Jaroslav Kubera: homepage

Projev na pracovním obědě s vedoucími diplomatických misí zemí Asijské skupiny

Projev předsedy Senátu PČR pana Jaroslava Kubery na pracovním obědě s vedoucími diplomatických misí zemí Asijské skupiny
16. května 2019, rezidence velvyslance Korejské republiky, Praha 7

Dobrý den, vážené paní velvyslankyně, vážení páni velvyslanci,

Rád bych úvodem poděkoval jihokorejskému velvyslanci, J.E. p. Seoung-Hyun MOON za organizaci dnešního setkání a za pozvání.

S mnohými z Vás jsem se již viděl buďto při bilaterálním jednání u nás v  Senátu nebo při jiných příležitostech. Tato setkání vnímám velmi pozitivně, protože máme možnost diskutovat konkrétní návrhy, ať už se týkají politické spolupráce mezi našimi zeměmi či ekonomických vztahů.

Před několika měsíci jsem se v podobném formátu setkal s velvyslanci států Evropské Unie. Debata u kulatého stolu byla velmi bohatá a myslím, že přínosná pro nás pro všechny.
Budu rád, pokud i dneska budeme diskutovat nad možnostmi konkrétních ekonomických projektů či příležitostí, ať už bilaterálních či multilaterálních, a také pokud se se mnou podělíte o Váš názor, jak společně můžeme pracovat na prohloubení spolupráce mezi našimi státy v různých oblastech. (cestovní ruch, školství, zdravotnictví, rozvojová spolupráce, či parlamentní spolupráce -např. politické konzultace odborných komisí Senátu České republiky).

Uvidíme, jak vše nakonec dopadne s Brexitem a jaké budou výsledky voleb do Evropského parlamentu. Nové uspořádání sil a frakcí v Evropském parlamentu může mít dopad i na ekonomické vztahy EU s mimoevropským ekonomickým trhem.

Jak víte, já osobně jsem zastáncem nejen obchodní spolupráce v rámci EU, ale také silných bilaterálních ekonomických vztahů se státy mimo Evropu. To je také jedním z důvodů, proč jsem přivítal pozvání na váš oběd.

Ještě jednou děkuji panu velvyslanci MOONovi za dnešní pozvání.
 

Vloženo: 16. 5. 2019
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 612x, známka: 0.3