Jaroslav Kubera: homepage

ODS a Lisabonská smlouva

Podle očekávání po "ratifikaci" Lisabonské smlouvy Ústavním soudem nastal tlak na projednání LS v Poslanecké sněmovně i v Senátu ještě do konce tohoto roku. Důvodem je prý předsednictví České republiky, které začíná 1. ledna 2009. Skutečnost, že irské NE znamenalo podle vlastních pravidel EU konec Lisabonské smlouvy, jaksi nikomu nevadí.

Vloženo: 1.12.2008

Události, komentáře na ČT 2

Moderátor:
Ve studiu je teď místopředsedkyně strany Zelených Kateřina Jacques. Paní poslankyně, dobrý večer. 

Vloženo: 26.11.2008

Všechnopárty Karla Šípa

Jaroslav Kubera v televizním pořadu Všechnopárty Karla Šípa na České televizi.

Vloženo: 18.11.2008

Studio stop

Moderátor (Jana Šmídová):
Dobrý večer, vážení, i dnes je pro vás připraveno interview Studia STOP. Od mikrofonu vás opět zdraví Petr Holub a Jana Šmídová. Naším dnešním hostem je senátor za ODS a teplický primátor Jaroslav Kubera. Dobrý večer. 

Vloženo: 6.11.2008

Radiofórum

Moderátor (Vít Dvořák):
Povolební zděšení i euforie na domácí politické scéně. Teď další z řady podrobnějších pohledů přímo do krajů. Kdo tam teď bude po ODS vládnout a jak? Ve studiu sedí místopředseda KSČM Jiří Dolejš, dobrý večer. 

Vloženo: 27.10.2008

Finanční krize a Lisabonská smlouva

Reakce evropských politiků na finanční krizi připomíná pacienta, který požádá o euthanasii, aniž zná diagnózu. Prezident Sarkozy svolal jednání čtyř evropských velmocí, jakoby žádná Evropská unie neexistovala. Jen Finsko a Švédsko se zmohly na chabý odpor. Pikantní je, že ani Velká čtyřka se nedohodla prakticky na ničem. Sarkozy si stihl ohřát vlastní polévku, když navrhl změnu rozpočtových pravidel EU. Přeloženo do češtiny, aby Francie nemohla být popotahována za nedodržení rozpočtového deficitu. Obecné proklamace o tom, že vlády mají postupovat samostatně a svůj postup koordinovat, měly v praxi za následek zcela chaotická a nekoordinovaná opatření. Vlády Irska a Řecka se zaručily za vklady, což donutilo kancléřku Merkelovou k obratu o 180 stupňů. Následovalo Rakousko a Británie, které se bály odlivu vkladů.

Vloženo: 7.10.2008

Jaroslav Kubera: Studio Česko

Ondřej ČERNÝ, moderátor
Dnešním hostem je předseda ústavněprávního výboru Senátu, primátor Teplic a člen Výkonné rady Občanské demokratické strany, v jedné osobě Jaroslav Kubera. Dobrý den, vítejte ve vysílání Rádia Česko. 

Vloženo: 19.8.2008

Jaroslav Kubera: Host dne

Moderátor:
Dobrý den, vážení televizní diváci. Vítám vás při našem pravidelném pořadu Host dne, ve kterém vítám pana senátora Kuberu. Dobrý den.

Vloženo: 9.7.2008

Podívali se, kam dali peníze

Teplice/ Bezbariérovým řešením městských komunikací a veřejných ploch se v Teplicích začalo město zabývat v roce 1994. Vté době se ukázala potřeba řešit tento problém koncepčně, tak, aby jednotlivé konstrukce na sebe plynule navazovaly.

Vloženo: 24.6.2008

Nedělní partie

Petr Šimůnek, šéfredaktor Hospodářských novin a Moderátor Nedělnípartie:
Dobrý den, vítejte u Nedělní partie jako vždy s těmi nejzajímavějšími hosty. Dnes jsme pro vás pozvali ministryni pro menšiny a lidská práva Džamilu Stehlíkovou. Dobrý den

Vloženo: 18.5.2008

Rozhovor pro iDNES.cz

Pane senátore, ve čtvrtek bude Senát rozhodovat o tom, zda předá Lisabonskou smlouvu k posouzení Ústavnímu soudu. Myslíte, že je pro tento návrh mezi senátory dostatečná podpora? Projde tento návrh?   Je téměř stoprocentní šance, že to projde. 

Vloženo: 24.4.2008

Pokuty beztak nikdo nezaplatí

Proti

Vloženo: 15.4.2008

Zákazy hazard nevyřeší

Teplice -„Hazard, automaty, ani pití žádné vyhlášky a zákazy nevyřeší.“ Tak vidí situaci s boomem omezujících vyhlášek vůči hracím automatům teplický primátor a senátor Jaroslav Kubera.
„Jeho“ Teplice tak zůstávají jedním z mála velkých měst v kraji, kde se vyhláška redukující počet heren nebo je dokonce zakazující nepřipravuje ani neplánuje.
„Gamblerství je samozřejmě problém. Ale to, že někdo začne hrát, je jeho svobodná volba. Ti lidé si musí uvědomit, že jsou za sebe zodpovědní,“ říká Kubera.

Vloženo: 8.4.2008

Semafory na dopravním hřišti opět řídí provoz

Dopravní hřiště na prosetickém sídlišti je po zimní pauze otevřené

Vloženo: 7.4.2008

Odtah v Teplicích dnes zlevní

Radní „obelstili“ odtahovku: z 1200 Kč je 1000 Kč * Změna začne platit dnes

Vloženo: 2.4.2008
Články