhá hodina, co Poslanecká sněmovna přerušila projednávání Lisabonské smlouvy reformující EU. Přerušila až do začátku února příštího roku na návrh šéfa poslanců ODS Petra Tluchoře. Co tahleta, zdaleka nejen pro Česko, klíčová zpráva znamená? Bude znamenat v praxi pro domácí politickou scénu i z pohledu EU a jak to dopadne v Senátu, kde mají stejný bod zatím mají na programu také tento týden? Právě o tom právě teď i s vašimi názory. Můžete je posílat ještě i teď emailem na adresu radioforum@rozhlas.cz anebo SMS ve tvaru RF_a váš text na číslo 9077703. Našimi hosty jsou Alena Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu za ČSSD. Dobrý večer. 

Vloženo: 9.12.2008

Projev v rámci politické diskuse na 19. kongresu ODS

Kongres: Kapitola první - nevážná Předtucha Umřel nám pes. Byl stejně starý jako ODS.

Vloženo: 6.12.2008
Články