Jaroslav Kubera: homepage

Kubera se Zemanovi nepostaví: Do boje o Hrad nejde. Rozhodly volby a rodina

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) ani přes podporu kolegů v horní komoře, ani přes relativní úspěch své strany ve sněmovních volbách nepůjde do boje o Pražský hrad. ODS se ještě k prezidentským volbám nevyjádřila, Kubera se ale rozhodl sám - na základě výsledků ANO i podle přání rodiny, která byla proti. Nechce se mu do předem prohraného boje. Miloš Zeman podle něj jasně zvítězí. Nevěří ale, že by vydržel v čele země dalších pět let.

Na kampaň mu Ivo Valenta přislíbil vrtulník, ODS ve volbách posílila a podpisy pod kandidaturu sesbíral v Senátu snadno. Přesto Jaroslav Kubera (ODS) do prezidentského klání nepůjde. Svou roli možná sehrálo i váhání strany, která mu do voleb jasnou podporu nevyjádřila, přestože Kubera vypadal před sněmovními volbami velmi odhodlaně.

Vloženo: 25.10.2017

Projev Jaroslava Kubery na akci „Roztáčíme kola českého exportu“

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na společenském setkání s účastníky podnikatelských misí „Roztáčíme kola českého exportu“, které se uskutečnilo na Ministerstvu průmyslu a obchodu, Na Františku, Praha 1

Vloženo: 24.10.2017

Kubera má skvělou zprávu pro fanoušky Zemana. Tohle ještě nikdo neřekl ani nenapsal

ROZHOVOR „Vše proti Andreji Babišovi vlastně hnutí ANO ve volbách pomohlo a doplatil na to i Kalousek,“ komentuje volební výsledky senátor za ODS Jaroslav Kubera. Tvrdí, že Babiš ani koaličního partnera nepotřebuje, vycucá si z programů ostatních stran, co mu vyhovuje, a ony mu pomohou ke schválení. Devět stran v Poslanecké sněmovně je podle něj katastrofa. „Nikdo však nemluví o tom, jak volby posílily prezidenta Zemana. Tím má skoro jisté, že funkci obhájí. Volební elektorát Zemana je velmi podobný volebnímu elektorátu Babiše,“ sdělil populární senátor, který sám měl prezidentské ambice, ParlamentnímListům.cz.

Vloženo: 23.10.2017

Petice za zmírnění protikuřáckého zákona

David BOREK, moderátor
Ano, o zákazu kouření v restauracích se dnes debatovalo na veřejném slyšení v Senátu. Současný plošný zákaz chtějí změkčit signatáři petice, kterou už prý podepsalo přes 55 tisíc lidí. Možné změny nevylučuje ani řada dalších senátorů napříč kluby. Podle ministerstva zdravotnictví je ale na úpravy příliš brzo a počkat by se mělo tak rok.

Vloženo: 17.10.2017

Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Parlamentní listy

Senátor Jaroslav Kubera pravděpodobně na prezidenta kandidovat nebude. Navíc považuje za klíčovější volby ty do Poslanecké sněmovny. O přední funkce se nemíní ucházet ani ve volbách komunálních. Řekl to v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Do poloviny října očekává ještě minimálně jednu zásadní kauzu vytaženou proti velkým politickým hráčům, nejspíše proti hnutí ANO. Zároveň prohlásil, že sociální demokracie žádnou ani nepotřebuje, protože na dno už se propadla

Vloženo: 9.10.2017

Jaroslav Kubera a Miloslav Ludvík v Duelu Jaromíra Soukupa

Jaroslav Kubera byl hostem politickodiskusního pořadu - Duel Jaromíra Soukupa.

Vloženo: 5.10.2017

Projev místopředsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na slavnostní recepci u příležitosti Národního dne Tchaj-wanu

Vaše excelence, dámy a pánové,

jsem rád, že vás mohu pozdravit při příležitosti Národního dne Čínské republiky na Tchajwanu, který připadá na 10. října.

