Jaroslav Kubera: homepage

Projev na slavnostním vánočním koncertu spojeného s předáváním cen Morální autorita

Projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery na slavnostním vánočním koncertu spojeného s předáváním cen „Morální autorita“

Obecní dům, Praha 1, 9. prosince 2019

Vážené dámy, vážení pánové, milí hosté,

nemohu Vás všechny oslovit jménem, protože bychom dnešní večer strávili vyjmenováváním všech mých přátel, známých a kamarádů, které tu vidím v sále.

Jedno jméno ale přece zmíním. Dobrý večer, ahoj, milý kamaráde generále Emile Bočku!

Jsem rád, a považuji si za čest, že na úvod dnešního slavnostního večera mohu vystoupit. Mám tak příležitost říci, jak vysoko si cením našich válečných veteránů, hrdinů naší doby. Jsou to ti, kteří neváhali nasadit svoje vlastní životy za osud nás všech. Váleční veteráni, a teď je úplně jedno, z jaké války a jakých bojů se vrátili, jsou svědomím společnosti a jsem rád, že právě jim je dnešní večer věnován.

Nejen, že si naší pozornost, zvláště v tento adventní čas, zaslouží, věřím, že takový večer jako je ten dnešní, je vyjádřením respektu i odhodlání válečné hrdiny připomínat a poskytnout jim takové místo ve společnosti, které jim právem náleží.

Moje poděkování ale míří i k těm, kteří si význam a morální cenu válečných veteránů uvědomují, o válečné veterány se starají a věnují se jim.

Přeji nám všem krásný večer a samozřejmě také klidné vánoce.

Děkuji vám za pozornost!


 

Vloženo: 9. 12. 2019
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 82x, známka: 0.1