Jaroslav Kubera: homepage

O Zemanovi

Dám vám malý návod, jak dešifrovat projevy prezidenta Miloše Zemana.

1. Je to hráč. To, co říká, nemusí nutně znamenat to, co se na první poslech zdá, že říká.
2. Vzhledem k tomu, že odmítá číst psané projevy, má jeho mozkový disk v hlavě poměrně úzký rejstřík témat. Když pak pochopíte pět jeho základních kompozičních fíglů a způsob, jak tvoří bonmoty a paradoxní spojení, nemůže vás už nic překvapit.
3. I z toho, co řekne, si odečtěte padesát procent.
 
Na druhou stranu buďte rádi za Zemana, protože jeho pomalý projev a neustálé opakování základního motivu vám dá možnost všechny tyhle věci, o nichž jsem teď psal, pochopit a vychutnat si je. Na rozdíl o mého projevu ve stylu 160 slov za minutu, jak prohlásily stenografky ze Sněmovny, které naprosto nestíhaly. Na rozdíl od těch ze Senátu, které jsou už na to zvyklé.
 
Přeci jen ale mám ještě jednu poznámku k Zemanovi, přesněji k jeho záměru zakázat adrenalinové sporty. Pokud s tím skutečně přijde, navrhnu, aby bylo zakázáno také plavání na gumovém člunu, což je oblíbená kratochvíle našeho prezidenta v jeho vysočinském Novém Veselí. A důvod? Kdysi jsem na Máchově jezeře zažil obrovskou bouřku, doprovázenou metr a půl vysokými vlnami, takže i když jsme plavali ze všech sil ke břehu, hnalo nás to od něho. A proč tahle provokace s jízdou na člunu? Zeman si snad lépe uvědomí, že svoboda je nedělitelná. Když zakáže adrenalinový sport, nikde není záruka, že zítra nezakáže vycházení z domu po 24 hodině, což v některých částech země je, uznejme to, větší ohrožení života než sledování Zemanovy nenáviděné rallye.

Pravý břeh

Vloženo: 14. 5. 2013
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2142x, známka: 0.1