Jaroslav Kubera: homepage

Pražský výběr II zpíval Internacionálu jinak

Nostalgické i kontroverzní momenty měla premiéra show Pražského výběru II. na Zimním stadionu Teplice.

Vloženo: 29.5.2007

Oslavy byly impozantní

Primátor Teplic Jaroslav Kubera:

Vloženo: 29.5.2007

Můžeme ztratit voliče

Doporučím mu, aby změnil přístup a byl příjemný, říká o Mirku Topolánkovi senátor Jaroslav Kubera.

Vloženo: 31.3.2007

Kubera: V Teplicích se setkají prezidenti Česka a Německa

Prezident Václav Klaus se příští středu setká v Teplicích se svým německým protějškem Horstem Köhlerem. Primátor Teplic Jaroslav Kubera dnes novinářům řekl, že Köhler má Teplice navštívit během dopoledne, do města přiletí vrtulníkem. Oba prezidenti pak mají v Teplicích naplánovánu pracovní schůzku a v divadle debatu se studenty teplických středních škol. O den později Klaus navštíví německý Freiburg, kde bude debatovat o budoucnosti Evropské unie. 

Vloženo: 23.3.2007

Jsem proti institutu referenda

Jako byl zásadně proti nákupu stíhaček Gripen, tak v kauze umístění americké základny systému protiraketové obrany na území Česka je primátor Jaroslav Kubera pro. "Mně to nevadí. Respektive, mně vadí ti, kterým to vadí. Je zajímavé, že sovětské základny a rakety jim nevadily.

Vloženo: 6.3.2007

Mluvčího na radnici nepotřebuji

Pozoruji přebytek tiskových mluvčích, kteří se potřebují někde uplatnit. Tak se vnucují úřadům a tvrdí jim, že by si je měly zřídit.

Vloženo: 27.2.2007

Nesmíme se bát

Z členů ODS, kteří se ozvali proti snaze Mirka Topolánka zapojit do sestavování příští vlády ČSSD, je senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera asi nejhlasitější.

Vloženo: 18.11.2006

Vystoupení Jaroslava Kubery na 15. schůzi Senátu PČR

Vystoupení Jarosalva Kubery k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o zřízení Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci.

Vloženo: 16.11.2006

Nechceme podnikatelům překážet

Jaké jsou největší investice města Teplice v poslední době?
Největšími investičními akcemi jsou rozestavěná sportovní hala za více než 200 milionů korun a rekonstrukce botanické zahrady za zhruba 60 milionů korun. Menší, ale pravidelné a velmi důležité investice směřují do rekonstrukcí komunikací a osvětlení.

Vloženo: 18.9.2006

Ústava není posvátná kráva, na kterou se nesmí sáhnout

Emotivním výkřikem „Ruce pryč od ústavy !“ zahájil politolog, ředitel Masarykovy dělnické akademie a bývalý poradce bývalého předsedy PS PČR Lubomíra Zaorálka útok proti pokusům o změnu ústavy.

Vloženo: 6.9.2006

Senátní návrh ústavního zákona

6. září 2006 předala skupina senátorů senátní návrh ústavního zákona.

Vloženo: 6.9.2006

Obce se bouří: Stát nás přetěžuje

Několik desítek úředníků přibylo od začátku července na severu Čech. Obce jsou zahlceny nárůstem povinností, které na ně již třetím rokem přenáší stát. Proto musí přijímat nové lidi a nakupovat další techniku.

Vloženo: 23.8.2006

Kdo dělá ze čtenářů hlupáky?

Senátor Bárta (reakce v Denících Bohemia, 21. července) si zřejmě nevšiml, že jeho protikandidátem v letošních volbách není pozoruhodná bytost, jak mě vznosně nazval, ale Alexandr Vondra a zahájil svoji kampaň se svatým zaujetím.

Vloženo: 25.7.2006

Obce a města nejsou soupeři

Platí axiom, že peněz nebude nikdy dost. Dotace, ať už z domácích zdrojů nebo z EU, financování obcí nevyřeší. Jednak jde o peníze, které je potřeba někomu vzít, aby je bylo možno někomu jinému dát, jsou často zdrojem korupce a projekty realizované za pomoci dotací  nebývají vždy výsledkem zralé úvahy.

Vloženo: 7.6.2006

Skončit na ulici bude ještě lehčí

S nástupem zimy přichází s železnou pravidelností téma bezdomovců. V létě si na ně nikdo nevzpomene. Situace se ale brzy změní. Zadlužení domácností přesahující 400 miliard korun vyžene v České republice na ulici tisíce lidí. Noviny budou přinášet dojemné příběhy a apelovat na obce a města,  aby se o své občany postaraly,  protože za svoji situaci nemohou.

Vloženo: 10.1.2006
Články