Jaroslav Kubera: homepage

Koordinace zahraniční politiky má velký význam navenek. Pro politické partnery není komfortní, když slyší z Česka různé hlasy

Už čtvrt roku je předsedou Senátu a druhým nejvyšším ústavním činitelem Jaroslav Kubera (ODS). Nejvíce času mu doposud zabrala zahraniční agenda. Zúčastnil se i schůzky politických špiček k zahraniční politice. „Koordinace má velký význam navenek. Pro politické partnery není úplně komfortní, když slyší z Česka různé hlasy,“ říká Kubera. Jak vidí českou zahraniční politiku, co si myslí o ovlivňování soudců Pražským hradem a jak bude hlasovat, až bude Senát projednávat stejnopohlavní manželství, odpovídá Kubera v rozhovoru pro deník Echo24.

Vloženo: 25.2.2019

Projev na pietním shromáždění u příležitosti 71. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na pietním shromáždění u příležitosti 71. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad dne 25. února 1948
V Praze, Nerudova ulice, 25. února 2019

Vloženo: 25.2.2019

Rozhovor - Změna Ústavy zakotvující civilní držení zbraní v současnosti nemá šanci projít

Jaroslav Kubera se v listopadu loňského roku stal předsedou Senátu.  Význam Senátu pro civilní držení zbraní se ukázal především v prosinci 2017, kdy návrh novely ústavního zákona o bezpečnosti republiky, který zaváděl ústavní ochranu držení zbraní, získal pouze 28 hlasů z 36 potřebných pro přijetí (ve sněmovně dříve prošel většinou 139:9). Právě otázka ústavní novely se vedle tlaků Evropské unie na omezování civilního držení zbraní a přípravy nové zbraňové legislativy stala jedním z témat rozhovoru pro zbrojnice.com.

Vloženo: 19.2.2019

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostním obědě s velvyslanci EU u příležitosti předsednictví EU Rumunska

Vaše excelence paní velvyslankyně, vážení vedoucí diplomatických misí, dámy a pánové.

Děkuji paní velvyslankyni Burlacu za zorganizování tohoto setkání. Mám radost, že se ho mohu zúčastnit. Nejdřív mi ale dovolte, abych poblahopřál naší hostitelce ke skvělému výkonu rumunských tenistek v čele se Simonou Halepovou v Ostravě, kde o víkendu porazily český tým ve Fed Cupu. 

Vloženo: 13.2.2019

Projev na slavnostním shromáždění u příležitosti „Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti“

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostním shromáždění u příležitosti „Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti“
Senát, Hlavní sál, 25. ledna 2019

Vloženo: 25.1.2019

Projev na slavnostní večeři na počest předsedy Dolní sněmovny Parlamentu Kanady

Projev předsedy Senátu PČR J. Kubery na slavnostní večeři na počest předsedy Dolní sněmovny Parlamentu Kanady pana Geoffa Regana.
Senát PČR 17. ledna 2019

Vloženo: 17.1.2019

Projev na vzpomínkové akci u příležitosti 50. výročí sebeobětování Jana Palacha

Projev předsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na vzpomínkové akci u příležitosti 50. výročí sebeobětování Jana Palacha
Praha, Václavské náměstí 16. ledna 2019

Vloženo: 16.1.2019

Projev předsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na Novoročním setkání s diplomatickým sborem

Senát, Hlavní sál, 15. ledna 2019

Vloženo: 15.1.2019

Projev předsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na novoročním setkání s účastníky podnikatelských misí pořádaných Svazem průmyslu a dopravy ČR

