Jaroslav Kubera: homepage

Projev na slavnostní recepci u příležitosti 48. Národního dne Spojených arabských emirátů

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostní recepci u příležitosti 48. Národního dne Spojených arabských emirátů

Hotel Hilton Prague, Praha 8, 3. prosince 2019

Vážený pane velvyslanče,  vaše excelence, vážené dámy, vážení pánové.
   
S potěšením jsem přijal pozvání pana velvyslance Almaainaha na tuto slavnost konanou u příležitosti 48. výročí národního dne Spojených Arabských Emirátů.

Naše vztahy lze považovat za velmi dobré. Nemluvím však pouze o početných návštěvách politických představitelů a zástupců ministerstev. Ale především o stále narůstajícím počtu českých turistů, či podnikatelů, kteří čím dál častěji odlétají do Spojených Arabských Emirátů.

Ať už za teplem a Vaší vyhlášenou pohostinností nebo kvůli svým podnikatelským aktivitám. Myslím, že obě strany budou rády, bude-li tento pozitivní trend dále pokračovat.

Jsem přesvědčen, že zajisté tomu tak bude příští rok, kdy se Vaše země zhostí pořádání největší mezinárodní výstavy EXPO2020. Blahopřeji Vaší zemi, že je první zemí regionu Středního Východu a Severní Afriky, kde se tento prestižní veletrh uskuteční. Nemám pochyb o tom, že téma  spojování myšlenek a vytváření budoucnosti přinese spoustu zajímavostí z různých oborů. A že organizace a průběh EXPA 2020 bude dalším úspěchem Spojených Arabských Emirátů. Jsem samozřejmě rád, že i Česká republika se svým pavilonem bude součástí této prestižní výstavy.   

Vážený pane velvyslanče, dovolte mi ještě využít této příležitosti a poblahopřát Vaším prostřednictvím Jeho Excelenci Saqru bin Ghobáš Saíd Ghobášovi,  k jeho nedávnému zvolení předsedou Federální národní rady. Věřím, bude důstojným představitelem této rady a já se budu těšit na naše osobní setkání.
   
Na závěr mi dovolte ještě jednou popřát Vaší zemi a všem občanům Spojených Arabským Emirátům vše dobré!


 

Vloženo: 3. 12. 2019
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 104x, známka: 0.1