Vloženo: 4.10.2017

Projev místopředsedy Senátu PČR Jaroslava KUBERY na pietním aktu u památníku generálmajora Josefa Mašína v Lošanech

Vážené dámy, vážení pánové, milí hosté,

srdečně zdravím vás všechny, kteří jste si dnes našli čas a dorazili sem do Lošan připomenout si památku generálmajora in memoriam Josefa Mašína.

Vloženo: 11.9.2017

Rozhovor v Otázkách Václava Moravce

Rozhovor s Jaroslavem Kuberou a Michaelou Marksovou v Otázkách Václava Moravce.

Vloženo: 3.9.2017

Takovou volební kampaň jsme ještě nezažili. Všichni do sebe navzájem kopou

Místopředseda Senátu a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera v rozhovoru pro INFO.CZ potvrdil, že zvažuje kandidovat na prezidenta České republiky. Definitivní rozhodnutí podle něj padne ale až po sněmovních volbách. „Mám dohodu s ODS, že se rozhodneme až po volbách do Poslanecké sněmovny. Teď je potřeba veškerou energii věnovat právě jim. Volby do Poslanecké sněmovny jsou totiž o mnoho důležitější než volby prezidentské,“ vysvětluje. Přiznává také, že mu je protivná negativní kampaň, ke které se politici před sněmovními i prezidentskými volbami uchylují. „Můj styl to není: pokud bych kandidoval, chci vyhrát, ale ne tím, že budu kopat do soupeřů,“ říká. Zároveň si uvědomuje, že to může být v kampani jistým handicapem.

Vloženo: 31.8.2017

Jaroslav Kubera bude prezidentem i bez voleb. Zatím ve filmu

Teplice - V Trojanově novém celovečerním snímku si teplický primátor, krajský zastupitel a senátor střihne roli prezidenta Edvarda Beneše.

Vloženo: 16.8.2017

O koalici s Babišem bude tlačenice

Pokud Andrej Babiš (ANO) nabídne po volbách někomu post vicepremiéra, kývnou mu na spolupráci všichni. ODS nemá velké téma a měla by se v kampani zaměřit na přízemnější věci, říká dlouholetý senátor ODS a primátor Teplic JAROSLAV KUBERA. Mluví i o Miloši Zemanovi, své prezidentské kandidatuře, kouření, zákazech nebo nezbytném humoru.

Vloženo: 14.8.2017

Zeman není dementní. Volby vyhraje a odstoupí, nechce se dál trápit, tvrdí senátor Kubera

Miloš Zeman se podle senátora Jaroslava Kubery (ODS) dobrovolně vzdá funkce prezidenta. V nadcházejících volbách mu prý stačí už „jen vyhrát“.

Vloženo: 4.8.2017

DOBRÝ DEN, TADY KUBERA

ŽÍT A NECHAT ŽÍT – ŽIVOTNÍ ZÁSADA ZNÁMÉHO SENÁTORA, KTEROU CHCE PŘENÉST NA PRAŽSKÝ HRAD Když děláte rozhovor se senátorem a možným prezidentským kandidátem JAROSLAVEM KUBEROU (70), máte pocit, že sedíte u sopky, z níž se místo lávy valí myšlenky, pocity a obrazy a vy jen taktak stačíte zaznamenávat všechny ty odbočky, slepá ramena a sdělení, která se proplétají jako auta na složité křižovatce. Celý rozhovor měl začít otázkou, jestli není prezidentská kandidatura další z řady kuberovských vtipů. Ještě než byla položena, vytáhl pan senátor jiné prezidentské téma.

Vloženo: 27.7.2017

Výzva: Prezident à la Kubera? „Hodný strejda, co má lidem dodávat optimismus.“ Bude vážně kandidovat?

Místopředseda Senátu, dlouholetý primátor Teplic a člen ODS Jaroslav Kubera přijal Výzvu Jiřího Kubíka a přišel do redakce Seznamu vysvětlit, proč vlastně sbíral podpisy kolegů senátorů, aby mohl kandidovat na příští hlavu státu.

Vloženo: 26.7.2017
Články