Ministerstvo průmyslu a obchodu Praha, 14. ledna 2019

Vloženo: 14.1.2019

Rozhovor s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou na ČT 24

Daniel TAKÁČ, moderátor
Ministr zahraničí Tomáš Petříček už nechce, aby čínské velvyslanectví stáhlo ze svých facebookových stránek prohlášení, kde mluví o tom, že se česká vláda snaží o nápravu chyb v souvislosti s bezpečnostním varováním před technologiemi čínských firem Huawei a ZTE. Velvyslanec to zatím ještě neudělal, tedy nestáhl to z Facebooku. Jak aktuální česko-čínský spor probral s velvyslancem Pekingu předseda Senátu Jaroslav Kubera? Dává přednost byznysu, anebo bezpečnosti? A vymýšlejí si české úřady? Nejenom o tom s Jaroslavem Kuberou, předsedou Senátu, v dnešním Interview ČT24. Dobrý večer, pane předsedo, vítám vás.

Jaroslav KUBERA, předseda Senátu /ODS/

Dobrý večer.

Vloženo: 14.1.2019

Prostor X: Šéf Senátu Kubera: Všichni se dožijeme komunismu, Češi peníze na obědy pro děti propijí a prokouří

Chvíli předseda Senátu, chvíli řadový senátor. Jaroslav Kubera chce dál svobodně říkat to, co ho trápí a co mu přijde na mysl. Sílu svých slov vnímá, opatrností se při svém vyjadřování ale neřídí. A důraz neklade ani na přesnost, třeba když mluví o tom, kolik státu přinesou kuřáci. Tvrdí přitom, že za rakovinu kouření nemůže, jde spíš o stres. S prezidentem Zemanem ale chce mluvit o ostré kritice BIS, která prý už byla za hranou. Sám kandidaturu na prezidenta vylučuje. A říká, že pokud jeho slova urazila některou z žen, která zažila domácí násilí, tak ať se mu prý ozvou. Nevěří totiž, že existují.

Vloženo: 11.1.2019

Dobrá vlastnost občanů této republiky je, že se umíme vypořádat s každou situací

Muž s velkými zkušenostmi z denní praxe samosprávy i státní správy. V celé zemi populární primátor velkého města a zřejmě neznámější senátor. Člověk s úsměvem, neodmyslitelnou cigaretou a také s nadhledem a tolerancí. Od poloviny listopadu je Jaroslav Kubera druhým nejvyšším ústavním činitelem – předsedou Senátu Parlamentu České republiky.

Vloženo: 9.1.2019

Písmena jsem měl velká jako kdysi míval Husák

Jaroslav Kubera poprvé v životě mluvil k národu v novoročním poselství jako předseda Senátu ČR.

Slušnost není slabost. To řekl v novoročním projevu předseda Senátu Jaroslav Kubera z Teplic. Vybídl k větší pokoře a úctě k práci druhých. Zároveň se předseda horní komory v historicky prvním novoročním projevu pozastavil nad přílišným zasahováním státu do životů obyvatel. „Stát nás považuje za služebníky, zdánlivě se o nás stará od narození až do smrti,“ řekl. „Aby se stát o nás mohl dobře starat, musí nás mít pod kontrolou,“ upozornil. Jeho projev trval sedm minut. Což v případě slovní zásoby a politického přehledu bývalého teplického primátora je velmi krátký časový rozsah. Ale poradil si s tím.

Vloženo: 8.1.2019

Stát se tady stal takovou hydrou

Velké obchodní řetězce budou dále nuceny odevzdávat zdarma část prošlého, či jinak neprodejného zboží potravinovým bankám. Senátoři kolem Iva Valenty (Soukromníci) neuspěli u Ústavního soudu s návrhem na zrušení povinnosti potraviny darovat a zajišťovat i logistickou stránku věci. Předseda Senátu Jaroslav Kubera nám poskytl rozhovor, kde se ostře trefuje do nápadu nutit podnikatele na vlastní náklady odevzdávat prošlé potraviny.

Vloženo: 3.1.2019

Novoroční projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery

Dobrý den,

je mi ctí, že vás mohu pozdravit ze sídla Senátu, horní komory českého Parlamentu.

Vloženo: 1.1.2019
Články